reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagrożona ciąża , a dentysta

Dołączył(a)
12 Maj 2017
Postów
10
Witam . Czy w ciąży zagrożonej mogę iść do dentysty ? Wczesna ciąża 5 tydzień . Czy mogę bez problemu robić ząb ze znieczuleniem ? Byłam 2 tygodnie temu . Fakt faktem dala mi jakieś znieczulenie - niby słabsze ale ząb nadal wymaga leczenia bo boli .. :/
 
reklama
Witam . Czy w ciąży zagrożonej mogę iść do dentysty ? Wczesna ciąża 5 tydzień . Czy mogę bez problemu robić ząb ze znieczuleniem ? Byłam 2 tygodnie temu . Fakt faktem dala mi jakieś znieczulenie - niby słabsze ale ząb nadal wymaga leczenia bo boli .. :/
Poradz się lekarza. Wydaje mi się że lepiej byłoby przeczekać zagrożenie ale jeśli bardzo boli to stres związany z bólem jest gorszy. Z resztą jeśli zrobi się jakiś stan zapalny to będziesz musiała brać antybiotyk. Zepsuty ząb jest także zagrożeniem. Pełno w nim bakterii które szkodzą tobie i twojemu dziecku.
 
Ciężka sytuacja, moim zdaniem najlepiej jakoś go tylko zaleczyć a do pełnego leczenia wrócić po porodzie.. :( Najwięcej informacji na ten temat, rzetelnych uzyskasz czy u stomatologa czy u lekarza.
 
Ból świadczy już o stanie zapalnym co jest grozniejsze dla ciąży niż znieczulenie tak samo stres związany z robieniem zęba bez znieczulenia jest dużo bardziej szkodliwy niż to znieczulenie. Do trzeciego trymestru spokojnie można leczyć ząbki.
 
ja bym zapytała lekarza, pewnie różnie jest przy każdym zabiegu, a każdy przypadek pewnie jest też inny. ja w ciąży miałam robione zęby w impladencie w warszawie. ale nie była zagrożona. wiesz co, najlepiej chyba albo zadzwonić albo się przejść do gabinetu
 
reklama
u mnie zakładano tlenek cynku. Niestety ale później okazało się ze ząb jest do wyrwania. Wyrwałam go za pozwoleniem ginekologa w 2 trymestrze
1 trymestr zawsze jest problematyczny bo sie organy kształtują ale trzeba by gina zapytać

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry