reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcia sportowe dla ciężarnych..

agamamaani z tego co wiem to nie ma czegostakiego jak czerpanie składników odżywczych z tkanki tluszczowej, to nie jest tak jak przy karmieniu piersią, w tej sytuacji dziecko czerpie z tego co w danej chwili jest mu dostarczone. POzatym przy spalaniu tkanki tluszczowej wytwarzają sie kawsy szkodliwe dla maleństwa - wiec chyba lepiej przybrać te 11kg niż truc maleństwo. A o odchudzaniu pomyśleć po porodzie, kiedy będziesz karmic wtedy zacznij liczyc kcal, gwarantuję ze mozna szybko zrzucic nadmiar. A jeśli chodzi o nadciśnienie to moze przydałoby ci sie troche ruchu, on bardzo ladnie je obniża. Oczywiście nie kazę ci od razu cwiczyćareobiku ale np. godzinny spacer szybkim marszem to nic trudnego.
Wiem jak to jest miec nadwage po pierwszej ciąży, od stycznia byłam na 1000kcal i mimo że mam jeszcze 5kg t lekarka nie wyznaczała mi zadnego progu wagi.
 
reklama
Aga Cleo ma racje ale z drugiej strony lekarz też, bo przy nadwadze trzeba się ograniczać - tzn jedz ile wlezie ale zdrowo!!
Chodzi o to aby dostarczać dziecku subst.odżywczych a nie zbierać tłuszczyk! Nie uprawiaj teraz aerobiku tylko lekkie ćwiczenia w domu, spacer albo basen!! wybierz to, co najlepsze ale chyba basen jets tu najlepszym rozwiązaniem!! Pozdrawiam cię gorąco!! :) ;)
 
Cleo, ja też bardzo lubię książkę "W oczekowaniu na dziecko" - wszystko tam się znajdzie, jest naprawdę dobra. Troche się tylko rozczarowałam kolejną - "Pierwszy rok życia dziecka", bo to już, uważam nie na nasze realia.

Aga, a z tą wagą to się nie martw, organizm też nie jest głupi, jak nie będziesz przesadnie się objadała, zjadała niewyobrażalne ilości słodyczy, to nie utyjesz dużo, bo Twój organizm sam bedzie dążył do tego, żeby "trzymać normę". Ja też w tą ciążę weszłam z 10 kg więcej niż w poprzedniej i muszę Ci powiedzieć, że nie przybieram jakoś strasznie - na razie to jest 1 kg (a z Julką to już chyba miałam 4). To jest taka moja teoria :)
 
byłam dziśna pobraniu krwi, zwarzyli mnie przy okazji i wyszło że znów spadłam, tym razem o 0.5kg. Nie wiem jakim cudem tak sie dzieje bo jem normalnie a nwet bardziej soebie folguje od czasu do czasu ze słodyczami.
 
Witam :-)
To mój pierwszy post na tym forum - mam nadzieję ze znajdę tu odpowiedzi na moje pytania :tak:

Czy ktoś może polecić mi jakies zajęcia dla ciężarnych odbywające się w Krakowie??
Albo przynajmniej , czy ktos wie, gdzie i kto organizuje takie zajecia w tym miescie?
Szukam po necie ale zbyt mało informacji na ten temat :dry:
Moze to byc basen, fitnes, szkoła rodzenia...
Chciałabym wybrac jakies zajecia dla zabicia nudy, dla poprawy kondycji, dla zdobycia wiedzy...
 
Witam :-)
To mój pierwszy post na tym forum - mam nadzieję ze znajdę tu odpowiedzi na moje pytania :tak:

Czy ktoś może polecić mi jakies zajęcia dla ciężarnych odbywające się w Krakowie??
Albo przynajmniej , czy ktos wie, gdzie i kto organizuje takie zajecia w tym miescie?
Szukam po necie ale zbyt mało informacji na ten temat :dry:
Moze to byc basen, fitnes, szkoła rodzenia...
Chciałabym wybrac jakies zajecia dla zabicia nudy, dla poprawy kondycji, dla zdobycia wiedzy...

No niestety ja jestem z Warszawy więc nie pomogę, może spytaj na jakiś wątkach regionalnych, foremki z Krakowa pewie Ci coś podpowiedzą.
Witamy na BB :-):-D
 
Do góry