reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

ZAJĘCIA DODATKOWE

u nas w ramach czesnego jest umuzykalnianie, rytmikę anglojęzyczną, zajęcia ekologiczne, plastyczne, gimnastyka ogólnorozwojowa z wykorzystaniem chusty Klanzy, gimnastyka z elementami Integracji Sensorycznej.
Mysle ze to bardzo duzo zajec.

strasznie tego dużo :)
generalnie chyba nie wolno przesadzać, dodatkowe zajęcia 2 razy w tygodniu to już wystarczająca ilośc dla malucha
 
reklama
Mnie się tez wydaje ze nie można przesadzać z zajęciami dodatkowymi ale zawsze trzeba też patrzeć na indywidualny rozwój i potrzeby dziecka. Nie wolno go zarzuci zajęciami tylko dlatego że rodzice mają taką ambicje i wysokie aspiracje. Przydałaby się może też jakaś rozmowa z pedagogiem.
 
Mój synek ma 3 latka i chodzi do takiego zwykłego przedszkola. Dodatkowo ma rytmikę, uczą się podstawowych słówek z angielskiego. Bardzo dużo rysują, a poza tym mają bardzo dużo gier zespołowych. Ogólnie nie narzekam na jego zajęcia w przedszkolu. Zawsze po powrocie śpiewa mi coś nowego.
 
Witam
Mój tez chodzi go normalnego przedszkola. U nas w przedszkolu jest angielski(mój nie chodzi bo chodzi prywatnie), gimnastyka korekcyjna - chodzi, rytmika- chodzi, taniec towarzyski -chodzi (początku niezapisałam go na to ale sam przyszedł i zapytał dlaczego nie chodzi i ze chce więc go zapisałam). U nas też dużo rysują, maja zajęć plastycznych i gier, spacerów.
 
W Pomarańczowej Ciuchci moje dziecko uczestniczy w warsztatach naukowych, zajęciach z gimnastyki, rytmiki, plastycznych. Plus do tego codziennie nauka angielskiego. To są zajęcia wliczone w cenę, są poza tym zajęcia fakultatywne, z których - za namowami dziecka - wybrałam klub sportowy. Uważam, że taka ilość zajęć wystarcza w zupełności.

Mam ostrożny stosunek do zajęć dodatkowych. Moim zdaniem dziecko powinno się przede wszystkim bawić, i w ten sposób (naturalny) zdobywać nowe umiejętności. Zbyt duża ilość takich zajęć może mijać się z celem, a nawet wpływać w dłuższym okresie nużyć i rozpraszać dziecko.
Nie chciałabym, aby mój maluch był zbyt bardzo stymulowany:)
 
to ja sie pochwale teraz chyba najtanszym przedszkolem :-):-) moj starszy chodzi do przedszkola gminnego.. jest zapisany na zajecia korekcyjne i rytmike oba po 10 zl miesiecznie. jako zajecia dodatkowo przedszkole oferuje angielski i francuski :-) oba jezyki po 250 zl za rok.
nadgodzina w przedszkolu kosztuje uwaga 0,69gr !!!!!
zajecie plastyczne maja w planie dnia.
 
Ja jestem instruktorką tańca i prowadzę zajęcia dla dzieci w przedszkolach i mogę szczerze polecić - oczywiście nie samą siebie, tylko taniec jako zajęcie dodatkowe dla dzieci :) wbrew pozorom, że "dzieci są za małe" (z czym niestety często się spotykam), to już 3-latki są w stanie się naprawdę dużo nauczyć, a sprawia im to ogromną frajdę :)
nie wspomnę już o tym, jak świetnym startem jest przyzwyczajanie się do tańca w tak młodym wieku - gdyby któremuś z rodziców marzyła się kariera taneczna dla ich dziecka, to przed większością z tych maluchów są naprawdę ogromne możliwości... czasami sama jestem zaskoczona, jak wiele potrafią załapać, mając zaledwie 5 czy 6 lat :)
 
Jak dla mnie zajęcia dodatkowe są bardzo ważne. U nas nadprogramowo przedszkole proponuje angielski, rytmikę, zajęcia plastyczne. Ponadto w weekendy chodzimy na piłkę nożną. Mały uwielbia wszystkie te zajęcia.
 
reklama
Moje córki chodzą do przedszkola Wesołe Kubusie, z czego jestem bardzo zadowolona.
Zajęcia rytmiczne oczywiście są.
Ale ostatnio moje pszczółki brały udział w zajęciach organizowanych przez Abbey House.
Były to wspaniałe warsztaty malarskie.
Co tu pisać, zapraszam do obejrzenia filmu:
Dziecko w świecie sztuki | S jak sztuka
 
Do góry