reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzony odruch ssania czy brzuszek ?/smoczek

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
hej
Od jakiegoś czasu (chyba 2, max 3dni) zauważyłam ze moja 8tygodniowa dzidzia, nie za bardzo chce ssac piers - possie z 3-5min, potem jakby puszcza z impetem odchylając mocno głowę, po czym łapczywie znowu lapie sutka i tak kilkadziesiąt razy az ja odstawiam bo stwierdzałam do teraz, ze chyba się po prostu najadła. Często ja do tego cacka musiala namawiać, często przy nim płakała- placz jak na karmienie, ale cycka nie chętnie, za to smoczka bardzo chętnie.... przypomniało mi się ze od jakiegoś tygodnia usypiam ja technika 5s - obecnie juz nie spowijam tak mocno, czasami odpuszczam sobie szum- ale stały elememt to właśnie smoczek i kołysanie. Podczas wyjazdu na 3dniowe wczasy, wszystkie ciocie ja bujały wlasnie ze smoczkiem.. i tak się zastanawiam.. czy może ten smoczek nie zaburzył jakos ssania ???? Jest to możliwe?? Przez jakiś czas myslqlam ze moze rośnie i nie chce juz tak często cycka, albo ze się najada w 5min- to możliwe? Dodam.ze jak ja odbijam to dość dużo jej się lubi ulac (wczesniej bylo ok), częściej ma tez czkawke. Położna jak jej się zapytałam o to ze ostatnio dziwnie ssie i placze czasami przy cycku powiedziała że to może brzuszek i gazy. Ale nie mówiłam jej o smoczku bo nawet o nim nie pomyślałam. Oczywiście odstawiam natychmiast smoka- pytqnie kiedy wróci prawidłowe ssanie jeśli to był smoczek ?? Ktoras z Was miqla moze podobnie i się wypowie?
 
reklama
Rozwiązanie
Tak cycem, ale przed snem daje odciagniete mleko w butelce dopiero później wkładam cycka tak inaczej wieczorem nie zaśnie, trzeba czasu nauczy się, ja mojej nie spowijalam bo źle to znosila, teraz musi mieć pieluche tetrową przy twarzy, bardzo to lubi wtula w nią twarz, ja też jak zasypiała to glaskalam po główce, ale w nocy tylko jak się kręci to wstaje i od razu karmię ładnie wtedy je i zasypia od razu, czasem po karmieniu daje smoka czasem nie jak zaśnie i się nie kręci, ja to ze ona mało ssie, ciągle pobudzam laktacje laktatorami, synowie dosłownie wisieli na cycku, budzili się w nocy po 5 razy, czyli co chwila a ona nie
Hm to może jak dajesz jej butle to więcej wypije bo przy cycku jest juz leniuszek ? 🤔🤔 ciekawa...
8 tyg dziecko nie naje się w 5 min, minimum to 20/30 ,smoczek nie zaburza ,może pokarmu za mało i za dużo powietrza łyka, przez to ulewa i płacze
Pierwsze słyszę o 20-30min- tyle to ja karmiłam przez 1-2tyg, nawet lekarka mi mówiła że 10min wystarczy- o czym oczywiscie decyduje dziecko.Moje dotychczas tak właśnie jadło i bardzo przybiera na wadze ( zdarzyło się nawet 0.5kg przez tydzien). Po 10min juz po prostu nie chciała jesc, tak miała przez.jakies 6tyg, teraz wlasnie chce rzadziej (wxzesniej co 2h) i je jeszcze krócej, z tym że moje.dziecko pije bardzo aktywnie i lapczywie. Teraz mam problem z tad ten post. Niestety przeczytałam kilka artykułów o tym, że smoczek.moze zaburzać odruch ssania - rzekomo.czesciowo powoduje zmniejszenie odczucia głodu, zmniejsza ilość karmien, dziecko robi się przy piersi leniwe i sie denerwuje. Byłam ciekawa doswiadxzen innych mam w tym temacie
 
Moje dzieci też się najadalybzawsze na momencie, 10 minut to chyba nawet nie było. Córka robiła tak jak twoja kiedy miała mało z jednej piersi. Ja miałam mniej pokarmu jak musiałam ściągać i zbierać na czas mojej nieobecności wtedy tak sygnalizowała że z jednego się nie najadła i przystawialam do drugiego. Smoczek moje dzieci miały od pierwszego dnia i nigdy żadnemu nie zaburzyło to laktacji.
 
reklama
Moje dzieci też się najadalybzawsze na momencie, 10 minut to chyba nawet nie było. Córka robiła tak jak twoja kiedy miała mało z jednej piersi. Ja miałam mniej pokarmu jak musiałam ściągać i zbierać na czas mojej nieobecności wtedy tak sygnalizowała że z jednego się nie najadła i przystawialam do drugiego. Smoczek moje dzieci miały od pierwszego dnia i nigdy żadnemu nie zaburzyło to laktacji.
Mi smoczek po niekad ratuje życie troche.. naprawdę mala pięknie z nim potrafi zasnac. Ale niepokoi mnie to przystawiam ja do cyca a ona go nie chce... albo pociumka z 5min i tyle.. ale może najadala się kiedyś w 10.. podrosła i najada się jeszcze szybciej ?
 
reklama
A może chodzi o to, że dziecko po tym jak się naje ma potrzebę samego ssania. Przez to, że jak ssie pierś dalej leci mleko, denerwuje się i puszcza pierś. Sama napisałaś, że smoczek ssie bardzo chętnie, wiec ja bym z niego nie rezygnowała
 
Do góry