reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

z ta suszarka to nie takie smieszne bo niektore mamy ustawiaja na odpowiednia temperature by nie byla za ciepla i poprostu nagrzewaja brzuszek cieplem z suszarki takze pomaga.
sa tez krople sab simplex i choc ja kolkowego problemu nie mialam to od znajomych i w rodzinie slyszlama ze pomagaja bardzo.
mam nadzieje ze koleczki szybko odpuszcza.
 
reklama
Ja polecam na kolki Infacol, podaje sie go dziecku przed karmieniem.Moja córka miała kolki a po użyciu infacolu zniknęły w ciągu 3 dni;)
 
ja mojemu Kacperkowi na kolki podawalam niemieckie krople sab simplex i pomagaly. a ponadto kladlam na brzuszek i kolysalam go przytulajac jego brzuszek do swojego.
 
Czesc.Też miałam podobna sytuacje. Nie wiedzielismy co jest. Ten koszmar zaczął sie kilka dni po wyjsciu ze szpitala do domu. Trwał dwa tygodnie. Tak do konca nie wiemy co to bylo. Synek prezyl sie wydawal dziwne dzwieki ale tylko wieczorem zaczynalo sie okolo 21 i konczylo o 2 lub 3 nocy. plakal caly czas. uzywalismy infacol a pozniej kropelki niemieckie na kolke sabsimplex. Nie pomagalo, masowalismy brzuszek. Mial problem z kupka (karmiony byl mleczkiem modyfikowanym) zmienialismy mleko na nan pro sensitive(dla dzieci z problemami trawiennymi i kolka). Przychodzila do nas polozna i lekarz pediatra przepislala swoje proszki ale nic nie pomagalo. Ktoregos wieczora wszystko ustalo. Nagle samo z siebie. Sami nie wiemy co
 
Drodzy Rodzice mam do sprzedania czeski SAB SIMPLEX, 5 sztuk , nowe nieużywane, termin ważnośći do 2014r ( kupiłam kilka sztuk wiecej w czeskiej aptece dla córki i jak sie okazało nie wykorzystalismy wszystkiego) Cena za buteleczke 20 zł + ewentualnie koszty przesylki. Polecam, u nas w 100% sie sprawdził. kontakt: krupka2@interia.pl
 
u nas z kolei sab simplex wcale nie pomagał... pomógł tylko espumiasn

a z innych rzeczy to koliste masaże brzusia, podginanie nóżek, ciepła pielusia na brzusio lub ciepła kąpiel w trakcie ataku

pomagało też kładzenie sie z małym na brzuchu tzn jego na naszym brzuchu tzw "brzuch w brzuch" i delikatne kołysanie

pomagały też rurki Windi jako pomoc przy kolkach tzn przynajmniej bączki szły konkretne

nie pomagało wcale zabawianie... niestety jak dziecko boli to nic jego uwagi nie odwróci
 
u nas poczatkowo pomagał lefax, potem zmieniliśmy na infacol, działał tak samo. poza tym masowałam brzuszek, robiłam rowerki nózkami, kładłam mała czesto na brzuchu, podawałam probiotyki, najpierw dicoflor, potem latopic.
 
reklama
ja podawałam infacol i herbatke z kopru włoskiego, potem pediatra zaleciła mi probiotyki, ale bez białka, podawałam latopic ze wzgledu na alergię. do tego rowerki nózkami, układanie na brzuszku i duzo cierpliwości...
 
Do góry