reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane Mamusie :)

kici69

szczęśliwa kwietniówka'10
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2009
Postów
2 939
Miasto
W-wa
Dziewczyny, tylko nie krzyczcie na mnie od razu że założyłam nowy wątek.
Po prostu chcę móc bez problemu znaleźć odpowiedzi to tego tematu.

Jesteśmy dopiero na początku ciąży, ale przeważnie od 14 tyg należy myśleć o tym jak wzmocnić mięśnie kręgosłupa tymbardziej, że wielu kobietom problemy z bólem nie przechodzą po porodzie.

Tak więc pomyślałam, że możemy się ze sobą podzielić radami, adresami i pomysłami na temat ćwiczeń w czasie ciąży.

Ja właśnie poszukuję informacji o aqua aerobicu w warszawie, bądź w okolicy warszawy ze wschodniej strony. jak coś znajdę na pewno się z wami podzielę.
na aqua aerobic zdecydowałam się właśnie ze względu na te problemy z kręgosłupem.
więcej o tym tutaj: http://www.fit.pl/news/index.php?id=102
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kici69 nie będę krzyczała ale nie mam zamiaru wykonywać żadnych ćwiczeń tak na własna rękę. Jeśli lekarz pozwoli (a ostatnio nie pozwolił) to jak najbardziej zapisze się na ćwiczenia "forma w ciąży" w Gymnasionie. Mam rzut beretem

tutaj jest spis basenów w Wawie -są zaznaczone w opisie zajęcia dla kobiet w ciąży

Baseny

Tu coś o ćwiczeniach na basenie

http://www.fit.pl/dzieckoifitness/aqua_fitness,31,9,23,710,1293,0,0,0.html

a ogólnie trzeba szukać i nie jest to chyba trudne bo stało się modne:tak:
 
nie wiem czemu coś z tym linkiem czasami się dzieje i nie działa więc poniżej wklejam tekst artykułu:

Aqua aerobik może złagodzić bole pleców, które są zmorą kobiet w ciąży – informują szwedzcy badacze. By to sprawdzić, przebadali kilkaset przyszłych mam.

– Więcej niż 1/3 kobiet w ciąży skarży się na ból w dole placów. Co więcej w wielu przypadkach ból nie kończy się wraz z urodzeniem dziecka – mówi położna Aina B. Granath z Primary Health Care w Southern Bohuslan County. Artykuł na ten temat ukazał się w Journal of Obstetric, Gynecologic and Neonatal Nursing.

Aby porównać skuteczność gimnastyki prowadzonej na sali i w wodzie w łagodzeniu bólu pleców w czasie ciąży szwedzcy badacze losowo podzielili na dwie grupy 390 ciężarnych kobiet. Wszystkie chodziły na zajęcia raz w tygodniu.

Zestawy ćwiczeń dla obu grup zostały specjalnie opracowane dla ciężarnych. W czasie zajęć panie ćwiczyły aktywnie przez 45 minut, a ostatni kwadrans poświęcono na relaks. Wszystkie uczestniczki badań zaczęły chodzić na ćwiczenia około 19. tygodnia ciąży.

Kobiety w grupie chodzącej na wodny aerobik zdecydowanie rzadziej uskarżały się na intensywny ból w dole pleców, niż te chodzące na tradycyjną gimnastykę na sali. Żadna z kobiet z pierwszej grupy nie musiała brać zwolnienia z pracy ze względu na ból pleców. W drugiej grupie 6 pań musiało ze zwolnienia skorzystać.

– Kobiety w ciąży powinno się zachęcać do uprawiania niezbyt intensywnych ćwiczeń tak długo, jak to tylko możliwe. Wodny aerobik to prosta i niedroga forma aktywności fizycznej – konkludują badacze.

Źródło: REUTERS
 
Kici69 nie będę krzyczała ale nie mam zamiaru wykonywać żadnych ćwiczeń tak na własna rękę. Jeśli lekarz pozwoli (a ostatnio nie pozwolił) to jak najbardziej zapisze się na ćwiczenia "forma w ciąży" w Gymnasionie. Mam rzut beretem

tutaj jest spis basenów w Wawie -są zaznaczone w opisie zajęcia dla kobiet w ciąży

Baseny

Tu coś o ćwiczeniach na basenie

http://www.fit.pl/dzieckoifitness/aqua_fitness,31,9,23,710,1293,0,0,0.html

a ogólnie trzeba szukać i nie jest to chyba trudne bo stało się modne:tak:


popieram. nie należy nic robić bez porozumienia z lekarzem, nie twierdzę że trzeba za wszelką cenę.

Też myślałam nad Gymnasionem, ale po przeczytaniu tego artykułu i rozmowie z bratową wolę zajęcia wodne. tymbardziej, że ja i bez ciąży miewałam częste bóle pleców :-| boje się co to będzie jak mi brzuszek urośnie.
 
13x13 z listy którą podałaś tylko dwa baseny prowadzą zajęcia dla ciężarnych... tak więc sama widzisz że wcale to nie jest takie łatwe znaleźć. Tymbardziej, że warto rozejrzeć się za dobrym basenem z dobrą opinią.
 
Jeśli chcesz prosto to znajdź baseny z dobrym dojazdem od siebie albo blisko domu, zadzwoń tam i zapytaj czy mają takie zajęcia. W tej liście jest akurat jeden koło mnie. Wątpię żeby dużo basenów prowadziło takie zajęcia -bo po co -jeśli chodzi o pływanie to każdy kontakt z wodą jest dla ciężarnej dobry. Niepotrzebny koszt dla basenu. A dojeżdżać na godzinę zajęć na drugi koniec Wawy to porażka sama w sobie tym bardziej w sezonie jesienno-zimowym. Ja gymnasion mam 7 minut od siebie i nie mam zamiaru jeździć dalej nawet jeśli opinie o innych klubach będą rewelacyjne bo te korki i strata czasu są dobijające. Za niedługo deszcz i snieg skutecznie sparaliżuja cały ruch tutaj.
 
Jeśli chcesz prosto to znajdź baseny z dobrym dojazdem od siebie albo blisko domu, zadzwoń tam i zapytaj czy mają takie zajęcia. W tej liście jest akurat jeden koło mnie. Wątpię żeby dużo basenów prowadziło takie zajęcia -bo po co -jeśli chodzi o pływanie to każdy kontakt z wodą jest dla ciężarnej dobry. Niepotrzebny koszt dla basenu. A dojeżdżać na godzinę zajęć na drugi koniec Wawy to porażka sama w sobie tym bardziej w sezonie jesienno-zimowym. Ja gymnasion mam 7 minut od siebie i nie mam zamiaru jeździć dalej nawet jeśli opinie o innych klubach będą rewelacyjne bo te korki i strata czasu są dobijające. Za niedługo deszcz i snieg skutecznie sparaliżuja cały ruch tutaj.

no to też prawda... tymabrdziej w Warszawie... akurat koło mnie to i tak trudno z basenami czy nawet klubami fitness. koło pracy mam blisko nawet kilka, ale z reguły zajęcia dla ciężarnych są wieczorem.

Dobra dziewczyny, a może znacie jakieś sposoby, które potrafią zmniejszyć obciążenie kręgosłupa? jak powtórne zaciążone radziły sobie z tym w pierwszych ciążach ?
 
a kto wie jakie ćwiczenia w ciąży sa dozwolone na mięśnie brzucha??
Ja chciałabym je bardzo wzmocnić przed porodem bo wiem że będzie cc a jak się nei ma mocnych mięśni brzucha to później dochodzi się do siebie baaardzo długo a ja na to pozwolić sobie nie moogę
Kurcze nie dość że mam dzidziulkę małą, psa, to jeszcze w marcu będziemy wykańczać mieszkani i przeprowadzać się buuuuu - musze wszsytko zrobić żeby dojść do siebie jak najszybciej i zająć się przynajmniej dziećmi :shocked2::shocked2::shocked2::szok::szok::szok::szok: narazie cholernie się tego boję bo pomocy z nikąd.....dzięwczyny poradźcie coś plisssss
 
reklama
Ja to zdecydowanie po powrocie z Polski, czyli od listopada zapisuje sie na gimnastyke wodna dla kobiet w ciazy.
Zawsze przy przedzwiganiu, albo dluzszym schylaniu odczuwalam kregoslup, i mam wrazenie, ze juz coraz bardziej mi dokucza w ciazy. Trzeba koniecznie jakos na to zaradzic, bo co bedzie potem to sobie nawet nie wyobrazam.
 
Do góry