reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagęszczanie mleczka

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam mamusie powiedzcie mi czy mogę już zageszczac mleczko swojej 2.5 miesiecznej córce ? Piję bebilon Pepti Dha od 5 tyg życia i wcześniej potrafił spac po nim po 3 h w nocy a teraz non stop jest po nim głodna, np zje w nocy 120 ml i po godzinie półtorej już się wierci i domaga kolejnej butli bo jest płacz i normalnie chce smoczka zjeść.. nie wiem czy można tak często podawać dziecku taka ilość mleka czy nie będzie ją bolał brzuszek? :( Dlatego myślę czym i kiedy mogę zacząć zageszczac mleczko. Wizyta u doktora w poniedziałek dopiero ale może Wy odpowiecie jak to było u dzieci które pily mm.
 
reklama
Zamiast zagęszczać spróbuj podać dziecku więcej mleka, np 150ml. z zagęszczaniem tak małemu dziecku bym się wstrzymała do rozmowy z lekarzem. Ja podobno miałam 3mce i mama mi kaszą manną zagęszczała, ale to było w prehistorii i wtedy ludzie inne podejście mieli no i nie miałam alergii żadnych.
 
Produkty inne niż mm lub mleko matki wprowadzamy najwcześniej po skończonym 17 tygodniu. Twoja mała ma zapewne ok 10 tygodni więc sama widzisz że jest to zdecydowanie za wcześnie. Są specjalne preparaty do zagęszczania mleka, ale to dla dzieci cierpiących np na refluks.
 
Do góry