reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zahamowanie rozwoju płodu ?

Dołączył(a)
2 Listopad 2014
Postów
1
Dwa tygodnie temu byłam na mojej pierwszej wizycie u ginekologa po tym jak test ciążowy wykazał wynik pozytywny. Lekarz potwierdził wynik testu i określił ciążę na 6-7 tydzień ( zgadza się to też z moimi obliczeniami, ostatnią miesiączkę miałam 27 sierpnia) dwa dni temu byłam o innego lekarza i ten też powiedział że ciąża wygląda na 6-7 tydzień, gdy powiedziałam o wcześniejszej wizycie i badaniach usłyszałam że to może byc zahamowanie rozwoju płodu a ponadto że moje wyniki wyglądają tak jakby były dwa zarodki. Jest jeszcze coś od początku ciąży towarzyszyły mi spore dolegliwości (mdłości, sennośc, bóle brzucha i jajników, obrzmiałe i bolesne piersi) od jakiegoś czasu dolegliwości ustąpiły zostało tylko pobolewanie w podbrzuszu i obrzmiałe piersi tydzień temu złapałam też przeziębienie. Lekarz kazał mi jak najszybciej zrobic badania zgłosic się za tydzień a do tego czasu sie nie martwic ( łatwo powiedziec) bo jeszcze nic nie wiadomo. mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ale jestem przerażona i nie mogę pozbyc się myśli że dobrze jednak nie będzie a czekanie na kolejną wizytę mnie dobija. Może któraś z was miała podobne doświadczenia.Bardzo proszę jeżeli ktoś wie niech mi powie czego się mogę spodziewac
 
reklama
Po pierwsze spokój :) USG to tylko maszyny - każda ma dużą granicę błędu, każdy lekarz też widzi inaczej. Tydzień różnicy to naprawdę nic strasznego, tym bardziej, że ciąża jest tak mała iż rozbieżności mogą być ogromne. U mnie na początku lekarz mówił, że patrząc na termin miesiączki a wiek ciąży to widzi, że jest młodsza o 2 tyg. Miałam po prostu później owulację. Myślę, że nie masz czym się martwić, czekaj aż ciąża będzie "starsza", wtedy widać lepiej:)
 
taak, spokojnie, usg w tak wczesnej ciąży nie jest wyrocznią. Tydzień , dwa róznicy mielismy dłuuuugo jeszcze , prawie do trzeciego trymestru w różnych parametrach i prosze chłop na schwał. Jezeli masz bliźniaki to tym bardziej tempo wzrostu ma prawo być odmienne - bo wszystkiego musi nastarczyc na dwa maluchy- bliźniaki z reguły rodza sie mniejsze niż pojedyncze dzidzie. A po drugie ciąże często ginekolodzy licza tak jakby była juz od miesiączki przed zapłodnieniem - czyli tak na prawde wiek dziecka plus dwa tygodnie...
spokojnie mamo:happy:, spokojnie.
 
Trzeba pamiętać też, że każda zapłodniona komórka rozwija się swoim tempem, czasem to nawet rozbieżności ok. tygodnia. Cierpliwość i spokój to najlepsze rozwiązanie.
 
Do góry