reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana przyszla mama - dieta sport kosmetyki relaks

co do farbowania bo już mam to za sobą, dzień przed zrobieniem testu farbowałam :) w pierwszej ciąży używałam farb bez amoniaku, teraz poczekam do końca 1 trymestru i mam zamiar normalnie farbować włosy
co do kosmetyków to w 1 ciąży smarowałam brzuch oliwką bambino i nie mam żadnego rozstępu, ale nie mam też tendencji do rozstępów, myślę że nie ważna marka a systematyczność :)
co do sportu to do tej pory biegałam ale w ciąży nie będę kontynuować, jeździłam też na rowerze ale juz pogoda nie ta :) chodzę raz w tygodniu na basen z synkiem i to by było na tyle, ale może w 2 trymestrze się zapiszę na jakieś zajęcia aerobowe dla kobiet w ciąży bo na pewno będzie mi brakowało ruchu; do tego codziennie spacer z dzieckiem mam więc się dotleniam :)
 
reklama
Jeśli chodzi o sport - chodzę na basen 2-3 razy w tygodniu i nie zamierzam z tego rezygnować. Biegi ze względu na kręgosłup zamieniłam na szybki marsz póki co i widzę, że musi tak zostać na jeszcze jakiś czas.
 
Ja bardzo tęsknie za bieganiem, bo biegałam regularnie długie dystanse, nawet maraton mam zaliczony, ale musiałam zrezygnować. Bardzo bym chciała na basen chodzić, ale na razie biorę luteinę dowcipną więc nie za bardzo mogę. Może później się uda.
 
A co z farbowaniem włosów kobietki? Widziałam juz tam gdzieś, że poruszany był ten temat, ale chyba tu jest odpowiednie miejsce na niego :-) może więcej opinii u zbiera się tu na ten temat.
Ja mam juz takie odrosty, ze nie mogę patrzeć na nie, ale postanowilam wstrzymać się przynajmniej do końca 1 trymestru.

farbowałam włosy w pierwszej ciąży i teraz też, dziś są dostępne farby bez amoniaku które są bezpieczne
 
Ja tez bym pojezdzila na rowerku /na stacjonarnym jezdzilam/ ale na razie zakaz, w poprzednej ciazy tez nie miglam potem karmienie, przeprowadzki i teraz jak sie wziela. To pojezdzilam 2 tyg i dowidzialam sie ze w ciazy jestem :-) Lekarz pwiedzial ze jsk bedzie mizna to da znac, ale powatpiewam w to.
 
Edytka - jeszcze do tego wrócisz - teraz najważniejsze zdrowie dzidzi.

Ja za to trochę hardcore jestem, bo w drugiej cięży grałam w kosza, pływałam kajakami, teraz mam już zaplanowany wyjazd na narty, więc musi być wszystko ok, bo bym sobie pojeździła jednak :-)
 
przed ciążą chodziłam na zumbę, jak tylko sie dowiedziałam o dzidzi zrezygnowałam, troszkę mi szkoda bo zumba to fajna sprawa, ale wrócę do zajęć jak urodzę :tak:
 
reklama
Mia ja tez chodzilam na zumbe:-) piękna sprawa - uwielbiam! Zakochał am się w tych zajęciach 1,5 roku temu,dzięki nim schudlam dość sporo, całkiem inne ciało no i samopoczucie! Bardzo mi brakuje zumby, mam super instruktorke i fajna grupę kobietę, no ale niestety musiał am zrezygnować na czas ciąży, za dużo wysiłku.
Co do roweru to też uwielbiam :-) jezdzilismy razem z moim G. W każdej wolnej chwili, no ale to tez teraz juz odpada. Myślę żeby zapisać się na jakieś zajęcia 'aktywna ciąża' ale muszę to najpierw skonsultować z moja gin.
 
Do góry