reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagnieżdżenie zarodka

wis2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2022
Postów
30
Cześć dziewczyny. Mam mętlik w głowie i szukam porady. Miałam USG w piątek 12 maja na IP bo miałam plamienie które okazało się być od acardu ale mniejsza z tym, był pęcherzyk 6,9 mm i ciałko żółte 1,8 mm, dzisiaj tj. 18 maj miałam znów USG, pęcherzyk 18,2 mm, ciałko żółte 3,5mm, lekarz mówi że jest przygotowane miejsce na zarodek ale jeszcze go nie widać i na pewno pojawi się w ciągu 2 lub 3 dni i mam powtórzyć USG za tydzień. Okres miałam 2 kwietnia z tym że to nie był prawdziwy okres tylko w trakcie brania duphastonu pojawiło się krwawienie mimo że nie powinno go być. Później już nie miałam. I teraz się zastanawiam czy nie jest przypadkiem juz za późno na zagnieżdżenie zarodka? Wydaje mi się że skoro w piątek był pęcherzyk i ciałko żółte to już po tych 6 dniach powinien być zarodek a tu nic. Co myślicie, martwi mnie to mimo że lekarz nie wydawał się zaniepokojony. Biorę duphaston w razie komplikacji. To moja pierwsza ciąża i strasznie się boje i dlatego tyle pytań w mojej głowie się rodzi
 

Załączniki

  • IMG20230518122334.jpg
    IMG20230518122334.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 209
  • IMG20230518122334.jpg
    IMG20230518122334.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 56
reklama
Zagnieżdżenie a pojawienie się zarodka w pęcherzyku to 2 zupełnie różne sprawy 😉

Standardowow zarodek powinien się pojawić jakieś 2 do 3 dni po uwidocznieniu pęcherzyka żółtkowego.
Natomiast lekarz mógł mieć po prostu słaby sprzęt i go nie odnaleźć. Ja bym skoczyła za kilka dni na usg do kogoś z super sprzętem
 
Zagnieżdżenie a pojawienie się zarodka w pęcherzyku to 2 zupełnie różne sprawy 😉

Standardowow zarodek powinien się pojawić jakieś 2 do 3 dni po uwidocznieniu pęcherzyka żółtkowego.
Natomiast lekarz mógł mieć po prostu słaby sprzęt i go nie odnaleźć. Ja bym skoczyła za kilka dni na usg do kogoś z super sprzętem
Niestety on ma jeden z lepszych sprzętów i nie znajdę już nikogo innego. Pozostaje mi jedynie czekać...:( Ale strasznie się martwię
 
Rozumiem zmartwienie, niestety na tym etapie nic nie jesteś w stanie zrobić, można tylko czekać.
Z doświadczenia wiem, że najlepszy sprzęt mają lekarze wykonujący badania prenatalne z ważnym certyfikatem fmf więc możesz jeszcze tak poszukać
 
Do góry