reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagadnienia prawne, macierzyńskie becikowe L4 itp

reklama
czy wiecie jak policzyć sobie dochód do tego wychoawczego tzn. za który rok i czy np L4 czy macierzyński jest liczony jak zwykły dochód,
czy któraś z was może będzie korzystać z możliwości zmniejszenia etatu i czy pracodwca musi sie na to zgodzić a potem na nasze życzenie przwrócić nam cały etat
 
czy wiecie jak policzyć sobie dochód do tego wychoawczego tzn. za który rok i czy np L4 czy macierzyński jest liczony jak zwykły dochód,
czy któraś z was może będzie korzystać z możliwości zmniejszenia etatu i czy pracodwca musi sie na to zgodzić a potem na nasze życzenie przwrócić nam cały etat
Słuchaj jedz do urzędu skarbowego.Weź dochody za 2008 rok i złóź do urzędu gminy.A wyliczyć możesz to w taki sposób.Twoje dochody + dochody twojego M podziel to przez ilość osób zameldowanych w domu i podziel to przez 12 i wyjdzie ci jaki jest docho d jednego członka rodziny.
 
czy wiecie jak policzyć sobie dochód do tego wychoawczego tzn. za który rok i czy np L4 czy macierzyński jest liczony jak zwykły dochód,
czy któraś z was może będzie korzystać z możliwości zmniejszenia etatu i czy pracodwca musi sie na to zgodzić a potem na nasze życzenie przwrócić nam cały etat

Nie wiem jak wyliczyc dochód. Ale jeśli chodzi o zmniejszenie etatu to jak pytałam to musi się zgodzić. Ale szczegółów nie znam bo zdecydowałam się jednak na wychowawczy.
 
Przyznano mi wychowawczy:)Cieszę się bardzo.400zł z jednej strony to mało a z drugiej dużo_Oriętujecie się może na co moge jeszcze złożyć podania o jakieś dofinansowanie??Czy na leki moge dostać pieniądze?Bo na same leki od tego gronkowca miesięcznie wydaje prawie 300zl a o reszcie nie wspomne.Mój M nie wyrobi na wszystkie opłaty itp.A jeszcze pożyczkę spłacam którą na szkołę wziełam.Jak coś będziecie wiedziały to dajcie znać.
 
Do góry