reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

A czy któraś z was stosowała DEBRIDAT? Pytam bo wlasnie wykupilam ten lek. Lek jest na recepte i przepisala nam to Pani doktor na problemy brzuszkowe. Moj synek ma prawie 5 tygodni i wlasnie od kilku dni zaczely sie u nas kolki, oprocz tego podaje mu Esputicon dwa razy dziennie po 2 krople i granulki magnesia carbonica 5ch i magnesia phosphorica 5 ch i oczywiscie Plantex
 
reklama
Witam. mam pytanie czy ktoras z was stosowała Debridat na kolke u niemowlęcia? Moj synek ma niecale 5 tygodni i od kilku dni kolkę niemowlęcą, oprocz tego stosujemy jeszcze Esputicon dwa razy dziennie po 2 kropelki, granulki magnesia carbonica 5 ch i magnesia phosphorica 5 ch, do tego oczywiście plantex. Niestety te leki nie dzialaly i dzisiaj Pani Doktor wypisala nam recepte na Debridat (4 razy dziennie co drugie karmienie po 2 ml). Mam pytanie czy ktoraś z Was juz go stosowała i czy po jego zastosowaniu jest jakas poprawa u Waszych maleństw?
 
A czy któraś z was stosowała DEBRIDAT? Pytam bo wlasnie wykupilam ten lek. Lek jest na recepte i przepisala nam to Pani doktor na problemy brzuszkowe. Moj synek ma prawie 5 tygodni i wlasnie od kilku dni zaczely sie u nas kolki, oprocz tego podaje mu Esputicon dwa razy dziennie po 2 krople i granulki magnesia carbonica 5ch i magnesia phosphorica 5 ch i oczywiscie Plantex

Ja stosowałam u synka Debridat i bardzo mu pomógł, co prawda zaczęliśmy stosować go dosyć późno ale mój syn miał bardzo długo i straszne kolki. Debridat złagodził kolki w znacznym stopniu i uregulował wypróżnianie u syna bo miał z tym też duże problemy. Warunkiem jest regularne i długotrwałe stosowanie debridatu. Pierwsze efekty zobaczyłam dopiero po około 3 tyg. stosowania.
No i myslę, że za dużo stosujesz tych preparatów na kolki. Pani doktor zawsze nas przestrzegała, że nie wolno łączyć ze sobą kilku różnych preparatów bo to przynosi odwrótny skutek i rzeczywiście tak było. Moim zdaniem jeśli zaczniesz podawać debridat powinnaś odstawić wszystkie pozostałe preparaty bo jest ich za dużo!!! przy najbliższej wizycie poradź się w tej kwestii lekarza.
Powodzenia, my też przeszliśmy piekło przez kolki, ale teraz synek mi to wszystko wynagradza i u Was też tak będzie. :tak::tak::tak::tak::tak:
 
To samo pytanie zadałaś w poście o kolce niemowlęcej więc kopiuje tę samą odpowiedź
Ja stosowałam u synka Debridat i bardzo mu pomógł, co prawda zaczęliśmy stosować go dosyć późno ale mój syn miał bardzo długo i straszne kolki. Debridat złagodził kolki w znacznym stopniu i uregulował wypróżnianie u syna bo miał z tym też duże problemy. Warunkiem jest regularne i długotrwałe stosowanie debridatu. Pierwsze efekty zobaczyłam dopiero po około 3 tyg. stosowania.
No i myslę, że za dużo stosujesz tych preparatów na kolki. Pani doktor zawsze nas przestrzegała, że nie wolno łączyć ze sobą kilku różnych preparatów bo to przynosi odwrotny skutek i rzeczywiście tak było. Moim zdaniem jeśli zaczniesz podawać debridat powinnaś odstawić wszystkie pozostałe preparaty bo jest ich za dużo!!! przy najbliższej wizycie poradź się w tej kwestii lekarza.
Powodzenia, my też przeszliśmy piekło przez kolki, ale teraz synek mi to wszystko wynagradza i u Was też tak będzie. :tak::tak::tak::tak::tak:
 
w zasadzie nic więcej do postu Agamal dodać nie mogę:sorry:;-)

nam również Debridat pomógł przy kolkach, ale warunkiem jego skuteczności było systematyczne stosowanie + odstawienie wszystkich innych środków, z plantexem i herbatką koperkową włącznie:tak:(aż dziwne, że pediatra o tym nie wspomniał:dry:).
u nas efekt przyszedł już po ok. tygodniu 1,5 :tak:
 
No tak, moim zdaniem za dużooo leków. Kolka jest czymś naturalnym, wiele dzieci ją ma, nie znaczy to żeby zaraz nafaszerować dziecko lekami, każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Powinnaś stosować jeden preparat i przede wszystkim zapobiegać, czyli układać dziecko na brzuchu między każdym karmieniem, pilnować żeby powietrze się odbiło (zawsze), stosować butelki lub smoczki antykolkowe. Kolka też może być skutkiem nietolerancji laktozy, więc jeśli karmisz butelką możesz zmienić mleko na np. Bebilon Comfort. Jeśli karmisz piersią to pilnuj diety, wyeliminuj pokarmy mleczne i uczulające. Moja córka też miała kolki, bule brzucha a w efekcie okazało się, że jest uczulona na mleko. Czasami to wszystko nic nie daje, kolka dalej jest i po prostu znika po czasie, niezależnie od tego czy stosujesz leki czy nie więc po co truć dziecko lekami, to mu na dobre nie wyjdzie.
 
My tez stosowalismy Debridat 2 razy dziennie po 2,5ml, do tego 2 razy dziennie herbatke Plantex z proszkiem troistym, tak naz kazala pediatra, na szczescie bole brzuszka minely, ale zostaly wzdecia ktore objawiaja sie noca...
 
U nas kolka była jak mała miała jakieś 3 tygodnie. Tradycyjne kropelki nie pomogły więc poszłam do homeopaty, bo nie mogłam znieść tych kolek. Mała od pierwszej dawki (jednej kuleczki) przestała się męczyć i w sumie dostała chyba dwie dawki zapobiegawczo i potem dwie przy ataku i tyle, po miesiącu dwa razy miała jakąś kolke, ale słabszą:)
a i jem już w sumie wszystko (bez wzdymających) i jest ok. Karmie tylko piersią, nawet nie przepajam żadnymi herbatkami. Ewentualnie łyżeczkę wody przy czkawce:)
 
reklama
Masz bardzo duza dawke dla swojego maluszka.............aż 8ml na dobę!!!!!!!!!
Do 6 miesiaca życia dziecku można da tylko 2gora 3 razy dziennie po 1 ml dziennie gora 2.to wychodzi albo 4 albo 6ml
On jest za malutki na taka dawke.
 
Do góry