reklama

Zachowania przy I, II, III dziecku... smutne ale prawdziwe :-(

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 13 Grudzień 2005.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Macierzyństwo (i ojcostwo) zmienia gruntownie twoje życie. Ale i Twój stosunek do macierzyństwa zmienia się z każdym kolejnym dzieckiem.

TWOJE UBRANIA
    I-sze dziecko - nosisz stroje dla kobiet ciężarnych odkąd lekarz
    potwierdził, że jesteś w ciąży, II-gie dziecko - nosisz swoje zwykłe stroje jak długo się da, III-cie dziecko - stroje dla kobiet ciężarnych to już twoje zwykłe stroje.

IMIĘ DLA DZIECKA
    I-sze dziecko - przeglądasz kalendarze i dobierasz kombinacje imion sprawdzając jak to brzmi,II-gie dziecko - ktoś powinien nadać dziecku imię po ciotecznej babce,więc możesz to być Ty,III-cie dziecko - otwierasz spis imion, zamykasz oczy i w co trafisz palcem, to będzie.

WYPRAWKA
    I-sze dziecko - pierzesz świeżo kupione ubranka, dobierasz kolorami i starannie układasz w szafce przeznaczonej tylko do tego celu,II-gie dziecko - sprawdzasz, czy ubranka są czyste i wyrzucasz tylko
    te z najciemniejszymi plamami,III-cie dziecko - kto powiedział, że chłopcy nie mogą mieć różowych śpioszków?

ZMARTWIENIA
    I-sze dziecko - przy pierwszej oznace niezadowolenia (kwękanie, skrzywienie) bierzesz dziecko na ręce, II-gie dziecko - podnosisz je tylko wtedy, gdy krzyki grożą obudzeniem pierworodnego,III-cie dziecko - uczysz starsze huśtania kołyską.

AKTYWNE FORMY SPEDZANIA CZASU
    I-sze dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt i terapię grupową dla prawidłowego rozwoju, II-gie dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt, III-cie dziecko - zabierasz je do supermarketu i pralni chemicznej.

OPIEKUNKA
    I-sze dziecko - gdy pierwszy raz zostawiasz dziecko z opiekunką,
    dzwonisz do domu 5 razy,II-gie dziecko - wracasz się od drzwi bo zapomniałaś zostawić
    opiekunce numer, pod którym będziesz osiągalna, III-cie dziecko - prosisz opiekunkę by zawiadomiła cię tylko jeżeli zaistnieje konieczność wezwania pogotowia.

W DOMU
    I-sze dziecko - spędzasz większą część dnia wpatrując się w dziecko,
    II-gie dziecko - spędzasz większą część dnia patrząc czy twoje starsze
    dziecko nie robi krzywdy młodszemu, III-cie dziecko - spędzasz większą część dnia chowając się przed dziećmi.

2. Anus

Anus Fanka BB :)

Cóż kobieta zmienną jest...

3. reklama
  4. Agnexx

Agnexx Gość

:( :( :( niestety prawdziwe...

5. minozka

minozka Fanka BB :)

na razie mam dwójkę... a juz sie sprawdziło

6. żużaczek

żużaczek Gość

U mnie zupełnie odwrotnie... Pierwsze to wielka wpadka z idiota z ktorym na szczęscie sie rozwiodlam. Niestey, pierwsze lata z pierworodnym przypominaly "III dziecko". Teraz , przy drugim dopiero czuje sie szcześliwa mama od chwili poczecia. ;)

7. Viola240

Viola240 Fanka BB :)

To wszystko przede mną ;D

8. Magdalenka

Magdalenka Fan(ka)

NO cóż pierwsze się nie sprawdziło, drugie też nie. Oby zatem sie nie srawdzilo i przy trzecim ;D

9. madziulanatasza

madziulanatasza Fanka BB :)

Hi hi ,a ja uważam że wiele w tym prawdy ,przy drugim dziecku już mniej się po prostu przejmowałam,,hi hi i Ksawierek nosił różowe spiochy w króliczki ,bo takie dostałam od znajomej;-)

10. reklama

Poleć forum