reklama

Zachowanie przedszkolaczka....

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Tatoonie, 23 Lipiec 2010.

1. Tatoonie

Tatoonie Zaangażowana w BB

Witam dziewczyny,
    mam 4,5 letnią córeczkę. Jest bardzo rezolutną i mądrą dziewczynką, ale wkurza mnie jej zachowanie np na placu zabaw: upatrzy sobie jedno dziecko (a ono nie jest zainteresowane wspólną zabawą) i za nim biega, wręcz się mu narzuca, kiedy tlumaczę, żeby znalazła sobie kogoś innego do zabawy to i tak nie skutkuje. Jest mi jej żal wtedy. Córeczka lubi bawić się w mniejszym gronie (2 lub 3 osobowym). Ma swoje koleżanki, ale teraz kiedy jest okres wakacyjny jej koleżanki wyjechały, ona chodzi do przedszkola.
    Ostatnio zauważyłam iż w przedszkolu stoi sama i nie bawi się z nikim, wydaje się smutna. A mnie się serce kraje jak to widzę... Czy któraś z was tak miała i jak rozwiązałyście ten problem? Będę wdzięczna za podpowiedzi...

2. emillink@

emillink@ Fanka BB :)

Wiesz moja córcia też wybiera sobie dzieci do zabawy upatrzy kogoś i zaczyna nim "dyrygować" mnie wtedy też jest głupio bo ona zawsze znajdzie takie spokojne dziecko które najczęściej sie nie sprzeciwia tez tłumacze że nie wolno tak sie narzucać i mówić komus co ma robić ...myslę ze należy do dzieci które "selekcjonują" towarzystwo ...teraz poszła na wakacje do nowego przedszkola i tez nie chciała bo nie było jej przyjaciółek z którymi tworzy team przedszkolny ale znalazła jedną z całej grupy i jakos poszło ...a starym przedszkolu tez ma 2 kumpele i jak ich nie ma to też mówi że było nudno bo nie było się z kim bawić wtedy najczęściej sama się bawi klockami albo puzlami , rysuje..
    ..moze trzeba jej wytłumaczyć że nawet jeśli nie ma jej koleżanek to byłoby fajnie żeby poszukała innych żeby sie nie nudziła, że fajnie poznawać nowe osoby ..albo z ciocia pogadaj żeby ją wtedy zaprosiła do zabawy z innymi dziecmi

3. reklama
  4. Felisiti86

Felisiti86 Początkująca w BB

Witam,
    Proszę o pomoc, jestem w takcie pisania pracy mg. Potrzebuję około 60 kobiet matek, które wyraziły by chęć wypełnienia ankiety. Kobiety te muszą mieć dziecko w wieku przedszkolnym oraz pracować zawodowo. Z góry będę wdzięczna. Proszę o inf. na maila prześlę ankietę marta162@interia.pl

5. Datkap

Datkap Zaangażowana w BB

Ja na szczęście nie mam takich problemów mój syn się szybko aklimatyzuje więc nawet teraz jak przez wakacje zalicza 3 przedszkola(w zeszłym roku były 4) to jakoś sobie radzi. Jedyne co jest problemem to tak jak i u poprzedniczki mój mały lubi rządzić i jak ktoś nie chce się podporządkować zaczyna się wojna.

6. M&D

M&D Początkująca w BB

Ech... No mamie na pewno niełatwo patrzeć na taki obrazek... Moja mała jest z kolei dominująca i nie biega za innymi, jak nie to nie, ale za to w grupie musi być tak jak ona chce i czasem to komicznie wygląda... Mały przywódca... I muszę ją temperować odrobinkę. A ty- raczej chyba musisz zostawić to jak jest, ona sama musi się nauczyć... Albo (jeżeli to by było w przedszkolu jak piszesz) to niech wychowawcy się wtedy nią zainteresują i "przejmą", żeby widziała, że jak nie to to inne dziecko się z nią pobawi...

7. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Masz rację, niestety w takich sytuacjach rodzic jest bezsilny. To dziecko musi jakoś w tej sytuacyjni się odnaleźć- to taka pierwsza lekcja życia społecznego. Może być ciężko ale nie ma innego wyjścia, trzeba to po prostu przeczekać.

8. emillink@

Mysle że mozna dziecku zasugerowac albo dac jakiś wybór np pokazać inną koleżanke /kolege który cos robi żeby podeszło i zapytało czy może sie pobawić np ze swoja zabawka na wymianę- nie mówie o wtrącaniu sie i wyręczaniu tylko małej sugestii w końcu dzieci od nas sie ucza - samo moze na to nie wpaść ...
    M&D wiesz moja tez ma skłonności dowódcze co mnie troche wkurza jak sie mądrzy na placu i rozstawia po katach innych też musze ją temperować.. ale z drugiej strony przyda jej sie to w życiu :)

9. M&D

M&D Początkująca w BB

no ja byłam przerażona troszeczkę... Bo czasem aż za bardzo chce dominować...Ale mam nadzieję, że jej przejdzie odrobinkę i w przedszkolu nabierze trochę ogłady towarzyskiej.

10. reklama
  11. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Generalnie pójście do przedszkola ma zbawienny wpływ na psycikę dziecka. W końcu gdzie ma się uczyć interakcj społecznej jak nie tam? Trzeba tylko wybrać odpowiednią placówkę. Dobrze jak oprócz zabaw i nauki piosenek oferuje coś wiecej na przykład naukę angielskiego( tak jak w Akademii Małych tygrysków) , dzieci, które mają jakieś obowiązki lepiej się zachowują. Wiem z własnego doświadczenia, mój synek zanim poszedł do przedszkola był nieznośnym dzieckiem i trudno było z nim wytrzymać

12. emillink@

Dziecko uczy się ze inne dzieci moga miec takie same potrzeby jak ono i w tym samym czasie i że nie jest "pępkiem świata" , fajne jest też to, że jest taki harmonogram co po kolei nastepuje... za to jak przychodzi do domu to się zaczyna laba :) gdzies musi odreagować ten porządek dnia

Poleć forum