reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia sportowe dla ciężarnych..

reklama
Aga ja nie rozumiem jak mozesz przytyc tylko 6 kg skoro:
dziecko - 3,5
łóżysko - 0,7
płyn owodniowy - 0,9
powiększenie macicy - 1,0
gruczoły piersiowe - 0,5
objętosć krwi matki - 2,0
płyny komórkowe - 2,0
tkanka tłuszczowa - 3,5
razem 13,5
nawet odejmując przyrost tkanki tłuszczowej to i tak wychodzi 11,5 kg. Cos ten twój lekarz przesadza. Jak dla mnie rozsadnym najnizszym, potwierdzonym medycznie najnizszym przyrostem wagi dla kobiet w ciaży jest 9 kg. Aga ty porozmawiaj z tym lekarzem dlaczego możesz tak mało przybrać.
 
Margolis ja sie opieram właśnie na taj ksiażce,uważam ja za bardzo dobry podrecznik dla przyszłych mam. W poprzedniej ciąży sie sprawdzil, zobaczymy jak będzie w tej :)
 
Mój lekarz ostatnio powiedział,że bezpieczna granicą przybrania w ciązy jest 18 kg.
A,że potem róznie bywa z rzuceniem nadmiaru... ;D
Ja wlaśnie w poprzedniej ciązy tyle przybrałam i ok.5 mi zostało,więc teraz staram się jakoś drastycznie nie przybrać,żeby potem jakos wrócić do formy z przed pierwszej ciązy :laugh:
 
ja przybrałam z Zuzia 25 kg i tą ciażę zaczynam z 5kg nadmiarem. Te 20kg zrzucałam z powracającym efektem jojo przez te całe lata od jej urodzenia. Nie chciałabym znów tyme przytyć
 
reklama
no mi powiedziała 6 bo :

- dużo mam nadwagi, z której dzidziuś może czerpać - w poprzedniej ciązy przytyłam 30 kg i jeszcze 10 kilo mi zostało..
a więcej nie mogę przytyć, bo nadciśnienie mam - ale i tak jestem pewna, ze przytyję więcej.. nie będę przecież szaleć na aerobikach aby nie przytyć.. to jakieś szaleństwo by było.. a i walka ze "smakami" też byłaby ciężka.. :D
 
Do góry