reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

U

usunięty

Gość
Dziewczyny moja córka w lipcu ma 4 latka (obecnie 3.5). Obecnie uczęszcza w wtorki i czwartki na godzinę 10 na zajęcia rysunku (po godzinie) oraz poniedziałki i środy na godzinę 17 ma zajęcia jogi dla dzieci (1.5 h).Od marca dojdą lekcje angielskiego raz w tygodniu oraz krav maga dwa razy w tygodniu czy to nie za dużo jak na dziecko ? Nie uczęszcza jeszcze do przedszkola.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
@Aniuśka Gdyby chodziła do przedszkola, to powiedziałabym, że za dużo. A w takim wypadku chyba musisz poobserwować i zobaczyć jak sobie radzi. Jeśli nie będzie chciała chodzić na jakieś zajęcia, to po prostu ją wypiszesz :) A skąd pomysł krav magi dla takiego malucha i jeszcze dziewczynki?
 
@Aniuśka Gdyby chodziła do przedszkola, to powiedziałabym, że za dużo. A w takim wypadku chyba musisz poobserwować i zobaczyć jak sobie radzi. Jeśli nie będzie chciała chodzić na jakieś zajęcia, to po prostu ją wypiszesz :) A skąd pomysł krav magi dla takiego malucha i jeszcze dziewczynki?
Uważam że samoobrona to podstawa w czasach gdy agresja w szkołach jest na porządku dziennym. A prowadzący zajęcia sam stwierdził aby zacząć właśnie w wieku 4-5 lat. Może nie którzy stwierdzą że to taki mój wymysł hmm w sumie słusznie ponieważ nauka krav magi od A do Z to taki mój nie osiągnięty cel.
 
Zgadzam się z witch84. Ja mam córkę w podobnym wieku, z tym, że moja chodzi do przedszkola. Dla nas taka ilość zajęć byłaby stanowczo za duża, ale to z uwagi na przedszkole. Córka po przedszkolu jest już bardzo zmęczona i nie nadawałaby się na jakiekolwiek zajęcia.
Ale jeśli twoja córka nie chodzi do przedszkola, to taka ilość zajęć jest jak najbardziej ok. W końcu w przedszkolu miałaby ich jeszcze więcej, gdyby chodziła.
 
@Aniuśka Ja tam jakieś specjalnej agresji w szkole nie widzę, a może tylko dobrze trafiliśmy. Mimo wszystko uważam, że krav maga sama w sobie nie będzie rozwiązaniem dla agresji. Znaczniejsze ważniejsze moim zdaniem będzie osiągnięcie dzięki niej pewności siebie. Tak mnie tylko zaintrygował pomysł - nie mam nic przeciwko, jeśli tylko Twojej córce się spodoba ;-) A do tego będzie miała okazję nieco się wyszaleć :)
 
Lepiej być przygotowanym;) mojej siostry syn trzy razy został w tym roku szkolnym pobity przez kolegów z klasy (3 klasa podstawówka) a dwa tak jak mówisz zawsze okazja żeby się wyszaleć. A jeżeli mam coś dodać jeszcze od siebie to już będzie na lata ponieważ w późniejszym etapie nauki jest obrona przed nożownikiem, napadem itp więc są plusy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A co będzie z tymi zajęciami jak córka pójdzie do szkoły? Będzie w stanie je kontynuować czy raczej nie?
Ja bym wolała patrzeć raczej jakos długoterminowo. Zapisać tak, żeby dziecko mogło kontynuować zajęcia dodatkowe po pójściu do szkoły. A tak to lekcje rysunku o 10 chyba raczej nie będą możliwe jak dojdzie szkoła. A szkoda.
Ja szukam dla małego basenu ale w soboty. Żebym wiedziała, ze będzie mógł kontynuować pływanie nawet jak pójdzie do szkoły. Oczywiście jak mu się spodoba. Córce nadal szukam czegoś...
 
A co będzie z tymi zajęciami jak córka pójdzie do szkoły? Będzie w stanie je kontynuować czy raczej nie?
Ja bym wolała patrzeć raczej jakos długoterminowo. Zapisać tak, żeby dziecko mogło kontynuować zajęcia dodatkowe po pójściu do szkoły. A tak to lekcje rysunku o 10 chyba raczej nie będą możliwe jak dojdzie szkoła. A szkoda.
Ja szukam dla małego basenu ale w soboty. Żebym wiedziała, ze będzie mógł kontynuować pływanie nawet jak pójdzie do szkoły. Oczywiście jak mu się spodoba. Córce nadal szukam czegoś...
Jak pójdzie do szkoły to zapewne będzie trzeba zrezygnować z nie których zajeć tak aby miała jakiś czas wolny dla siebie. No chyba że sama będzie nadal chciała uczęszczać na zajęcia to poprostu istnieje możliwość przeniesienia do grupy wieczorowej ;)
A dla córki jakich zajęć szukasz ?
 
Jak pójdzie do szkoły to zapewne będzie trzeba zrezygnować z nie których zajeć tak aby miała jakiś czas wolny dla siebie. No chyba że sama będzie nadal chciała uczęszczać na zajęcia to poprostu istnieje możliwość przeniesienia do grupy wieczorowej ;)
A dla córki jakich zajęć szukasz ?

Tanca albo gimnastyki.
Moze być tez pływanie bo ona uwielbia wodę.
 
reklama
U nas szachy, taniec, zajęcia sportowe (jako dodatkowe). W podstawie angielski, zaj z psychologiem (tu ponoć skupiają się na emocjach, pewności siebie), zaj. z logopedą i rytmika.

Zajęcia angielskiego nie są prowadzone w przedszkolu, do którego chodzą moje dzieci z uwagi na to, ze jest to przedszkole miedzynarodowe. Mianowicie Thames British School. Dzieci uczą się tam angielskiego w sposób naturalny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry