reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia?

reklama
I nigdy jakoś mi nie wpadło do głowy, żeby przestać reagować jak się zwraca do mnie bezosobowo. Najprostsze rozwiązania czasem przychodzą najpóźniej [emoji87] Dzisiaj zaczynamy trening. Niestety, ale zdarza mi się jeszcze, że łapie się na tym, że czasem traktuje syna, jakby nadal był niemowlakiem, ktory nic nie kuma, a nie małym mężczyzną [emoji848][emoji39] Ale pracuje nad sobą
Dzieci zazwyczaj rosną szybciej niż nam się wydaje
 
Izka ja nie widzę nic dziwnego, wręcz podziwiam ,ze juz ładnie mowi i liczy wow... macie to szczescie ze w zagranicznych placowkach jezeli dzieje sie cos z dzieckiem to zaraz zwracaja rodzica uwage i wola dmuchac na zimne wiwm bo rowniez nie mieszkam w Pl.
Jak juz tak piszecie o zaburzeniach moje dziecko w styczniu skończy 2 latka rozwija sie ogolnie prawidlowo , ale nie za bardzo garnie sie do mówienia tzn tylko podstawowe mama , tata, baba muuu ale nic poza tym... tylko jak to się mowi po chinsku ... kazdy mowi ze ma jeszcze czas ...
Do tego poszedl do przedszkola spotkał sie z nowym jezykiem poniewaz z mezem jestesmy polskojezczyczni i mam obawy ze to jeszcze bardziej opozni go w checi do mowienia wyraznymi slowami i probie sklejania krotkich zdan w stylu mama daj ...
Lilka i jak u was z mową ? Mój synek niemal w tym samym wieku ( w lutym 2 latka) i mówi jeszcze mniej niż Twój :( rozumie wszystko i jest inteligentny. Do 14 miesiąca nie gaworzył, teraz od święta powie mama baba nie lub am ale to od święta...ogólnie to widzę coraz większą przepaść. Mówi tylko oooooeeeee uuuu jak głuchoniemy [emoji22] A słuch ma dobry i rozumie wszystkie polecenia, jest grzeczny.
 
Eaczej bez większych zmian doszlo słowo daj i trzy bo ostanio uczylam go liczyc do trzech w drodze do przedszkola liczyliśmy schody zaczal mowic deden(jeden) i czy (trzy) dwa zupelnie pomija... a tak nadal sobie po chinsku szwargocze ostanio byla u mojej siostry jej kolezanka logopedka i mowila ze ładnie mowi w tym swoim jezyku i za jakis czas piwinno go puscic... sa dzieci ktore zaczynaja mowic codziennie po jednym nowym slowku , a sa i takie ktore nie mowia dlugo nic lub mala i z dnia na dzien zaczynaja peplac jak najete pelnymi zdaniami wiec chyba nasze dzieci takie wlasnie beda.
 
Lilka widzę że Twój synek to zupełnie inny przypadek. Mój wogole nie mówi słów. On nawet po swojemu mówi bardzo mało. Tylko oooo eeeee i ep. Mama czy baba to rzadko kiedy. Dlatego my już zaczynamy diagnozę
 
Do góry