reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia dla dzieci i mam w Lublinie

O fajnie, ze jest taki dział Lubelski :)

Gdzie w Lbn można udać sie z dzieckiem do kawiarni czy restauracji? czy jest jakaś przystosowana dla dzieci, gdzie jest na miejscu przewijak, krzesełko dla dzieci specjalne, czy inne udogodnienia dla dzieci i mam. Moze jakiś kącik zabaw dla dzieci....
 
reklama
nie wiem, czemu połączono mój wątek, mi chodziło o zwykłą kawiarnię tylko z udogodnieniami :)
nie wiem jak to się ma do tematu tego watku :)

no chyba że jest jakiś lokal typowo przeznaczony dla matek z dziećmi, jest?

to jest bardzo dobre pytanie :-)
prawda?

nie spotkałam się z czymś takim jak narazie w Lublinie.
usilnie poszukuję :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hej
Ja też poszukuje takiego miejsca w Lublinie. Gdzie byłoby wydzielone miejsce do zabaw dla dzieci. Wszelkie udogodnienia jak przewijak...etc. Szukam miejsca gdzie nie musiałabym się martwić że dziecko krzyczy czy płaczę poprostu zwyczajnie po swojemu się bawi. Brakuje mi miejsca gdzie moge spokojnie napic sie kawy...
Jak takie znajdziecie to napiszcie.
 
Przygotowanie dzieci do pójścia do przedszkola w naszej Akademii


- zapisz wstępnie swoje dziecko już dziś -


KONTAKT: zapisypcr@gmail.com

Witam wszystkich,

zamierzam otworzyć psychologiczno - edukacyjne centrum stymulacji rozwoju u:
· dzieci w wieku przed-przedszkolnym
· dzieci w wieku przedszkolnym
· dzieci w wieku szkolny
· młodzieży
· osób dorosłych.
LOKALIZACJA: Lublin, okolice „Galerii Olimp”


1.DZIECI W WIEKU PRZED-PRZEDSZKOLNYM , PRZEDSZKOLNYM
*** Zajęcia będą przebiegały w 10 osobowych grupach po 90 minut zegarowych (w tym 15 minutowa przerwa)

W zajęciach uczestniczą także Rodzice – są oni partnerami dla swoich dzieci w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń i zabaw.

FORMA PRACY:
· swobodna zabawa,
· powitanie, dziecięca lista obecności,
· zajęcia ogólno-rozwojowe, psychologiczno-edukacyjne, obcojęzyczne
· krótka przerwa,
· zajęcia twórcze, rytmiczne
· pożegnanie, wyciszenie
CEL:
· wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka w zgodzie z jego indywidualnymi potrzebami, wrodzonymi zdolnościami i potencjałem rozwojowym w przychylnym, bezpiecznym i zdrowym dla niego otoczeniu;
· wzbogacanie intelektualnego rozwoju dziecka i kształtowanie jego osobowości
2.DZIECI W WIEKU SZKOLNYM , MŁODZIEŻ
*** Zajęcia będą miały charakter spotkań indywidualnych po 60 minut zegarowych
FORMA PRACY:
- warsztaty, ćwiczenia, konwersatoria psychologiczno-edukacyjne
CEL
· ogólna diagnoza potrzeb i zasobów dziecka oraz analiza wyników diagnozy,
· tworzenie indywidualnego planu rozwoju psycho- edukacyjnego dla dziecka,
· kompleksowe wsparcie w zakresie rozwoju wszelkich kompetencji dziecka w sferach: poznawczej (intelektualnej, emocjonalnej (uczuciowej), behawioralnej (działaniowej)
3.OSOBY DOROSŁE
*** Zajęcia będą miały charakter spotkań indywidualnych po 60 minut zegarowych

FORMA PRACY:
  • warsztaty, ćwiczenia, konwersatoria psychologiczno-edukacyjne
CEL:
  • poradnictwo i wsparcie psychologiczne,




Jak uważacie czy skorzystalibyście z takiego ośrodka dla swoich maluchów?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam pytanie do mam :)
Co bierzecie pod uwagę zapisując dziecko do klubu malucha. Ile, waszym zdaniem, opiekunek powinno przypadać na określoną liczbę dzieci?

Zadaję pytanie ponieważ jestem w trakcie zakładania klubu malucha na węglinie a dokładniej na bocznej ul. Raszyńskiej. wydaje mi się to dobra lokalizacja zważywszy na fakt, że jest to nowa dzielnica domków jednorodzinnych a niedaleko buduje się nowe osiedle bloków przy ul. Roztocze.
Klub będzie się mieścił w domku jednorodzinnym z ogrodem. Do dyspozycji dzieci będą dwie sale (30m2 do zabawy i 12m2 sypialnia z łóżeczkami i materacykami) i oczywiście toaleta. Do lata zamierzam też przystosować ogród na mały plac zabaw. Klubik będzie mały i chciałabym aby grupa liczyła nie więcej niż 10 dzieci od 1r.ż -4 r.ż. Nie będzie podziału na grupy wiekowe. z mojego założenia nie ma być to typowa placówka opiekuńczo wychowawcza a raczej miejsce gdzie w kameralnej grupie dzieci będą mogły spędzić miło czas.
Skończyłam pedagogikę, mam przebyte praktyki w waldorfskim przedszkolu w Holandii, kilka razy byłam au pair i na
pewno mam wiele pomysłów na to jak spędzić z dzieciaczkami czas jednak nie będę oszukiwać że ni jestem specem od prowadzenia wyszukanych terapii proponowanych przez niektóre kluby typu gimnastyka metodą weroniki sherborne itp. Oczywiście będą zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawy z hustą, czytanie bajek (jak to ładnie nazywają - bajkoterapia ;)), zajęcia relaksacyjne, zabawa w ogródku, czasem ze względu na ładna okolice spacery na łąkę czy do lasu...Mam certyfikat C1 z niemieckiego więc ewentualnie mogłabym prowadzić zabawy z językiem niemieckim:)

Uważacie, że takie kluby sa potrzebne? A może mamy wolą zatrudniać nianie? generalnie: na co rodzice zwracają uwagę wybierając klub dla swojego dziecka?
Czekam na opinie!
 
reklama
Do góry