reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

bardzo proszę mamuski,o info ile podawać kropli sab simplex
mam te krople ale nie mam ulotki po polsku,a po niemiecku ani rusz :)
dziecko ma 1 miesiąc, a kolezanki 2 miesiace
czy moze podaje sie wg.wagi ?
 
reklama
u mnie kolki zaczeły się jak mała miała 3 tyg , pomógł debridat i odstawiłam nabiał , dziś ma 6 tyg i narazie kolki się skończyły, miałam jeszcze taki syrop robiony i czopki , które używało się przy silnym ataku ,dodam ,ze jem prawie wszystko , pije dużo herbaty i słabą kawe , jem smażone , jest ok, zjadłam czekolade , próbowałam jajka,zaczynam z powrotem pomału wprowadzać nabiał i widze , ze jedzenie o ile nie ma alergi na jakiś produkt to nie ma , aż takiego znaczenia , często nie jadłam nic , a mała miała taki atak , ze szok , a kiedy indziej pozwalałam sobie na zabraniane produkty i nic , zero kolki , a jeżeli chodzi o epusticon , to lekarz powiedział , ze żeby on działał to trzeba podawać 4 krople 3 * dziennie minimum :-* :-* :-* magda
 
Dziewczyny
Jestem tu nowa, pilnie potrzebuję  SAB SIMPLEX
Używałam już wszystkiego!!! i nic nie pomaga a moja Hania ma już ponad 3 miesiące i STRASZNE kolki!!!
Jestem na scisłej diecie, od tygodnia podaję raz dziennie butlę (100 ml) Bebilonu pepti.

Prosze ,pomóżcie!! Gdzie można kupić te kropelki niemieckie!!??? Oto mój mail: joanna78@tlen.pl

Dzięki
Asia

Oto album mojego słoneczka www.wdudek.republika.pl
 
Haj mamuśki z problemami kolki. Mój chłopczy ma 6 miesięcy i do prawie 3 miesiąca walczyliśmy z kolkami. Nie polecam Esputikonu bo powoduje bardzo silne skurcze brzuszka i dzidzia mocno się nacierpi zanim będzie jej lepiej. Myśmy stosowali kropelki z kopru do masażu o nazwie KASPAR (to tez niemiecki środek) - powodoują one rozgrzewanie brzuszka i pierdki. Dzidzia lubiła i masaż i miała po nich ulgę. Polecam ciepłą kąpiel szczególnie kiedy dzidzia ma atak. Dużo leżenia na brzuszku dobrze jest nauczyć malucha spać na brzuchu (ale tylko w dzien bo w nocy jest zagrożenie Nagłą Śmiercią Noworodków. Domowe sposoby to suszrka, żeby rozgrzać brzuszek - radzę najpier posmarować go oliwką i masować w czasie nagrzewania lub ciepła pieluszka. Mój mały przez chorobę zaczął dostawać NUTRAMIGEN jak miał 2,5 miesiąca i wszystkie dolegliwości ustąpiły. Myśleliśmy z mężem że mamy nowe dziecko. Mały zrobił się spokojny często spał i tak już został do tej pory na tym mleczku. Na opakowaniu Nutramigenu jest zresztą napisane, że podaje się w przypadku ostrej kolki jelitowej. Niestety mleczko to jest na receptęwięc trzeba to uzgodnić najpierw z lekarzem. Pzdr. SIABA
 
A'propos alergii na mleko matki, czasem występuje uczulenie na laktozę u nas w Poznaniu tylko jeden szpital wykonuje takie badania. Pzdr. SIABA
 
Jestem mama Julci, ma teraz 2 m-ce i 2 tyg. od 3 tyg. zaczęła mieć problem z kupką, robiła ją 1 na dzień, przy tym bardzo się męczyła i stękała, i miała dużo gazów. Lekarka poleciła debridat i esputikon-to naprawdę działa.Wcześniej pomagalismy jej robic kupkę(masażę brzuszka i lekkie ugniatanie nóżek do brzuszka), balismy się, żę sie przyzwyczai i niebędzie chciała robić sama. Ale jest poprawa-dziś samam pięknie zrobiła super kupkę, bez pomagania. Pomagaja też herbatki hipp-my używamy rumiankowej na lepsze trawienie!!!!
Pozdraiwam ciepło!!!!
Nie wolno się poddawać i wierzyć, że wszytsko będzie ok.
Jest teraz dobrze, ale nie chcę zapeszać!!!!
 
reklama
Do góry