reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaciśnięte piąstki

Dołączył(a)
1 Grudzień 2008
Postów
8
Miasto
Warszawa
Witam,
Zauważyłem że nasz 3-miesięczna córcia ( urodzona w 33 tyg ciąży ) czasem jak śpi zaciska kciuki w piąstkach. Czy to coś złego ? Na wizycie neurologicznej w CZD nic złego nie stwierdzono i powiedziano że ma odruchy jak dla miesięcznego dziecka, czyli tak jakby planowo się urodziła.
 
reklama
Tak samo moj synek dlugo mial zacisniete piastki. Teraz skonczyl pol roku i juz má otwarte lapki, ale czasem mu sie zaciskaja. Zwlaszcza jak jest zdenerwowany i sie irytuje. Jak dobrze sobie przypominam, zacisniete piastki, to prawidlowy odruch w wieku twojej coreczki.
 
a ja bym jednak na Twoim miejscu sprawdzila u innego neurologa: ja chcialam w 2 m-cu zycia pojsc z Malenstwem na wizyte, ale odradzali mi i rodzina i kolega (dr nauk med. specjalizacja pediatra) mowiac ze nie kupie spokoju...na koniec 3 m-ca corka wciaz zaciskala piastki (przez sen i w dzien, szczegolnie jedna), byla jakby napieta, bardzo placzliwa, mialam klopoty z przystawianiem ja do piersi, "lubila" prawa strone, pomimo ze ladnie podnosila glowke. W oczekiwaniu na umowiona u neuroga wizyte (postanowilam isc za intuicja) watpliwosci polecil mi rozwic ortopeda. i w piatym m-cu okazalo sie jednak ze mala ma asymetrie napieciowa. Teraz rehabilituje ja Vojta i w brode sobie troche pluje ze nie zaczelismy wczesniej bo juz pewnie bylaby wyprowadzona (im wczesniej tym lepiej). teraz ma 6,5 m-ca...Spotkalam sie z opiniami innych rodzicow ze u 1 neurologa "wszystko" bylo ok, a potem sie okazywalo ze jednak nie, zwlaszcza ze pewne wady ujawniaja sie pozniej i tylko naprawde dobry neurolog lub doswiadczony rehabiliotant potrafi je wczesnie wylapac. Polecam strone www.vojta.com.pl a a niej szczegolnie artykul "rozwoj dziecka" . I zycze zeby sie jenak okazalo ze wszystko jest ok.
 
wybacz, nie dotyczatalam, ze dzidzia to wczesniak-obowiazuja pewnie "inne taryfy". Ale dzieci urodzone terminowo juz nie powinny zaciskac piastek w 4 m-cu...Oczywiscie te piastki predzej czy pozniej sie otwieraja, tylko ze dziecko nie rozwija sie prawidlowo, a w pozniejszym wieku wychodza wady postawy, klopoty ze stawami, dysgrafie, dyslekcje...
 
Amelka jest pod opieką neurologa, ma tendencje do wyginania ciała, odginania główki do tyłu i do spania na plechach z główką na jednym lub drugim boku, nigdy nie na wprost. Ale neurolog w centrum zdrowia dziecka powiedziała, że przy wcześniakach to się zdarza, żeby starać się ją ćwiczyć a jeśli na kontroli w styczniu nadal tak będzie, to już mamy umówioną wizytę ( profilaktycznie) na 3 lutego w CZD w poradni rehabilitacyjnej. Tylko że nasza mała to straaaszna złośnica, ciężko z nią ćwiczyć, czy ułożyć jej główkę albo odłożyć na brzuskzu. Jak ma ochotę to i śpi na brzuchu ale jak nie ma to krzyk w niebogłosy...
 
reklama
Amelka jest pod opieką neurologa, ma tendencje do wyginania ciała, odginania główki do tyłu i do spania na plechach z główką na jednym lub drugim boku, nigdy nie na wprost. Ale neurolog w centrum zdrowia dziecka powiedziała, że przy wcześniakach to się zdarza, żeby starać się ją ćwiczyć a jeśli na kontroli w styczniu nadal tak będzie, to już mamy umówioną wizytę ( profilaktycznie) na 3 lutego w CZD w poradni rehabilitacyjnej. Tylko że nasza mała to straaaszna złośnica, ciężko z nią ćwiczyć, czy ułożyć jej główkę albo odłożyć na brzuskzu. Jak ma ochotę to i śpi na brzuchu ale jak nie ma to krzyk w niebogłosy...

Jakbym czytala o mojej Oliwii :-) Wczesniak z 33 tygodnia. Dokladnie tak samo tyle ze u mnie preferuje prawa strone do „skretu” i lezala w CZD. Ma stwierdzona asymetrie ulozeniowa i trzeba bedzie ja rehabilitowac. Czekam teraz na termin... Rehabilitantka mowila zeby w trakcie karmienia, noszenia, starac sie trzymac malutka tak bardziej zwinieta i trzymac oś - glowka jako przedluzenie kregoslupa bez wygiec i np. jak jej podajesz smoczka to tez nie z prawej lub lewej strony tylko naklonic zeby zrobila to po srodku klatki piersiowej (nie wiem czy jasno tlumacze). To duzo pisania... Jesli cos wiecej to sluze pomoca, prosze o kontakt 606990522, Ania
 
Do góry