reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagrożenie porodem przedwczesnym 24 tc

Dołączył(a)
27 Luty 2023
Postów
5
Witam, dziewczyny czy któraś z was miała podobnie zagrożenie porodem przedwczesnym w drugim trymestrze ciąży (dokładnie 24tc) i brała nospe forte, magne b6 forte i luteinę 200 a dodatkowo założyli jej pessar. Czy udało się donosić ciążę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami bo ja już świruje że mimo tych wszystkich leków i pessara urodzę zbyt wcześnie..
 
reklama
Na tym wątku są dziewczyny, które mają podobną historię
Trzymam mocno kciuki za jak najdłuższą ciążę 🤞🤞
 
Witam, dziewczyny czy któraś z was miała podobnie zagrożenie porodem przedwczesnym w drugim trymestrze ciąży (dokładnie 24tc) i brała nospe forte, magne b6 forte i luteinę 200 a dodatkowo założyli jej pessar. Czy udało się donosić ciążę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami bo ja już świruje że mimo tych wszystkich leków i pessara urodzę zbyt wcześnie..
hej, też jestem w 24tc, mnie straszą przedwczesnym porodem ze względu na ciągle zapalenie pęcherza, bakterie w moczu itd. Teraz walczę z paciorkowcem. Mimo tego i mimo że dziecko czuję bardzo nisko (nie wiem czy to normalne, dopytam na kolejnej wizycie) nie wdrożono u mnie jeszcze żadnych leków typu nospa (biorę tylko antybiotyk na paciorkowca) i nie założono pessar. Martwię się, czy to właściwie postępowanie, ale ufam, że lekarz wie co robi...
 
Witam, dziewczyny czy któraś z was miała podobnie zagrożenie porodem przedwczesnym w drugim trymestrze ciąży (dokładnie 24tc) i brała nospe forte, magne b6 forte i luteinę 200 a dodatkowo założyli jej pessar. Czy udało się donosić ciążę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami bo ja już świruje że mimo tych wszystkich leków i pessara urodzę zbyt wcześnie..
Hej a jak wygląda teraz Twoja szyjka? Ja w 24 tyg miałam założony szew
 
Hej a jak wygląda teraz Twoja szyjka? Ja w 24 tyg miałam założony szew
Nie miałam badanej. Wizytę u mojego lekarza mam dopiero we wtorek, byłam u innego międzyczasie, ale stwierdził, ze nie widzi wskazan zeby badac mnie na fotelu, a wręcz, ze jest to niebezpieczne, jesli sie za czesto bada i nie pomogl mi. Pierwszy raz się z takim czymś spotkalam.


Sorry, widzę dopiero teraz, ze pytanie nie bylo do mnie..No ale moze komus sie przyda odpowiedz tak czy tak dla porownania sytuacji
 
hej, też jestem w 24tc, mnie straszą przedwczesnym porodem ze względu na ciągle zapalenie pęcherza, bakterie w moczu itd. Teraz walczę z paciorkowcem. Mimo tego i mimo że dziecko czuję bardzo nisko (nie wiem czy to normalne, dopytam na kolejnej wizycie) nie wdrożono u mnie jeszcze żadnych leków typu nospa (biorę tylko antybiotyk na paciorkowca) i nie założono pessar. Martwię się, czy to właściwie postępowanie, ale ufam, że lekarz wie co robi...
Wiesz co, ja w poprzedniej ciąży miałam zapalenie pęcherza 3 razy, potem infekcje pochwy, a ciążę donosiłam. Nie widzę związku pomiędzy bakteriami w moczu a przedwczesnym porodem, mój lekarz też nigdy nie wspominał, że może sie tak zdarzyć.
 
Witam, dziewczyny czy któraś z was miała podobnie zagrożenie porodem przedwczesnym w drugim trymestrze ciąży (dokładnie 24tc) i brała nospe forte, magne b6 forte i luteinę 200 a dodatkowo założyli jej pessar. Czy udało się donosić ciążę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami bo ja już świruje że mimo tych wszystkich leków i pessara urodzę zbyt wcześnie..
Ja, z tym że od 28 tc szyjka zaczęła się skracać, w 32 założony pessar. Zdjęty w 38tc, jeszcze 11 dni chodziłam bez, z rozwarciem na 1.5/2 palce. Urodziłam dwa dni przed planowanym terminem.
Skracajaca szyjka to jedno, pytanie czy jest zamknięta?
 
Ostatnia edycja:
Wiesz co, ja w poprzedniej ciąży miałam zapalenie pęcherza 3 razy, potem infekcje pochwy, a ciążę donosiłam. Nie widzę związku pomiędzy bakteriami w moczu a przedwczesnym porodem, mój lekarz też nigdy nie wspominał, że może sie tak zdarzyć.
Każdy stan zapalny w organizmie zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. ZUM, nieleczone zęby czy infekcje intymne
 
Wiesz co, ja w poprzedniej ciąży miałam zapalenie pęcherza 3 razy, potem infekcje pochwy, a ciążę donosiłam. Nie widzę związku pomiędzy bakteriami w moczu a przedwczesnym porodem, mój lekarz też nigdy nie wspominał, że może sie tak zdarzyć.

Urolog powiedział, ze w przypadku paciorkowca jest takie zagrożenie, że zakaża sie tez wody plodowe i dojdzie do przedwczesnego porodu. Podpytam o to mojego gina we wtorek, poki co wlasnie bylam u tego innego, no ale to byla kompletnie bezsensowna wizyta.
 
reklama
hej, też jestem w 24tc, mnie straszą przedwczesnym porodem ze względu na ciągle zapalenie pęcherza, bakterie w moczu itd. Teraz walczę z paciorkowcem. Mimo tego i mimo że dziecko czuję bardzo nisko (nie wiem czy to normalne, dopytam na kolejnej wizycie) nie wdrożono u mnie jeszcze żadnych leków typu nospa (biorę tylko antybiotyk na paciorkowca) i nie założono pessar. Martwię się, czy to właściwie postępowanie, ale ufam, że lekarz wie co robi...
pessara nie zakłada się przy infekcjach. Plus pessar nie na to jest. Na pewno miałaś szyjkę badaną na połówkowych :)
 
Do góry