reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajście 2 raz w ciążę .

Dołączył(a)
4 Maj 2021
Postów
4
Dzień dobry mam 2,5 letniego Synka zajście w ciążę powiodło się za pierwszym razem niestety gdy zaczęliśmy się starać 2 raz nie wyszlo za pierwszym razem ,10 dni po współżyciu dostałam miesiączkę . Czy to normalne czy powód do zmartwienia ?
 
reklama
Ale miesiączkę dostałaś o czasie? Czy była za wcześnie?Trochę więcej informacji podaj.
 
Wiem że powód do zmartwien jest po dłuższym czasie ale po prostu myślałam że pójdzie tak samo łatwo jak z pierwszym synkiem . Moje miesiączki nie są regularne . Miesiączkę dostałam po 10 dniach od współżycia i chciałbym się dowiedzieć czy po prostu mogło z jakiegoś powodu nie dojść do zapłodnienia , czy po prostu z powodu moich nieregularnych miesiączek nie były to dni płodne .
 
Wiem że powód do zmartwien jest po dłuższym czasie ale po prostu myślałam że pójdzie tak samo łatwo jak z pierwszym synkiem . Moje miesiączki nie są regularne . Miesiączkę dostałam po 10 dniach od współżycia i chciałbym się dowiedzieć czy po prostu mogło z jakiegoś powodu nie dojść do zapłodnienia , czy po prostu z powodu moich nieregularnych miesiączek nie były to dni płodne .
Myśłę że na Twoje pytania odpowiedzieć może jedynie lekarz po badaniu. Powodzenia.
 
Moje miesiączki nie są regularne . Jednak miałam nadzieję że wyjdzie tak jak z pierwszym dzieckiem.
Miesiączkę dostałam 10 po współżyciu a 3 mają dostałam miesiączkę .
 
Zwykle owulacja jest ok. 14 dni przed miesiączką i jest to wartość stała. Jeżeli @ przyszła po 10 dniach to stosunek był zbyt późno. Najprościej nie liczyć dni, nie denerwować się, a radośnie i spontanicznie kochać się z mężem/partnerem/kolegą/dowolnie co drugi dzień przez cały cykl. :)
 
Zwykle owulacja jest ok. 14 dni przed miesiączką i jest to wartość stała. Jeżeli @ przyszła po 10 dniach to stosunek był zbyt późno. Najprościej nie liczyć dni, nie denerwować się, a radośnie i spontanicznie kochać się z mężem/partnerem/kolegą/dowolnie co drugi dzień przez cały cykl. :)
Dziękuję za pozytywny komentarz podniosło mnie to na duchu 😊
 
@Ewka5566 A ja bym chyba już zaczęła diagnostykę, bo jeśli masz nieregularne @, to możesz wogóle nie mieć owulacji 🤷‍♀️ Skoro zaczynasz starania, to dobrze też by było ginekologicznie się przebadać i zrobić cytologię. Może lekarz zleciłby też zbadanie hormonów.
 
reklama
Zwykle owulacja jest ok. 14 dni przed miesiączką i jest to wartość stała. Jeżeli @ przyszła po 10 dniach to stosunek był zbyt późno. Najprościej nie liczyć dni, nie denerwować się, a radośnie i spontanicznie kochać się z mężem/partnerem/kolegą/dowolnie co drugi dzień przez cały cykl. :)
Bzdura. Owulacja może wystąpić 10 do 16 dni przed miesiączką. I taka faza lutealna jest ok. Zakłada się, że w cyklu 28 dniowy występuje ona 14 dc, ale wcale nie musi.
@Ewka5566 A ja bym chyba już zaczęła diagnostykę, bo jeśli masz nieregularne @, to możesz wogóle nie mieć owulacji 🤷‍♀️ Skoro zaczynasz starania, to dobrze też by było ginekologicznie się przebadać i zrobić cytologię. Może lekarz zleciłby też zbadanie hormonów.
Popieram! Koniecznie kontrolna wizyta u ginekologa przed staraniami. A jeżeli cykle są nieregularne to być może dalsza diagnostyka. Ale o tym zadecyduje lekarz po badaniu.
 
Do góry