• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Zagrożona ciąża , a dentysta

Witam . Czy w ciąży zagrożonej mogę iść do dentysty ? Wczesna ciąża 5 tydzień . Czy mogę bez problemu robić ząb ze znieczuleniem ? Byłam 2 tygodnie temu . Fakt faktem dala mi jakieś znieczulenie - niby słabsze ale ząb nadal wymaga leczenia bo boli .. :/
 
reklama
Witam . Czy w ciąży zagrożonej mogę iść do dentysty ? Wczesna ciąża 5 tydzień . Czy mogę bez problemu robić ząb ze znieczuleniem ? Byłam 2 tygodnie temu . Fakt faktem dala mi jakieś znieczulenie - niby słabsze ale ząb nadal wymaga leczenia bo boli .. :/
Poradz się lekarza. Wydaje mi się że lepiej byłoby przeczekać zagrożenie ale jeśli bardzo boli to stres związany z bólem jest gorszy. Z resztą jeśli zrobi się jakiś stan zapalny to będziesz musiała brać antybiotyk. Zepsuty ząb jest także zagrożeniem. Pełno w nim bakterii które szkodzą tobie i twojemu dziecku.
 
Ból świadczy już o stanie zapalnym co jest grozniejsze dla ciąży niż znieczulenie tak samo stres związany z robieniem zęba bez znieczulenia jest dużo bardziej szkodliwy niż to znieczulenie. Do trzeciego trymestru spokojnie można leczyć ząbki.
 
ja bym zapytała lekarza, pewnie różnie jest przy każdym zabiegu, a każdy przypadek pewnie jest też inny. ja w ciąży miałam robione zęby w impladencie w warszawie. ale nie była zagrożona. wiesz co, najlepiej chyba albo zadzwonić albo się przejść do gabinetu
 
reklama
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry