reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Ostatnio chciałam kupic Lefax i poszłam do dwóch aptek i panie nie znaja takiego leku, a też właśnie słyszałam ze jest dobry.Powiem szczerze że SAB-a zaczełam podawać Szymonkowi bez konsultacji z pediatrą.
 
reklama
Lefax ma prawie ten sam skład co sab simplex z tym, że lefax jec=szcze trudniej dostać niż sab
ja stosowałam obydwa leki i dopiero sab pomógł i też zaczełam go podawać jak weronika miała 4 tygodnie
teraz kolki nadal mamy ale juz sporadycznie co kilka dni i trwaja kilka minut, wczesniej potrafila plakac godzinami
Moja rada to kupic napierw w naszych aptekach infakol lub esputicon i sprobowac a dopiero jak nic nie daja to szukac sab simplex
u nas kazdy z tych lekow pomagal- na krotko bo potem mala sie uodparniala ale dzialaly
sa tez kropelki bobotic malinowe - tez sa dobre i tez mozna dla maluszka od miesiaca zycia
powodzenia zycze w zwalczaniu tych paskudnych kolek, acha i podnos malensctwo do odbijania po karmieniu to tez bardzo pomaga bo uwalnia powietrze z brzuszka, ja stosuje tez masaze brzuszka i oklady z cieplej pieluchy no i sum suszarki pomaga- mala sie uspokaja
 
ja tez podaje Liwii Saba poleciła mi go pediatra i przywieźli mi go z niemiec, ja go daje przed karmieniem raz dziennie 15 kropelek! Grunt to podac przed atakiem kolki! Czasem daje dwa razy dziiennie jak widze ze cos ja meczy brzusio!!
 
stosowałam wszystkie te specyfiki i właśnie dopiero sab nam pomógł moje maleństwo też jest wcześniaczkiem urodzone w 35tc i jak mała miała miesiąc to go używałam
do dzisiaj mała dostaje 2 razy dziennie po 3 kropelki bo jak go próbowałam dwa razy odstawić to kolki wracały no ale będę jej zmniejszać tą dawkę i myślę że sobie poradzi
a Wam życzę dużo wytrwałości no i skuteczności mam nadzieje że sab pomoże na to wstrętne paskudztwo oczywiście dobrze jest najpierw jak radzi Elfiko spróbować naszych dostępnych lekarstw tym bardziej że skład mają bardzo podobny
 
Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi. Z tym odbijaniem Elfiko to u Isi jest różnie. Raz odbije a raz nie i można ją trzymać w nieskończoność.
Anetas - szkoda, że nie wiedziałam (szczerze mówiąc nie patrzyłam w dział ODDAM) o tych kropelkach. Sama już poprosiłam znajomych o przywiezienie z Niemiec. Wielka szkoda. To miłe z Twojej strony. Spróbuj na forum "Niemowlaki" na pewno znajdą się chętni.
Wiecie co... Wierzyć mi się nie chce, że przy tak ogromnym postępie medycyny. W czasach, kiedy przeprowadza się operacje jeszcze gdy dzieci są w brzuszku, nie znaleziono nic na kolki dla dzieci. Maluszki się męczą a my nic nie możemy poradzić.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
 
Ja tez ciekawa byłam własnie co to jest ten Sab Simplex. Narazie sie jednak wstrzymam z kupnem, bo stosujemy Infacol i jest super!! Stosowałam pewien czas i odstawiłam Małemu. I wtedy dopiero sie zaczeły kolki...potrafił płakac kilka godzin bez przerwy. Wróciłam do Infacolu i jak reką odjął...spokojniutkie dziecko.
Takze narazie jest ok!
Z doswiadczenia polecam wiec Infacol:)
Dodam jeszcze, ze stosowałam przez pewien czas Esputicon i nie pomagał...
 
No dobra - to chyba będzie zakończenie wątku.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Naprawdę bardzo mi pomogły.

Sprowadziłam kropelki SAB z Niemiec i skonsultowałam to z pediatrą. Pani doktor powiedziała, że są to jedne z lepszych leków na kolki dla niemowlaczków i żałuje, że nie można dostać ich w Polsce. Ja też żałuję...

Ale - mimo, iż na ulotce napisane jest, że należy podawać 15 kropel do każdego karmienia, zalecenia pani doktor są następujące:
dwa razy dziennie po 15 kropel
lub trzy razy dziennie po 10 kropel
ewentualnie uzupełniając dodatkową dawką w miarę potrzeby - 5 kropelek.
Należy podać krople przed napadami kolki - Isia ma je rano i wieczorem, więc podajemy 2x 15. POMAGAJĄ!!!
Mam nadzieję, że teraz jak ktoś tu zajrzy nie będzie miał już wątpliwości.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. Magda
 
a ja mam do sprzedania krople lefax. 24 złote za buteleczkę. nam już nie potrzebne (zrobiliśmy za duże zapasy). jeśli jest ktoś chętny, to prosze o kontakt. e.funia@wp.pl lub na priva. mogę wystawić aukcję na allegro. pozdrawiam
 
reklama
cos takiego jak "butelka antykolkowa" nie istnieje...

sa za to sposoby podawania butelki, ktore powoduja lykanie mniejszej ilosci powietrza...
szersze smoczki tez troche pomagaja...

ogolnie prawidlowe karmienie butelka jest wtedy, kiedy dziecku w kacikach ust nie robia sie babelki z mleka...
 
Do góry