reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagrożenie porodem przedwczesnym 24 tc

Urolog powiedział, ze w przypadku paciorkowca jest takie zagrożenie, że zakaża sie tez wody plodowe i dojdzie do przedwczesnego porodu. Podpytam o to mojego gina we wtorek, poki co wlasnie bylam u tego innego, no ale to byla kompletnie bezsensowna wizyta.
Ja mam tendencje do zapalenia pęcherza, infekcji intymnych. W czasie ciąży na szczęście tylko raz miałam grzybicę tylko. Po ciąży problemy powróciły więc w sumie nie wiem jak to działa
 
reklama
pessara nie zakłada się przy infekcjach. Plus pessar nie na to jest. Na pewno miałaś szyjkę badaną na połówkowych :)

Nie mialam. Dopiero potem dowiedzialam sie, ze powinnam miec.
Szyjke mialam badana tylko po pierwszym posiewie, gdzie wyszedl paciorkowiec. Wtedy byla ok, to bylo krotko przed polowkowym, wiec mozliwe, ze dlatego potem na polowkowym nie badali ponownie. No ale od tego czasu mimo antybiotyku i zwiekszonej jego dawki paciorkowiec wychodzi caly czas w posiewie. I wlasnie ostatnio urolog mnie nastraszyl tym przedwczesnym porodem.
 
Co do badania szyjki na połówkowych to ja też nie miałam (byłam u dwóch lekarzy, powtarzałam badanie). Oboje stwierdziło że już się nie bada szyjki na połowkowych jak się pytałam o to. Więc widać... Nie chce im się 😐
 
Ja co jakis czas mam jakąś paskudę w posiewie, ale moja lekarka mówi, że puki szyjka długa i zamknięta, to nie trzeba się obawiać, że coś przejdzie na Malucha.
 
Wiesz co, ja w poprzedniej ciąży miałam zapalenie pęcherza 3 razy, potem infekcje pochwy, a ciążę donosiłam. Nie widzę związku pomiędzy bakteriami w moczu a przedwczesnym porodem, mój lekarz też nigdy nie wspominał, że może sie tak zdarzyć.
Ale taki związek istnieje. Nieleczone infekcje są bardzo groźne
 
Dokładnie tak miałaś dużo szczęścia. Bardzo często przez infekcje pęka pęcherz płodowy i wody odchodzą. Super że udało Ci się donosić ciążę
Chyba mnie z kimś pomyliłaś 😉 ja przeszłam zagrożenie porodem przedwczesnym z innych powodów, ale jak leżałam w szpitalu to trafiały laski z podobnym zagrożeniem spowodowanym właśnie infekcjami
 
reklama
Do góry