reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia dla dzieci i mam w Lublinie

jakiś czasu to nie zaglądałam, ale widzę, ze żadna kawiarnia przystosowana dla dzieci się nie znalazła, oj szkoda szkoda, popytam jeszcze znajomych.
 
reklama
Mam pytanie do mam :)
Co bierzecie pod uwagę zapisując dziecko do klubu malucha. Ile, waszym zdaniem, opiekunek powinno przypadać na określoną liczbę dzieci?

Zadaję pytanie ponieważ jestem w trakcie zakładania klubu malucha na węglinie a dokładniej na bocznej ul. Raszyńskiej. wydaje mi się to dobra lokalizacja zważywszy na fakt, że jest to nowa dzielnica domków jednorodzinnych a niedaleko buduje się nowe osiedle bloków przy ul. Roztocze.
Klub będzie się mieścił w domku jednorodzinnym z ogrodem. Do dyspozycji dzieci będą dwie sale (30m2 do zabawy i 12m2 sypialnia z łóżeczkami i materacykami) i oczywiście toaleta. Do lata zamierzam też przystosować ogród na mały plac zabaw. Klubik będzie mały i chciałabym aby grupa liczyła nie więcej niż 10 dzieci od 1r.ż -4 r.ż. Nie będzie podziału na grupy wiekowe. z mojego założenia nie ma być to typowa placówka opiekuńczo wychowawcza a raczej miejsce gdzie w kameralnej grupie dzieci będą mogły spędzić miło czas.
Skończyłam pedagogikę, mam przebyte praktyki w waldorfskim przedszkolu w Holandii, kilka razy byłam au pair i na
pewno mam wiele pomysłów na to jak spędzić z dzieciaczkami czas jednak nie będę oszukiwać że ni jestem specem od prowadzenia wyszukanych terapii proponowanych przez niektóre kluby typu gimnastyka metodą weroniki sherborne itp. Oczywiście będą zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawy z hustą, czytanie bajek (jak to ładnie nazywają - bajkoterapia ;)), zajęcia relaksacyjne, zabawa w ogródku, czasem ze względu na ładna okolice spacery na łąkę czy do lasu...Mam certyfikat C1 z niemieckiego więc ewentualnie mogłabym prowadzić zabawy z językiem niemieckim:)

Uważacie, że takie kluby sa potrzebne? A może mamy wolą zatrudniać nianie? generalnie: na co rodzice zwracają uwagę wybierając klub dla swojego dziecka?
Czekam na opinie!
Hmm a może lepiej zrobić kawiarnię/restaurację dla mam z dziećmi. Salę zabaw z miejscem na obiad. Jeśli powie mi Pani dokładnie w który miejscu ma powstać to zasugeruję może coś więcej, bo jak wiadomo wszystko zależy od lokalizacji. Kolejny klub malucha nie gwarantuje powodzenia.
Wydaje mi się, że jak powstanie na Kraśnickich i Jana Pawła centrum handlowe to bardziej popyt będzie na salę zabaw i restaurację przystosowane dla rodziców z dziećmi.

Dodam tylko, że my chodzimy na Dzieciaki Bystrzaki. Mój syn zaadaptował się tam znakomicie. Cieszę się, że pani Ania stworzyła takie miejsce dla dzieci.
 
Ostatnia edycja:
Ogólnopolska Sieć Ośrodków Musical Babies o/Lublin zaprasza serdecznie Maluszki od 6 miesiąca do 6 roku życia na zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim. Na terenie Lublina zajęcia będą odbywać się na: os. Botanik, os. Czuby, os. Konstantynów oraz w Marysinie. Zapraszamy do zapisów na bezpłatne lekcje pokazowe w dniach 5 - 10 września! (rezerwacja telefoniczna: 601 994 111 lub email: lublin@musicalbabies.pl). Więcej informacji na stronie: Angielski dla dzieci, zajęcia dla dzieci, MusicalBabies
 
LOGO6.jpgJuż od 11 września rozpoczynamy kolejne kulinarne warsztaty dla najmłodszych!

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4- 12 lat do wspólnego gotowania!

W naszej pracowni dzieci będą pod okiem profesjonalistów zapoznawane z technikami kulinarnymi, zasadami prawidłowego odżywiania się, higieną w kuchni i zachowaniem przy stole. Zapewniamy fartuszki, przybory, produkty i dobrą zabawę!

Ile lat ma pizza, jak bez płaczu pokroić cebulę, jak wygląda czapka budyniówka i czy w niej gotuje się budyń? Na te i wiele innych pytań wasze pociechy znajdą odpowiedź w szkole Gotowania Locomotivy. Pokażemy, że w gotowaniu z dziećmi dotykanie, smakowanie, radosny śmiech i pałaszowanie jest najważniejsze. Kuchenne laboratorium, w którym wszystko paruje, a pokrywki podskakują to magiczny świat dla dziecka, świat w którym jedynie wyobraźnia wyznacza granice działania naszym pociechom.

Wierzymy, że dziecięca pasja i energia do gotowania pod okiem kucharza może przerodzić się w życiowe hobby. Na zakończenie każdych zajęć zaprosimy rodziców do wspólnego stołu i zaprezentujemy to co przygotowaliśmy.

Zapisy pod numerem telefonu (81) 44 11 999 lub email: info@locomotiva.com.pl
ulotkaakademiagotowania2.jpgulotkaakademiagotowania.jpg
 
Mojani, a czy w tym klubiku, do którego chodzi Twoja córcia opiekunki wychodzą z dziećmi na dwór? I jak jest z jedzeniem? Mają catering, czy trzeba przynosić własne obiadki?
Nasz syn chodzi do klubiku na Skarpie (Klub Szczęśliwych Maluchów) i też jesteśmy zadowoleni - przez pierwszych kilka dni troszkę popłakiwał, ale teraz bardzo chętnie tam chodzi :)
Na stronie tego "twojego" klubiku jest info, że oferują "zabawę z językiem angielskim" - na czym dokładnie to polega? I jaka jest rozpiętość wiekowa dzieci w grupie?

No i nasza przygoda z Klubek Szczęśliwego Malucha niestety dobiegła końca; synek poszedł do przedszkola. Ciężko było jednak rozstać się z tym fantastycznym miejscem! Synek super się tam rozwinął (panie w przedszkolu mówią, że jest bardzo samodzielny jak na swój wiek), uwielbiał tam chodzić, bawić się z dziećmi i "ciociami" :) Ja natomiast jestem pełna podziwu dla opiekunek i właścicielki - Pani Ani - podziwiam ich zaangażowanie, ciepło, cierpliwość i pomysłowość z jaką pracują z dzieciaczkami!!! Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, to proszę pytać na maila: neritum@gmail.com
 
reklama
Podbijam temat:) Szukacie kawiarni dla matek z dziećmi, z tego co wiem, w Lublinie nie ma takiej. Jestem w stanie założyć takie miejsce, mam wiele pomysłów na taką kawiarnię dla mam połączoną z opieką nad dziećmi. Potrzebuje Waszych porad, co byście chciały tam widzieć, jak wg was miało by wygladac takie miejsce, w jakim miejscu byście je widziały. Pytam bo szukam inspiracji aby jak najlepiej dostosowac takie miejsce dla mam z dziećmi.
 
Do góry