reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane Mamusie :)

Super wątek i bardzo przydatny - gratuluję pomysłu!!
Osobiście również stawiam na basen :tak:
Poszukam też jakiś ćwiczeń do wykonywania w domu, zapytam gin. i jak nie będzie przeciwwskazań to zacznę ćwiczyć.
Wyczytałam tylko, że nie można szaleć i jak się przed ciążą wcale nie ćwiczyło to trzeba być baaaaaaaardzo ostrożną!!
 
reklama
Basen jest swietnym pomyslem, niestety nie wszyscy moga. Ja bardzo czesto lapie infekcje i nie pomaga nawet zalozenie tamponu :-( Takze mnie pozostaja spacerki, ale z dwojka dzieci to prawie jakbym byla na silowni.
Moge Wam polecic za to inne cwiczenia. Mianowicie na miesnie Kegla. Uwazam, ze przynosza swietne rezultaty. Przy pierwszym dziecku jakos odpuscilam i dlugo odczuwalam po porodzie dyskomfort i bol. Przy drugim cwiczylam, moze nie regularnie, ale sporo i pomimo, ze mlody wazyl 4,5kg ja na nastepny dzien wstalam z lozka i moglam prawie normalnie funkcjonowac.
Tutaj daje linka na ten temat: Wzmocnij Kegla - ćwiczenia - ćwiczenia Kegla, krocze, mięśnie kegla, mięśnie pochwy, pochwa - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
I przydala mi sie tez taka duza, gumowa pilka. Jak sie na niej siedzi to cwiczy sie wlasnie kregoslup i wszystkie "dolne" miesnie. Moze sie tez przydac pierwszej fazie porodu.
 
no to też prawda... tymabrdziej w Warszawie... akurat koło mnie to i tak trudno z basenami czy nawet klubami fitness. koło pracy mam blisko nawet kilka, ale z reguły zajęcia dla ciężarnych są wieczorem.

Dobra dziewczyny, a może znacie jakieś sposoby, które potrafią zmniejszyć obciążenie kręgosłupa? jak powtórne zaciążone radziły sobie z tym w pierwszych ciążach ?

Ja chodziłam sama na basen pływałam i tyle , na zadne zajęcia nie łaziłam i wszystko było ok.

a kto wie jakie ćwiczenia w ciąży sa dozwolone na mięśnie brzucha??
Ja chciałabym je bardzo wzmocnić przed porodem bo wiem że będzie cc a jak się nei ma mocnych mięśni brzucha to później dochodzi się do siebie baaardzo długo a ja na to pozwolić sobie nie moogę
Kurcze nie dość że mam dzidziulkę małą, psa, to jeszcze w marcu będziemy wykańczać mieszkani i przeprowadzać się buuuuu - musze wszsytko zrobić żeby dojść do siebie jak najszybciej i zająć się przynajmniej dziećmi :shocked2::shocked2::shocked2::szok::szok::szok::szok: narazie cholernie się tego boję bo pomocy z nikąd.....dzięwczyny poradźcie coś plisssss

Ja chodziłam tylko na basen i spacery , po CC szysbko wstałam i szybko doszłam do siebie na zdjęcie szwów już sama autem pojechałam . Ale trenowałam kiedys akrobatykę i na basen tez chodziłam nawet nie będąc w ciązy . Cięzko chyba jakoś super wzmocnic kondycję będąc już w ciązy . Ale ja bym poszła na basenik . A po CC chodzić , chodzić , chodzić , nie ma innego sposobu:tak:
 
Moge Wam polecic za to inne cwiczenia. Mianowicie na miesnie Kegla. Uwazam, ze przynosza swietne rezultaty. Przy pierwszym dziecku jakos odpuscilam i dlugo odczuwalam po porodzie dyskomfort i bol. Przy drugim cwiczylam, moze nie regularnie, ale sporo i pomimo, ze mlody wazyl 4,5kg ja na nastepny dzien wstalam z lozka i moglam prawie normalnie funkcjonowac.
Tutaj daje linka na ten temat: Wzmocnij Kegla - ćwiczenia - ćwiczenia Kegla, krocze, mięśnie kegla, mięśnie pochwy, pochwa - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
I przydala mi sie tez taka duza, gumowa pilka. Jak sie na niej siedzi to cwiczy sie wlasnie kregoslup i wszystkie "dolne" miesnie. Moze sie tez przydac pierwszej fazie porodu.

Piłka to mi plecy uratowała podczas pierwszej fazy porodu :-) taka mała rzecz a jak cieszy :-D Mięśnie Kegla należy ćwiczyć systematycznie, nawet jak się nie jest w ciąży :tak:
 
ja sie wlasnie zbieram do zakupu tej wielkiej pilki, naprawde rewelacja, jesli cos dobrze wspominam z 1 fazy porodu to wlasnie pilke:) przy bólach krzyżowych suuper teraz odciążenie plecków też sie sprzyda wiec juz sobie na allegro znalazłam:)

Czy te piłki to jakieś wielkości mają? Czymś konkretnym się różnią? Czy są mniej więcej takie jak na aerobicu używają? Też się zastanawiam nad zakupem ale nie wiem konkretnie jaką kupić :eek:

Co do basenu to też poszukuję takiego z zajęciami dla kobiet w ciąży. Koleżanka chodziła i sobie bardzo chwaliła ale to w innej miejscowości ;-) ja szukam w Warszawie lub gdzieś pod. Kiedyś natknęłam się na artykuł, że najlepszy basen to z wodą ozonowaną czy jakoś tak byle nie z chlorowaną bo niby kobiety w ciąży powinny chloru unikać ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło :sorry:
 
Super wątek i bardzo przydatny - gratuluję pomysłu!!
Osobiście również stawiam na basen :tak:
Poszukam też jakiś ćwiczeń do wykonywania w domu, zapytam gin. i jak nie będzie przeciwwskazań to zacznę ćwiczyć.
Wyczytałam tylko, że nie można szaleć i jak się przed ciążą wcale nie ćwiczyło to trzeba być baaaaaaaardzo ostrożną!!

dziękuję bardzo :-D

miło, że nie tylko ja tak uważam.
Póki co większość basenów mi odpisuje, że mają zwykły aqua aerobic, ale dla kobiet ciężarnych nie. najwyżej pójdę po prostu na basen i sobie poskaczę i poplumkam się. spytam lekarki jakie ćwiczenia w wodzie można wykonywać.
 
Basen jest swietnym pomyslem, niestety nie wszyscy moga. Ja bardzo czesto lapie infekcje i nie pomaga nawet zalozenie tamponu :-( Takze mnie pozostaja spacerki, ale z dwojka dzieci to prawie jakbym byla na silowni.
Moge Wam polecic za to inne cwiczenia. Mianowicie na miesnie Kegla. Uwazam, ze przynosza swietne rezultaty. Przy pierwszym dziecku jakos odpuscilam i dlugo odczuwalam po porodzie dyskomfort i bol. Przy drugim cwiczylam, moze nie regularnie, ale sporo i pomimo, ze mlody wazyl 4,5kg ja na nastepny dzien wstalam z lozka i moglam prawie normalnie funkcjonowac.
Tutaj daje linka na ten temat: Wzmocnij Kegla - ćwiczenia - ćwiczenia Kegla, krocze, mięśnie kegla, mięśnie pochwy, pochwa - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
I przydala mi sie tez taka duza, gumowa pilka. Jak sie na niej siedzi to cwiczy sie wlasnie kregoslup i wszystkie "dolne" miesnie. Moze sie tez przydac pierwszej fazie porodu.

słyszałam o ćwiczeniach na piłce. mają naprawde dobre rezultaty. dzięki za link odnośnie mięśni kegla, to jest też bardzo ważne.
 
ja sie wlasnie zbieram do zakupu tej wielkiej pilki, naprawde rewelacja, jesli cos dobrze wspominam z 1 fazy porodu to wlasnie pilke:) przy bólach krzyżowych suuper teraz odciążenie plecków też sie sprzyda wiec juz sobie na allegro znalazłam:)

oooo podeślesz link na allegro ??
 
reklama
Czy te piłki to jakieś wielkości mają? Czymś konkretnym się różnią? Czy są mniej więcej takie jak na aerobicu używają? Też się zastanawiam nad zakupem ale nie wiem konkretnie jaką kupić :eek:

Co do basenu to też poszukuję takiego z zajęciami dla kobiet w ciąży. Koleżanka chodziła i sobie bardzo chwaliła ale to w innej miejscowości ;-) ja szukam w Warszawie lub gdzieś pod. Kiedyś natknęłam się na artykuł, że najlepszy basen to z wodą ozonowaną czy jakoś tak byle nie z chlorowaną bo niby kobiety w ciąży powinny chloru unikać ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło :sorry:


to jak Ci się uda coś znaleźć to się podziel :-) bo ja tego samego szukam ;-)
 
Do góry