reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zainteresowanie syna damskimi butami

Dołączył(a)
24 Marzec 2019
Postów
1
Już wcześniej jako 2 latek cichaczem na korytarzu przymierzał buty koleżanki czy teściowej jeśli mu się podobały. Problem pojawił się ok. pół roku temu (teraz ma 7lat, rodzina pełna,), gdy jego zainteresowanie zamieniło się na ukrywanie faktu przede mną, że podobają mu się kapciuszki koleżanek z przedszkola. Polegało to na przymierzaniu ich tak by nikt nie widział, a gdy został przyłapany odkładał je w popłochu, a ja nie wiedziałam jak się zachować. W tej chwili ukradkiem a to dotknie, a to przesunie, poprawi, kapcie koleżanek z przedszkola. Na pytanie co robi zawsze odpowiada, że tylko chciał się oprzeć i niechcący dotknął itp. Pomyślałam, że jest to obsesja na punkcie zakazanego owocu. Zaproponowałam mu w przypływie bezsilności kupno damskich własnych kapci. Na początku zdziwił się, że przecież nie wolno, ale wytłumaczyłam mu że właściwie nie nie wolno, tylko można spotkać się z krytyką osób dookoła k i równieśników. Stwierdził, że chce kapcie damskie, ale tylko do domu i jak przyjdą goście będzie je chował i w ogóle to nie będzie chodził w nich cały czas. Pomyślałam że to może dobry sposób by oswoił się z tym co mu się podoba, znudził i się i z czasem zrozumiał że zakładanie damskich kapci nie jest najlepszym pomysłem. Jak mam się odnieść do problemu i czy kupować? Dodam, że nie ma problemu z akceptacją tego, że jest chłopcem, w innych aspektach nie utożsamia się z płcią kobiecą. Nie interesują go zabawy lalkami itp.
 
reklama
Rozwiązanie
Podobnie myslalam wczesniej, ze jak dziewczynka bawi sie samochodami to luzik, a jak chlopiec lalkami to juz troche inaczej niektorzy patrza... A dzieci nie patrza na to w takuch kryteriach... Tak czy siak kup malemu ladne kapciochy badz super mama
myślę ze nie ma czym się przejmować skoro problem to tylko przymierzanie, oglądanie kapci. rodzice mi kiedys opowiadali że miałam obsesje na punkcie chłopiecych ubrań i z tego wyrosłam. jeszcze w wieku przedszkolnym lubiłam ubierać za duże ubrania braci :-D jeżeli problem by narastał radziła bym udać się do psychologa :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pewnie kupuj, kupuj. Moze po prostu mu sie podobaja damskie kapcie. Tym bardziej jezeli maly zdaje sobie sprawe, ze to do konca zwyvzajne nie jest( pisalas ze chce je chowac jak ktos obcy przyjdzie do domu). Bedzie sie cieszyl, a potem mu przejdzie. Dzieci maja rozne wkretki, bedzie dobrze!!!
 
Ja bym kupila,moze poprostu sa bardziej kolorowe,fajniejsze w dotyku,ladniejsze.moj przez pewien czas lubil ogladac bizuterie,dotykac swiecidelek,wszystko to co sie swiecilo,chciala diamenty,rubiny itp,ale nie chcial nosic czy zebym mu kupila...chcial zebym sobie kupila a on mi potrzyma;)ale przeszlo mu po paru miesiacach
 
Ostatnia edycja:
Już wcześniej jako 2 latek cichaczem na korytarzu przymierzał buty koleżanki czy teściowej jeśli mu się podobały. Problem pojawił się ok. pół roku temu (teraz ma 7lat, rodzina pełna,), gdy jego zainteresowanie zamieniło się na ukrywanie faktu przede mną, że podobają mu się kapciuszki koleżanek z przedszkola. Polegało to na przymierzaniu ich tak by nikt nie widział, a gdy został przyłapany odkładał je w popłochu, a ja nie wiedziałam jak się zachować. W tej chwili ukradkiem a to dotknie, a to przesunie, poprawi, kapcie koleżanek z przedszkola. Na pytanie co robi zawsze odpowiada, że tylko chciał się oprzeć i niechcący dotknął itp. Pomyślałam, że jest to obsesja na punkcie zakazanego owocu. Zaproponowałam mu w przypływie bezsilności kupno damskich własnych kapci. Na początku zdziwił się, że przecież nie wolno, ale wytłumaczyłam mu że właściwie nie nie wolno, tylko można spotkać się z krytyką osób dookoła k i równieśników. Stwierdził, że chce kapcie damskie, ale tylko do domu i jak przyjdą goście będzie je chował i w ogóle to nie będzie chodził w nich cały czas. Pomyślałam że to może dobry sposób by oswoił się z tym co mu się podoba, znudził i się i z czasem zrozumiał że zakładanie damskich kapci nie jest najlepszym pomysłem. Jak mam się odnieść do problemu i czy kupować? Dodam, że nie ma problemu z akceptacją tego, że jest chłopcem, w innych aspektach nie utożsamia się z płcią kobiecą. Nie interesują go zabawy lalkami itp.
Najgorsze co mozna zrobic to powiedziec, ze nie wolno i ze to zle co robi. Uwazam, ze pomysl z kupnem takich do domu jest dobry. To dziecko, caly czas uczy sie i odkrywa swiat. Jesli mu sie podobaja i lubi to czemu nie?
Mysle, ze dziewczynce bez problemu kazdy kupil by butki chlopiece wiec odwrotnie tez powinno tak byc.
 
Podobnie myslalam wczesniej, ze jak dziewczynka bawi sie samochodami to luzik, a jak chlopiec lalkami to juz troche inaczej niektorzy patrza... A dzieci nie patrza na to w takuch kryteriach... Tak czy siak kup malemu ladne kapciochy badz super mama
 
Rozwiązanie
Do góry