reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajęcia,zabawy z naszymi dziećmi

reklama
u nas ostatnio:

1 - młody wszedł do swojego pokoju, kazałam mu się rozglądnąć jak co gdzie leży i potem wyjść.....
ja zmieniałam położenie jakiś rzeczy, np dywanik który leży normalnie na podłodze zawiesiłam na łóżku, lub pluszak który leżał na stoliku przekładałam na parapet on wchodzi i musi wskazać co zostało zmienione.




2- zabawa w chowanie (u nas były to tik-taki bo wyszło bardzo spontanicznie) wkładałam np do jego dużej pluszowej żaby (ma dziurę) i dawałam podpowiedzi, np cukierki są w czym co jest duże i zielone, lub twarde i możesz na tym siedzieć itp






3- zgadywanki (30min potrafi tak siedzieć) "Ma garby i mieszka na pustyni?" "Duży czerwony ptak w kolorowe paski?" "zwariowane, skaczą po drzewach?" idt itd....



4- gra w balona, przez siatkę lub tak by nie spadł na podłogę



5- dmuchanie i puszczanie palona ze wstążką


to takie nie brudzące ;-)
 
Witam
Czy mogę prosić o zamieszczanie propozycji zabaw urodzinowych dla Naszych trzylatków.
Podoba mi się propozycja Bali na wspólne malowanie tekturowego samolotu czy ciuchci.
 
Witam
Czy mogę prosić o zamieszczanie propozycji zabaw urodzinowych dla Naszych trzylatków.
Podoba mi się propozycja Bali na wspólne malowanie tekturowego samolotu czy ciuchci.

np.
1. rzut kulkami z papieru do celu, np. do pustego kosza na śmieci, lub pudełka
2. "Pomniki" włączasz muzyczkę - dzieci tańczą znaczy szaleją, wyłączasz - mają stanąć nieruchomo, kto się poruszy - odpada
3. rozpoznawanie przedmiotow tylko po dotyku (karton -
wyciete dwie dziury na raczki, w kartonie umieszczasz przedmiot i zgaduj
zgadula ;-)
4. układanie z klocków, kto ułoży najwyzszą budowlę.
 
:-)
Wczoraj fajnie sie bawiłam z dzieciakami. Uciełam kawał papieru (taki na rolce do kupienia w ikei, do malowania i rysowania), narysowałam zarys domu i 6 pomieszczeń (po prostu prostokąt podzieliłam na 6), z katalogu ikei (mam 2 więc mogłam jeden zepsuć:-D;-)) wycinalismy meble i dzieciaki przyklejały je w poszczególnych pokojach. Urządziły sobie domek marzeń:-D
 
reklama
Pewnie, czasem to może być nawet jeszcze większa frajda :) my ostatnio przypomnieliśmy sobie jak fajnie się bawi w kalambury :) ile śmiechu przy tym :) a propos jeszcze papierowych zabaw to polecam Brulion zabaw dla każdego, gdzie w jednym miejscu są wszystkie najbardziej znane gry z dzieciństwa ;) statki, wisielec, smok, państwa-miasta :) fajnie sobie przypomnieć :)
 
Do góry