reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

ja jakies 6 lat bralam antykoncepcje
najpierw cilest a potem z 3 razy evre i potem z 2 razy yasmin
wszystko raczej mialam regularnie
kiedys zapomnialam zabrac ze soba tabletki i przestalam brac wogule
zafasolkowalo w 2 cyklu wiec nie traccie nadzieji dziewczynki :)
 
reklama
WITAM DZIEWCZYNY!
Ja bralam tabletki Mercilon dobre ponad 8 lat ( z jedna przerwa roczna i jedna kilkumiesieczna), zaczelam jak mialam 21 lat na uregulowanie cykli i zmniejszenie boli podczas okresu. Przestalam brac prawie poltora roku temu, na poczatku okres wydawal sie wyregulowany przynajmniej troche lepiej jak bylo i faktycznie zmniejszyly mi sie bole i okresy nie byly tak obfite. Lecz teraz od kilku dobrych miesiecy, wszystko wrocilo , okres jest teraz totalnie rozregulowany, malo tego nie mam owulacji. Probuje zajsc w ciaze ale oczywiscie nadaremne proby. Moze mam teraz o tyle lepiej ze nie mdleje jak dostaje @ z bolu. Zaluje ze bralam piguly tyle lat!!!!!!!!!!!!! :( :( :(
 
TO-LA
Mi okrest tez się rozregulował. Starania o dziecko nie dawały efektów. Dopiero jak zajęłam się sobą i przestałam myślec o dziecku - zaszłam w ciążę. W tym okresie było naprawdę mało seksiku. Mąż zapracowany. Ja wracałam bardzo późno z pracy i innych dodatkowych zajęć. |Zaczęłam się odchudzac , ćwiczyć, uczyć...a tu niespodzianka i jestem w ciąży.
 
ja zanim zaszłam w ciąże z Samuelem bralam tabletki Cilest przez 2,5 roku
poniewaz przez ostatnie dwa miesiące zle sie czulam uzgodnilam z lekarzem ze odstawie tabletki, zrobie badania i zastanowimy sie nad innymi tabletkami ewentualnie
mowił tez ze w ciaze tak od razu nie zajde bo organizm musi sie przestawic,ale zalecil uzywanie prezerwatywy
no i nie doczekalam juz nastepnej @
w pierwszym cyklu po odstawieniu tabl zaszłam w ciążę ;D ;D
po urodzeniu Samuela stosowałam Cerazette,ale poniewaz bardzo zle sie po nim czułam odstawiłam w drugim cyklu..
miałam zawroty głowy, mdłosci i ogólnie jakas taka kołowata byłam..lekarz zalecił mi żebym zmieniła godzine ich zarzywania z rana na wieczór,to niby przespałabym te dolegliwości ale niestety nie podziałało. Także na czas karmienia wybrałam szklanke wody,zamiast... :p :p :p
Następny był Minulet.....w sumie ok,chociaż na początku tez nie za bardzo sie czułam ale po pierwszym opakowaniu,było ok..
Brałam go 2 lata i po tym czasie i po badaniach razem z lekarzem podjęlismy decyzje o zmianie antykoncepcji. Zastanawiałam sie nad implantem, trzeba go w "enerefie" Z jęzorem kupić bo u nas nie ma, no i lekarz go pod skóra wczepia...bardzo wygodne ,na 3 lata ale tez duży jednorazowy wydatek...koszt implanta(rok 2003 to ok 400euro i założenie 300zł
Po przeanalizowaniu implanta, jednak zdecydowałam sie na tabletki i brałam wlaśnie Yasmine.Tolerowałam je bardzo dobrze.
odstawilam tabletki w kwietniu
i zaszłam w ciąże pod koniec lipca
niestety we wrzesniu poronilam......

od tego czasu nie stosuje zadnej antykoncepocji


moja kolezanka zaszla w ciąze stosując tabletki "Minulet"
na szczescie z dzieckiem wszystko ok(ma juz 4 latka jej synus)
ale cala ciąze sie martwila


 
Witajcie, ja tez doć długo brałam tabletki, bo prawie 4.5 roku, odstawiłam jakiś czas temu, odczekaliśmy ile trzeba i zaczeliśmy się starać. Tylko mój organizm nie chce, zapomniał o @. W tej xhwili od 2 miesięcy mam wywoływane@, nie dochodzi do owulacji, długo by pisać. Od najbliżeszego cyklu będę miała stymulowaną owulacje i mam nadzieje, że się uda. Po za ym zawsze trzeba mieć naszieje.Bez tego nic się nie zdziała.
 
Witam.
Mam pytanie... Otoz odstawilam tabletki jakies 4 miesiace temu... Od tamtej pory mialam tylko jedna @, bardziej przypominala Ona brazowe uplawy niz @ i trwala jakies 7 dni... Moje pytanie brzmi, czy po odstawieniu tabletek moge juz zajsc w ciaze..? Slyszalam rozne opinie na ten temat... W tej chwili to 32dc, a @ jak nie mialam tak nie mam... Podkresle jeszcze, ze zawsze mialam nieregularne cykle i staram sie o dzidziusia...
Pozdrawiam
 
moj lekarz pow zeby po dostawieniu tab poczekac jakies 3 miesiace ale przez te 3 miesiace mozna zajsc w ciaze i ponoc wtedy czesto mozna miec bliznieta (niewiem ile w tym prawdy).z tego co wiem to organizm odrazu sie przestawia i moze nawet zaczac produkowac wiecej komorej jajowych aby nadrobic zaleglosci...- ale to tez niewiem czy prawda.

po odstawieniu tab mozesz zajsc w ciaze. a czy jestes pewna ze juz w niej nie jestes?piszesz ze juz 4 miesiace ich nie bierzesz i tylko jedna @ ....
 
reklama
LILITH pisze:
po odstawieniu tab mozesz zajsc w ciaze. a czy jestes pewna ze juz w niej nie jestes?piszesz ze juz 4 miesiace ich nie bierzesz i tylko jedna @ ....

Dobra sugestia... Bardzo bym chciala... Pobolewaja mnie jajkniki i piersi zrobily sie jakby pelniejsze no i sutki staly sie bardziej wrazliwe... Jutro mam wizyte u ginekologa.. Zobaczymy co powie...:) Bardzo bym chciala mala istotke... Tylko caly czas mam obawy przez te tabsy... Co nie ktorzy mowili, ze po odstawieniu tabletek kobieta bywa przez jakis czas nieplodna...
 
Do góry