reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Corben - ja dostałam od kogos kropelki do masazu nazywają sie KASPAR maja silnie koperkowy zapach, to była jedyna rzecz, która pomagała synkowi.

Pzdr.
 
reklama
Przegladając forum doczytałam się, że polecacie różne środki: Sab-Simplex, Espumisan, Esputicon, Infacol, Gripe Water, Debridat, Hipp...Stąd pytanie: Jak się ma cena do skuteczności tych środków? Wiadomo na dziecku się nie oszczędza, ale nie stać mnie na to, żeby wydawać kupę kasy na nie działające buble. Pomóżcie proszę, bo nie mogę patrzeć jak moja mała się męczy :(...na razie stosuję Plantex ale nie działa zbyt długo, a można go podawać tylko raz dziennie.
 
podobno najbardziej skuteczna jest suszarka do wlosow. ogrzewa brzuszek dziecka, a jej szum dziala uspokajajaco. moze wyprobuj? bo w skutecznosc tego wszystkiego z apteki osobiscie nie wierze, choc zadnym autorytetem nie jestem, bo moj maly obyl sie bez kolek.
 
liriel, u nas skuteczny okazal sie infakol. wczesniej bylam w panice wielkiej, bo nie pomogl ani zalecany przez lekarza esputicon (ok.14-15 zl), ani espumisan (15-16 zl), nawet sab-simplex (nie wiem, ile, bo dostalismy go od znajomych) nie zrobil na franku wrazenia;) wtedy odnalazlam to forum i dopiero tutaj dusze dobre matczyne poradziy mi wyprobowanie infacolu (ok. 17-18 zl za butelke; napisali na niej, ze wystarcza na 100 dawek, ale u nas tylko na jakies 60). dziala!!! chociaz wiem, ze to kwestia indywidualna. lek musi podpasowac maluchowi. oprocz tego przepijam franka herbatka uspokajajaca hipp, ale z miernym skutkiem, bo on nie lubi butelki. poza tym masaze brzuszka, oklepywanko, czasem kompresy, cieple pieluchy, a najczesciej suszarka-uspokaja i podgrzac maluszkowi brzuszek mozna. tylko z umiarem, ja za pierwszym razem nadgorliwa bylam ;) no i niestety-dieta dla mamy. ale warto sie poswiecic! w koncu jest dla kogo! :):)
sily ci zycze i spokoju. ja na poczatku plakalam razem z frankiem, ale juz jestem dzielniejsza:)
pozdrawiamy!
 
Lirel - mysmy stosowali przez jakiś czas Esputikon a potem kropelki do masażu Kaspar ale to dostaliśmy z Niemiec. Bedzie ci trudno na podstawie innych dzieci określić co kupić. Niestety jak na mój gust jedyna metoda to niestety metoda prób i błędów.
 
mojej Wiktorii jak na razie pomaga herbatka z kopru wloskiego, ale zobaczymy jak dlugo to potrwa!!! Pierwszego dnia malo co nie plakalam razem z nia teraz juz sobie dajemy rade :))
 
U nas JEDYNYM skutecznym środkiem okazał się Infacol. Próbowaliśmy wielu specyfików: koper włoski, Esputicon, Gripe Water, Plantex, masażu brzuszka... i wszystko na nic.
 
Każde dziecko inne i każdemu co innego pomoże, ale dobrym też sposobem jest kładzenie na brzuszku to powoduje że kolki/wzdęcia/zaparcia tak bardzo nie dokuczają dzieciaczkom. Pozdrawiam:)
 
reklama
Dziękuję za wszystkie rady, czekam na więcej, tak w razie czego ;)
Na razie, od wczorajszego popołudnia próbujemy Esputiconu...wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wydają się działać, no ale o tym przekonam się w ciągu najbliższych dni, ważne, że mała spokojnie pospała w nocy, a dzisiaj jest już pogodniejsza
 
Do góry