reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaciskanie piątek. Jak to z tym jest?

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2016
Postów
1
Jak to jest z tym zaciskaniem piąstek, mały ma niecałe 3mies i zdarza mu się dość często mieć zaciśnięte piastki, mały urodził się z zmartwicą i początkowo podejrzewali u niego osłabione napięcie mięśniowe, byliśmy już 2 razy u neurologa, mówi ze wszystko jest ok ale jednak martwi mnie to, a zapomniałam się wcześniej go o to zapytać.. wiec jak, ma prawo tak jeszcze robić czy powinnam się martwić? [emoji20]
 
reklama
Dziecko około 3 miesiąca życia w chwilach rozluźnienia powinno już piastki puszczać z tego co wiem. Ale zaciśnięte piastki mój syn miał przy wzmozonym napięciu.
 
A jak jest z pozycją leżącą? Nie preferuje jednego boku? Czy jak leży na plecach nie wygina się w literę C?

Teoretycznie neurolog powinien zauważyć niepokojące objawy dotyczące napięcia mięśniowego. Myślę jednak, że wizyta u lekarza-rehabilitanta by nie zaszkodziła (najlepiej mającego również specjalność: pediatra).
 
A czy przy zaciśniętych piąstkach kciuk jest do środka i cieżko jest je otworzyć? Jeśli tak to raczej wskazuje na zwmożone napiecie. Ja bym poprosiła o konsultacje dobrego rehabilitanta dziecięcego oni to maja.na codzień.
 
U nas tez były zaciśnięte piąstki, przez wzmożone napięcie.
Jeśli jest urodzony w terminie to czas ma do 3miesiecy. Na twoim miejscu wzielabym skierowanie do ośrodka rehabilitacji i poszła na konsultacje. Lepiej wcześniej zacząć ćwiczenia jeśli jest konieczność, a może to będzie minimalne i dostaniecie tylko zestaw ćwiczeń do domu.
 
Do góry