reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia dodatkowe po szkole - co polecacie?

Dołączył(a)
17 Sierpień 2010
Postów
8
Każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby. Ten temat został utworzony po to by zebrać jak najwięcej pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, ale w taki sposób by ten czas był jak najlepiej wykorzystany.

Ja ze swojej strony polecam:
- język angielski - im szybciej dziecko zacznie się uczyć języka obcego tym lepiej - polecam British School
- gimnastykę - pod okiem profesjonalistów dziecko będzie się rozwijać prawidłowo i będzie przygotowanego do uprawiania każdego sportu, polecam: Arabeska Bydgoszcz oraz kluby z Rzeszowa i Świdnicy
- pływanie - baseny są już w większości dużych miast więc nie jest to problemem

Proszę - piszcie - im więcej sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu tym lepiej
 
reklama
nie wiem , czy tym lepiej im więcej sposobów na zagospodarowanie, bo może czasem warto dać dziecku czas na bycie tylko dzieckiem
myślę, ze taki kilkulatek powinien mieć jedno, maks dwa zajęcia w tygodniu
my myślimy nad szermierką, może sztukami walki i angielskim
do tego zawsze można przeforsować u starszych wyjazd z klasą na jakis szczególny biwak, jesienią i wiosną, który pokaże inne formy spędzania czasu, które być może wciągną i juz jest jakiś pomysł, a teraz jest mnóstwo propozycji modułowych, z których samemu można stworzyć ciekawy wyjazd np. zieloną szkołę
w tym katalogu są takie przykłady Biwaki i zielone szkoły | www.szarpie.pl
 
A myślałaś nad zajęciami psychoedukacyjnymi albo warsztatami... ekonomicznymi? wiem, że do tej pory nie było takie oferty na rynku.
Warsztaty ekonomiczne są świetnym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat ekonomii, gospodarki i marketingu w formie zabawy.
więcej informacji o zajęciach na tukka.pl w zakładce 'warsztaty'
warsztaty odbywają się na terenie Krakowa
 
Moja córcia sama sobie wybiera zajęcia i tak 2 razy w tyg. basen, 2 razy w tyg. jazda konna (namawiała mnie jak pierwszy raz przejechała się w zoo), poza tym chodzi na kółka w szkole, które też sama sobie wybrała plastyczne i ekologiczne. I tak zostaje jej bardzo dużo czasu na oglądanie bajek i zabawę. Kiedyś strasznie chciała chodzić na balet ale po mies. ją wypisałam bo nie sprawiało jej przyjemności.
 
Mój synek wybrał basen ku naszej uciesze bo od małego woda to jego żywioł;-) ,próbował też na początku roku szkolnego karate...ale to bardziej z ciekawości bo inni koledzy chodzili i zrezygnował po 2 spotkaniach z nudów jak stwierdził!
basen ma 2 razy w tygodniu!
 
dobrze, jak dziecko rozwija te umiejętności, które lubi i które mogą stać się jego pasją ;) jako, że jest to temat "co polecacie" to uważam, że ciekawe są również:
- gra na jakimś instrumencie (gitara, pianino),
- lekcje tenisa
- lekcje tańca (na te chodziłam przez kilka miesięcy, ale z tego co pamiętam to zajęcia się skończyły, a nie przeniosłam się do innej szkoły tanecznej)
 
Moja sześciolatka uczęszcza na tenis i j.francuski. Z basenu zrezygnowaliśmy, bo ciągle chorowała. Jednak polecam tylko te zajęcia, które sprawiają dzieciom radość.
 
Moja córcia ma zajęcia na basenie w szkole (szkoła ma własną pływalnie). W tym roku szkolnym pierwszy raz wybrała sobie zajęcia dodatkowe, informatykę oraz origami. Chciała jeszcze chodzić na naukę gry na jakimś instrumencie, ale się rozmyśliła. Nie zmuszmy jej, sama decyduje czy chce na coś chodzić czy nie.
 
Moi chłopcy sami decydują na jakie zajęcia chcą uczęszczać. Starszy próbował już kilku zajęć, jednak szybko się zniechęcał. W tej chwili od około dwóch miesięcy chodzi na ściankę wspinaczkową i chyba mu się to spodobało. Młodszy chodzi na judo. Ponadto od czasu do czasu chodzą z mama na zajęcia plastyczne.

Przy okazji zajęć dodatkowych należy zwrócić również uwagę na trzy główne problemy:

Po pierwsze uważam, że zajęcia pozalekcyjne są wskazane, jednak zachowałbym umiar. Niech dzieci mają cos z dzieciństwa. Nie dość, że chodzą do szkoły, nie dość, ze ich rodzice pracują przez większość czasu, to jeszcze po szkole, w czasie który mogłyby spędzić z rodzicami, ci fundują im zajęcia dodatkowe.

Po drugie. Zajęć takich jest ogromna ilość, ale tylko w dużych miastach. Pochodzę z niewielkiego miasta i kiedy szukałem szkoły sztuk walki dla syna, musiałem się nieźle nagimnastykować. Znalazłem coś interesującego w sąsiednim mieście, a to wiąże się z dłuższymi dojazdami.

Po trzecie. Ceny zajęć dodatkowych są na tyle wygórowane, że nie każdy rodzic jest w stanie sobie na nie pozwolić. A kiedy rodzina jest wielodzietna, rodzice stają przed dylematem, czy starczy pieniędzy na zajęcia dodatkowe dla każdego dziecka.
 
reklama
Ja jestem z małego miasteczka syn we wrześnu zaczyna szkołę i mam do wyboru od niedawna basen lub piłkę nożną (coś w stylu klasy sportowej, jest rozszerzona wersja zajęć w-fu) oba zajęcia dziecko lubi ale chodzić chce na piłkę nożną.
 
Do góry