reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
Nasz Franio ma 15 dni; od 2-3 dni duzo stęka, pręży się i miewa takie momenty ze wybudza sie przez to ze snu i nie chce juz pozniej zasnąć.... Myslałam ze to zatwardzenie ale kupki robi normalnie (4-5 dziennie) .... Karmie głównie butelką ... czy to juz kolka? A może coś innego?
Pomóżcie, bo jak wczesniej spokojnie przesypial 3 h miedzy karmieniami tak teraz nie daje rady... a ja nie moge juz znieść tego ze sie męczy :(
 
no właśnie, czemu kiedyś pisało na Viburcol n że można podawać niemowlętom , a teraz pisze na tym bez recepty vibrucol composidium od 6go roku życia, a ten sam skład, czyli co że teraz jest szkodliwy w kiedyś nie był?
czytałam i porównywałam - skład ten sam :wściekła/y:

i co ciekawe, pisze teraz we wskazaniach : w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci w przebiegu min. ząbkowania, pytanie: szescioletnie dziecko ząbkuje????

bez sens - i nie wiadomo o co chodzi ...:-)

necia35 - ty podajesz ten nowy composidium rocznemu synkowi?
 
Ostatnia edycja:
ivette Tak podaje dziecku ten virburcol i mogę stwierdzić że pomaga . Oczywiście stosuję go rzadko i tylko wtedy jak już widzę że mały cierpi
Ja podaję taki http://www.e-apteka.co.uk/viburcol-n-12szt i tam jest dawkowanie że dzieci powyżej 6 lat i dzieci poniżej 6 lat ( i tu są właśnie niemowlaczki)
 
Ostatnia edycja:
No właśnie nie wiem o co chodzi z tą receptą? Bo u nas nie spotkałam się jeszcze by były one wydawane tylko na receptę!
 
U nas też na receptę jest, koleżanka już w styczniu musiała zdobyć receptę na Viburcol. Ale bez problemu lekarz wypisał. Ona zawsze je podaje dziecku na stan niepokoju jakiś i pomaga.
 
ivette Tak podaje dziecku ten virburcol i mogę stwierdzić że pomaga . Oczywiście stosuję go rzadko i tylko wtedy jak już widzę że mały cierpi
Ja podaję taki E-apteka Panaceum - polska apteka internetowa w UK, polskie leki - Viburcol compositum czopki 12szt i tam jest dawkowanie że dzieci powyżej 6 lat i dzieci poniżej 6 lat ( i tu są właśnie niemowlaczki)

NO TAK , tylko pytam dlatego że tam pisze że poniżej 6go decyduje lekarz :szok:
i nie wiem czy podawać bez porozumienia z lekarzem czy nie :-)
 
Witam moj synek skonczyl niedawno 3 tygodnie dzis w nocy strasznie zaczal sie napinac jakby nie mogl zrobic kupki przy czym robi sie czerwony i wydaje dziwne dzwieki a czasami zaczyna plakac,Nie wiem co robic odrazu go podnosze na rece i troche pomaga ale po polozeniu spowrotem do lozeczka napiecia powracaja :(:(
 
reklama
Witam, mój synek też tak miał, to przez niedojrzałość układu pokarmowego ,zazwyczaj mija po skończeniu 3 miesiąca życia, tak jak u nas było. Powiem Ci, że żadna z metod , które stosowaliśmy nie wyeliminowała tego na 100% , ale coś tam jednak złagodziło. Podawałam małemu Espumisan , takie kropelki na wzdęcia ,które powodowały oddawanie gazów i tym samym ulgę dla brzuszka, miałam też kropelki Infacol , ale lepsze były te Espumisan, Kładłam też małemu przeprasowaną pieluszkę na brzuszek, trzeba uważać tylko, żeby nie była za gorąca, żeby dziecko sie nie oparzyło, Przy płaczu włączałam suszarkę do włosów ( może to i śmieszne ale synek się trochę uspokajał przy tym dżwięku), Bardzo ważne jest , żeby po każdym karmieniu dziecku się odbiło, musisz bardzo tego pilnować, żeby połykane przy karmieniu powietrze nie zalegało w brzuszku, używaliśmy do karmienia butelki antykolkowej Avent.Może być też tak, że mały cierpi na zaparcia, spróbuj dawać mu do picia przegotowana wodę lub herbatkę koperkową (my mieliśmy taką Hipp po 1 tygodniu życia), Możesz też układać małego na brzuszku,żeby sobie trochę poleżał.Tylko nie spuszczaj go wtedy z oka.Pocieszające jest to ,że taki stan zazwyczaj mija samoistnie, tak więc życzę powodzenia i cierpliwości ,pozdrawiam serdecznie :-)

 
Ostatnia edycja:
Do góry