reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagrożenie zachłystowym zapaleniem płuc

tragikomedia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2018
Postów
156
Ponieważ moja 6 tygodniowa córeczka ulewa i krztusi się (prawdopodobny refluks), lekarka twierdzi że istnieje duże prawdopodobieństwo że dziecko będzie miało zapalenie płuc. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy dziecko którejś z was miało zapalenie płuc od zakrztuszania? Jakie były objawy? Bo podobno jest ono niewysłuchiwalne. Jestem przerażona [emoji24]
 
reklama
moim zdaniem to nie ma znaczenia trzeba po prostu szybko reagować jak się krztusi i pilnować by dziecko spało albo na boczku albo miało główkę skierowane na bok wiele dzieci potrafi się krztusić w trakcie jedzenia i ulewać
 
Myślę, że teoria lekarki może być słuszna. Synek refluskowy - w ciągu pierwszego roku życia (no może do 1,5 roku) ze 4 razy dostawał antybiotyk (z czego 2 razy było bezobjawowe zapalenie płuc - znaczy objawem była jedynie gorączka).
 
Córa ulewajaca. Ale nie to było przyczyna. W wieku 5tyg trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Jedyny objaw to stekanie przy oddychaniu. W nocy zaczela sie dusic i wymiotować ślina. Gorączki nie miała ani raz alw osłuchowo było słychać.
 
Czyli jakieś objawy jednak bywają. Dobrze wiedzieć bo przeraża mnie myśl że miało by ich w ogóle nie być, i jak tu rozpoznać że z dzieckiem coś nie tak...
 
Ponieważ moja 6 tygodniowa córeczka ulewa i krztusi się (prawdopodobny refluks), lekarka twierdzi że istnieje duże prawdopodobieństwo że dziecko będzie miało zapalenie płuc. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy dziecko którejś z was miało zapalenie płuc od zakrztuszania? Jakie były objawy? Bo podobno jest ono niewysłuchiwalne. Jestem przerażona [emoji24]
Moje mocno ulewajace, tez sie krztusily ani razu zapalenia pluc
 
reklama
@kinga30 Albo przeszły bezobjawowo ;-)

U nas często zdarzało się, że młody aż rzęził. Jakby całe płucka mu brzęczały/chrumkały.
To raczej nie mozliwe u synka mialam dwa razy zapalenie oskrzeli jak byl mlodszy ale zlapal od starszej ktora wtedy chodzila do przedszkola. Najstarsza mi nie chorowala do 4 lat, a najmłodsza miala raz zapalenie oskrzeli i tez wtedy najstarsza przyniosła chociaż w zasadzie najmłodsza miala zapalenie pluc bo sie z nim urodziła, jest wczesniakiem. A chyba przechodzic nawet bezobjawowo nie mogli jak byli zdrowi☺
 
Do góry