reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagadki grudniówek

reklama
alez mnie to pytanie zaintrygowało :) ja tez podejzewalam oczy, ale teraz mam inna mysl, jesli jest to naprawde czysto biologiczne: macica :p Tak mi sie nasuneło, czytajac o matrycach doswiadczen okołoporodowych wg Stanisława Grofa. Tam pierwsza faze -czyli dzidzie w brzuszku-porownuje sie do ludzi podlaczonych w matrixie do tych rurek. Moze chodzi o to, heh , strasznie przekombinowane, swoja droga bardzo jestem ciekawa!
 
Ketsa :p
Ja bym biologicznego pytania nie zadała w życiu, bo się na tym w cholerkę nie znam :)

Ale powiem szczerze, że w życiu bym tego chyba nie wygooglowała - chyba będziecie musiały się poddać :D :D :D

Zuzia mówi:
moja kolejna podpowiedź brzmi: "szukajcie głębiej"

i narazie wszystkie odp są złe ;D
 
to nie o to chodzi???
OSTEOBLASTS%202.jpg
 
Steffi dobrze to wykombinowałaś....
............ale czy to pytanie ma w ogóle jakiś związek z filmem.......??? bo już jestem podejżliwa do granic możliwości :police:
 
Ketsa - ale czy to jest wątek filmowy ???? :p nie :p to watek kulturowy, wiec przeciez Matrix filmowy nie musi miec nic wspolnego z pytaniem ;D ;D ;D

A teraz oddaje star Zuzi :)

no własnie chciałam wam pokazać że tak jak w filmie - matrix jest wszędzie ;)
a moje pytanie, powtarzam, jest to pytanie CZYSTO BIOLOGICZNE
 

Wńdzia oczywiście że to nie wątek filmowy ale to nie wyklucza tego że nazwa kości ma coś wspólnego z filmem........ jak to już zresztą Zuzka napisała....... a może nir tylko to ma wspólnego..... ;)

 
reklama
na beszczelnego skopiowałam to:

Mitochondria:
Występują w cytoplazmie w postaci struktur ziarnistych, pałeczkowatych lub nitkowatych o średnicy 0,2 μm – 2 μm i długości do 5 μm. Otoczone są one dwoma błonami o grubości 6 nm każda, oddzielonymi przestrzenia o szerokości 6 – 8 nm. Błona wewnętrzna wpukla się do wnętrza mitochondrium, tworząc liczne fałdy zwane grzebieniami lub kristami mitochondrialnymi. Niektóre mitochondria mają w miejsce grzebieni kanaliki. Wewnętrzna powierzchnia błony wewnętrznej łącznie z grzebieniami pokryta jest wielką liczbą krótkich pałeczkowatych wyrostków o wymiarach 8 – 10 nm łączących się z błoną cienką szypułą o długości 3,4 – 3,5 nm. Są to cząsteczki ATP-azy zwane oksysomami. Wnętrze mitochondriów wypełnia macierz (matrix), w której znajdują się cząsteczki wapnia i fosforanów. Znajdują się tu także nici DNA oraz ziarenka zawierające RNA. Ten pozajądrowy system genetyczny jest związany z syntezą własnych białek strukturalnych wewnętrznej błony mitochondrialnej oraz potrzebnych do pomnażania mitochondriów. Mitochondria zawierają enzymy uczestniczące w procesach oddychania i utleniania komórkowego (dehydrogenazy, oksydazy, ATP-azy). Enzymy występują w wewnętrznej błonie mitochondrialnej lub w matrix – macierzy.
 
Do góry