reklama

zagle 2010

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez joasia89, 15 Marzec 2010.

1. joasia89

joasia89 Mamusia Kamilusia :****

czy któraś z was byla z malym dzieckiem na łódce ? takim pol rocznym ? :-D
    jestem ciekawa jak bylo np z kapiela itp :-D jak maluch sie zachowywał w przechylach itp :-D

2. Agatkas

Agatkas Mamusia Zuzolka

Sama jestem ciekawa:) Ale chyba bym się bała:) A są takie małe kapoki????:)

3. reklama
  4. joasia89

wiem ze na roczne dziecko sa :-D ja mam dylemat czy jechac czy nie :-D ale chyba pojedziemy :-D bo zagle jednak to jest to co kochamy :-D hihi :sorry:

5. Stopi69

Stopi69 Lipcowe mamy'09

Ja dziewczyna zeglarza , wiec mowie - jechac :-) Co do kapokow, to ostatnio zaskoczylo mnie jak zobaczylam kobitke , ktora z 2msc dzieckiem poszla na motorowke (ponton trenerski) Dziecko mialo super kapoczek. Nawet sobie sprawy nie zdawalam, ze takie kapoczki dla maluchow sa!!
    6msc jescze nie chodzi, wiec znacznie latwiej z takim maluchem, nizz takim co juz chodzi.
    Powodzenia na wyjezdzie!!

6. joasia89

no moj juz kupil kapoczek malusienki :-D hihi taki slodki :-D

czyli nie ma odwrotu ... :-D :sorry:

7. Stopi69

Stopi69 Lipcowe mamy'09

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po powrocie koniecznie zdaj relacje z wyjazdu

8. EffciaF

EffciaF Lipcowe mamy'09

My w zeszłym roku z 5 tygodniowym Adasiem żeglowaliśmy kilka godzin po jeziorze.
    Mały spał w chuście.
    W tym roku też się wybieramy. Mam nadzieję, że uda się go w chuście utrzymać, a jak nie to kapoczek i w kokpicie z zabawkami będzie szalał

9. kora30

kora30 Fanka BB :)

Nie do końca zrozumiałam... W chuście zawiazanej na Tobie (lub kimś innym), czy zrobiliście coś w stylu hamaku? Sądzę, ze na Tobie... tzn., że byłaś całkowicie wyłączona z pracy... a przynajmniej chyba powinnaś być....
    Kocham żeglarstwo i bardzo bym chciała aby moja córeczka też je pokochała, ale chyba poczekam aż troszkę podrośnie. Fakt, ze jak jeszcze nie chodzi dzieciaczek to łatwiej to chyba zorganizować, niż upilnować takiego ciekawskiego swiata malucha. A jak wiadomo na łódce nie trudno o kontuzję ...

10. reklama
  11. JoJoB

JoJoB mamuniaDziabunia

Witam!
    Podlacze sie do tematu bo w zeszle wakacje spedzilismy z naszym (wtedy 5-mies) Malenstwem 2 tygodnie na zaglowce.

Kapoki sa dostepne pod katem wagowym. Mysmy kupili od 5-15 kg.Jest zasada aby nie kupowac za duzego aby dzidzia w niego wrosla.Kapok musi byc dopasowany do wagi dziecka.

Malenstwo podczas zeglowania bylo pod pokladem w gondolce, ktora zabezpieczylismy tak, aby podczas bujania czy przechylow sie nie przewrocila, jednoczesnie mialam ja na oku z pokladu.Wiekszosc czasu spedzalismy w portach niz na zeglowaniu wiec z dostepem do sanitariatow nie bylo problemu.Na szczescia Mala byla na "piersiowce" wiec nie musialam brac ze soba calej masy butelek, podgrzewacza itp.A ze juz zaczelismy probki smakowe wiec do przygotowania kaszki czy marchewki uzywalismy zawsze wode ktora mielismy w podrecznym "baniaku" do gotowania.(ze zbiornikow pod pokladem tylko do zmywania).Przed kazdym wyplynieciem z portu sprawdzalismy pogode aby nie bylo zbyt ekstremalnie! :-D
    Na kapiel z Malenstwem sie nie decydowalam, bo 5 mies to troche jak dla mnie za malo i za zimna woda w morzu.

Teraz Malenstwo ma ponad rok i wlasnie nauczylo sie chodzic! Nie wiem czy w tym roku zdecydujemy sie na tak dlugie wakacje na zaglowce. Predzej pewnie jakies krotkie wypady. Chociaz duzo naszych znajomych spedza cale wakacje pod zaglami z malymi (2-3 lata) dziecmi. I jesli musza gdzies dalej sie przemieszczac to zegluja noca kiedy maluchy smacznie spia.

Na marginesie.Dzieci ktore nosza pieluchy nie powinny ich miec jak maja kapok. Bo jak wpadna do wody to pielucha po nabraniu wody wypiera pupe do gory i male dzieci maja problem nawet w kapoku na przekrecenie sie na plecy. (pupa jest wypierana na powierzchnie co wpycha glowe pod wode).
    ;-);-);-)

12. EffciaF

EffciaF Lipcowe mamy'09

Kora,
    Adaś spał na mnie w chuście. Mąż sterował i obsługiwał łódkę a ja delektowałam się wiaterm i słońcem.

Poleć forum