reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana mama - czyli jak zadbać o siebie po porodzie

kroczek_k

Nowy rok, nowa nadzieja
Dołączył(a)
17 Styczeń 2009
Postów
4 775
:tak: Tak Kochane zaczynam ten wątek bo ostatnio przeglądałam katalog Avonu i strasznie zatęskniłam za wszystkimi kosmetykami które używałam przed ciążą a teraz się albo obawiam ze względu na składniki albo po prostu są mi niepotrzebne bo i tak siedzę w domu:)

Jestem maniaczką tzw kolorówki, interesuje się kosmetyka i juz drepczę w miejscu kiedy będę mogła znów robić sobie makijaż i wychodzić do ludzi a nie siedzieć w domu i leżeć w łóżku:)

Zapraszam Was do dyskusji jakie kosmetyki, ubrania, zabiegi kosmetyczne macie zamiar wykorzystywać aby wrócić do dobrej formy:)
 
reklama
Ja jeszcze o tym nie myślałam, ale na pewno trzeba będzie zainwestować w dobry balsam ujędrniający.
Ja też uwielbiam kosmetyki do malowania. Jednak ja codziennie robię makijaż, nawet jak nie wychodzę z domu, tak po prostu się lepiej czuję.
 
Ja zastanawiałam się na początek czy nie zainwestować w taki pas poporodowy:) Żeby brzuszek doszedł do formy a potem albo razem z nim stosować jakiś dobry krem ujędrniający:) Na cellulit stosowałam kremy i balsamy z Eveline i byłam zadowolona więc może coś z tej serii. Do ujędrniania biustu używałam serii z Avonu Solution i chyba też do tego wróce jak skończe karmić piersią:)

Mam pytanie do dziewczyn które kupowały pasy poporodowe o doradzenie:) Wiem że na którymś wątku coś było o tym ale nie odkopię teraz tego.
 
ja się już zaopatrzyłam w antycellulitowy balsam wygładzający dla kobiet w końcówce ciąży i po Tołpy :) ale najważniejszy chyba ruch więc już się zastanawiam czy nie sprawić sobie karty na siłownię..spacerki spacerkami ale poza tym że można poćwiczyć to zawsze na chwilę zmiana środowiska ;)a tatuś niech buduje w tym czasie więź z maluchem :)
 
Dziewczyny i tak 6 tygodni po porodzie to specjalnie ruch mozemy sobie darować... Oczywiście jakis większy poza spacerami z wózkiem. no i chyba jakieś ćwiczenia pod okiem terapeuty czy innego rehabilitanta, który wie co to połóg ;-)
 
Ja tam jakiś szczególnych zmian na ciele nie zauważyłam, a nie znoszę się niczym smarować więc chyba nic nie będę używać, no chyba że zajdzie taka konieczność to będę myśleć ;-)... Co do tych pasów to ja nie wiem czy to działa... U mnie na szkole mówili, że wszystko zależy od skóry jaka jest i jak wraca do siebie... a pas działa jak jest założony bo wszystko podtrzymuje a jak się zdejmie to opada i że nie pozwala skórze samej pracować... Nie pamiętam tak dokładnie co mówili, ale ogólnie nie był polecany... To chyba bardziej rzecz marketingowa jest...
 
Jotemka mi mówili na szkole dokładnie to co piszesz... pierwsze 6 tyg oszczędzać się! Później też zależy czy karmimy piersią czy butlą bo bezpośrednio po ćwiczeniach wytwarza się kwas mlekowy i o ile dobrze pamiętam kazali planować karmienie tuż przed zajęciami bo chyba przenikał do mleka ale pewna nie jestem...

Nie szukałam jeszcze informacji na temat urządzenia do ćwiczeń w celu regeneracji szyjki itd - na razie mama mi coś wspominała chodzi o zapobieganie nietrzymania moczu i innych dolegliwości po ciążowych tego typu (no wiem, że gdzieś dzwoni ale nie wiem co)
---------------------------------------------------------
W planie mam wizytę u fryzjera, jak nie urodzę to po skończonym pełnym 38 jeszcze w ciąży!!
 
dobry temat !!!!!!

Wiec w moim przypadku to wyglada tak, że na bank "czymś" będę sie smarować ale koncepcji jeszcze nie mam oprócz tego, że jeśli pojawią sie rozstępy to w ruch pójdzie BioOil.

Fryzjer - koniecznie.
Kosmetyczka - niekoniecznie, nie mam problemów z cerą ( zawsze jak jestem w Polsce kupuję chusteczki z Cleanic do peelingu z efektem dermabrazji - polecam)
Pas poporodowy - jakoś nie mam przekonania.
Potem pewnie jakieś ćwiczenia jak mnie moja " słaba silna wola " nie pokona :D
 
A jak to jest z ćwiczeniami po CC? Ja zrezygnowałam w ostatnim czasie z multisporta u mnie w pracy, bo wydaje mi się, że przez najbliższe miesiące ćwiczenia mięśni brzucha, jakie są na typowym fitnessie odpadają. Zakładam, że może zacznę biegać albo chociaż jakieś marszobiegi.... Tyle że ja nigdy nie lubiłam biegać, a do ćwiczeń zachęcał mnie właściwie wyłącznie multisport więc z motywacją będzie kiepsko;)

U fryzjera byłam tydzień temu, więc na sam początek po ciąży wystarczy:)
Co do balsamów ujędrniających to chętnie poznam jakieś opinie, bo pewnie się przyda.
 
reklama
Jeśli chodzi o ćwiczenia to ja na początek chyba sobie daruje. Potem po tych 6 tyg może zaczne jakies. Mam takie cwiczenia z Maluszkiem ale to w pozniejszych miesiacach. Zamierzam chodzic z Kubusiem na basen od 4m. No i tez ćw z kanału jednej dziewczyny na YT. Treningi ma mordercze ale super tyle tylko ze to po kilku miesiacach jak rana sie dobrze zagoi:)
 
Do góry