reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Witaj
Mój bąbel równiez miał koleczki, a karmiłam go piersią. Stosowaliśmy sab simplex, debridat, infacol, esputicon i herbatke Hipp - koper włoski no i ja dietę oczywiście.
Próbowaliśmy wszystkiego by ulżyć małemu w cierpieniu. Nam najbardziej spasował esputicon i herbatka z kopru.
Myślę że to indywidualna sprawa co któremu maluszkowi pomoże, sab niby są rewelacyjne a Olafowi pomogły na parę dni i "jazda" od nowa.
Esputicon natomiast sprawdził sie rewelacyjnie
Od czwartego miesiąca problem kolek ustąpił całkowicie, czego wszystkim maluszkom i ich mamusiom z całego serca życzymy.
 
reklama
dziewczyny co mam zrobić bo mała od kilku dni ciągle płacze i sie przy tym pręży. nie przesypia mi już tak ładnie kilku godzin tylko budzi sie z płaczem co dwie godzinki! podejżewam że to kolki. wspomnę tez że mała ma dopiero 16 dni i wacham sie podać jej coś na kolkę. myślałam o wodzie koperkowej ale boję się że to za wcześnie.
apetyt jej dopisuje, powiedziałabym że bardzo! mimo że karmię piersią to podaję jej na noc butlę z NAN1.
już sama niewiem co mam zrobić!
pomóżcie!!! proszę!!!
 
Z tego co pamiętam to woda koperkow jest dla dzieci od 1 miesiaca życia więc chyba trochę za wcześnie, wogle jakos tak wcześeni te kolki u Twojego dzidziusia, ale może staraj sie w miare możliwości trzymać ją na rękach tak żeby jej się odbijało (nawet jeżeli nie jest bezpośrednio po jedzeniu) no i kłaść na brzuszek, ewentualnie mała gimnastyka jak dziecko leży na plecach , podciągać mu nóżki do brzuszka, moze to się wydać na początku "okrutne" ale dziecku nie robisz krzywdy na pewno.
 
Witam! Z pierwszą córcią niemiałam problemów, bo kolek nie miała. Zato druga miała kolki i żaden środek nie pomagał jedynie esputicon troszeczkę łagodził. Eliminowałam z mojej diety po koleji wszystko i nic, dopiero po 2-m wpadłam na to żeby odstawić herbatę i na drugi dzień już kolek nie było i nigdy się nie powtórzyły.
Pozdrawiam zaneta.b
 
dzięki za odpowiedzi :)
będę ja masowała i gimnastyka od dziś!
pocieszam się tym że wciąż robi pruki i kupki(nie nadążam z pieluchami) :D
wyczytałam gdzieś że herbatka z rumianku dla dzieci działa cuda!
 
No niestety dopóki nie znajdziesz złotego środka dla Twojego maleństwa trochę sie nacierpicie :) Czasami moze być tak że zanim znajdziesz złoty środek to ona już przestanie mieć kolki ;)
A po drugie niech pierdzi i robi kupy ile może :) im mniej zagazowane jelita tym dla niej lepiej.
Pozdrawiam i czekam na relacje :)
 
reklama
ja odstawiłam herbatę biszkopty i nabiał i jakos widzę poprawę!!!
aha i wczoraj na wieczór wypiłam pół szklaneczki piwa bo wyczytałam że działa cuda jeśli chodzi o laktacje. mała spała cudownie tej nocy!!! budziła się tylko na cycusia i nawet jak ssała to spała!!!
 
Do góry