reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajęcie mieszkania od rodziców(żyjacych, nie zdolnych płacić rachunki)

klaudia_mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2011
Postów
450
Miasto
Mój domek
Sprawa wygląda tak
Moja mama jest najemcą mieszkania spółdzielczego.
Razem z tatą są tam zameldowani, zameldowana jestem też ja z synem.
Mój mąż jest zameldowany u swoich rodziców.

Z mężem wynajmujemy mieszkanie, lecz nie stać nas na opłaty, tylko mąż pracuje, więc wynajem jest dla nas za drogi.

Moi rodzice obydwoje nie pracują, mają od kilku lat odcięty dopływ gazu przez zadłuzenie, nie mają też ciepłej wody.
2 razy groziła im eksmisja.

Z mężem chcielibyśmy przejać to mieszkanie, albo chociaż ja sama, aby móc tam zamieszkać, Czynsz jest niziutki i stać nas na wszystkie opłaty , oraz bylibyśmy w stanie wyremontować mieszkanko.

Zamieszkać tam mogę w każdej chwili, tylko mieszkanie jest za małe na 5 osób (30 m kw, 2 pokoje), zważając też na to, że rodzice są osobami pijącymi .

Co zrobić w takiej sytuacji, wiem że nie wyrzucę rodziców z mieszkania, ale czy jest możliwość aby to mieszkanko było tylko moje, a rodzice otrzymali inny socjalny lokal??
 
reklama
Sprawa wygląda tak
Moja mama jest najemcą mieszkania spółdzielczego.
Razem z tatą są tam zameldowani, zameldowana jestem też ja z synem.
Mój mąż jest zameldowany u swoich rodziców.

Z mężem wynajmujemy mieszkanie, lecz nie stać nas na opłaty, tylko mąż pracuje, więc wynajem jest dla nas za drogi.

Moi rodzice obydwoje nie pracują, mają od kilku lat odcięty dopływ gazu przez zadłuzenie, nie mają też ciepłej wody.
2 razy groziła im eksmisja.

Z mężem chcielibyśmy przejać to mieszkanie, albo chociaż ja sama, aby móc tam zamieszkać, Czynsz jest niziutki i stać nas na wszystkie opłaty , oraz bylibyśmy w stanie wyremontować mieszkanko.

Zamieszkać tam mogę w każdej chwili, tylko mieszkanie jest za małe na 5 osób (30 m kw, 2 pokoje), zważając też na to, że rodzice są osobami pijącymi .

Co zrobić w takiej sytuacji, wiem że nie wyrzucę rodziców z mieszkania, ale czy jest możliwość aby to mieszkanko było tylko moje, a rodzice otrzymali inny socjalny lokal??

Absolutnie nie. To mieszkanie rodziców - oni są najemcami (rozumiem,z e to mieszkanie spółdzielcze lokatorskie).
 
w sumie to głównym najemcą jest mama, reszta to osoby zameldowane, z tego co mi wiadomo, rodzice zadłużyli się i grozi im eksmisja.
ja mogę pokryć dług, tylko nie wiem czy ma sens sponsorowanie rodzicom czynszu.
jeżeli dostaną eksmisję ja już nie mam prawa do tego mieszkania?
 
Do góry