reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajście w ciążę po martwym porodzie

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2023
Postów
2
Witam. W grudniu urodziłam martwego synka w 30 tygodniu ciąży…
Po 3 miesiącach od porodu lekarz dał zielone światło do kolejnych starań o maleństwo.
I tak od marca staramy się o kolejną ciąże, a testy nadal wychodzą negatywnie.. Przyznam szczerze, że już trochę zaczyna mnie to martwić biorąc pod uwagę że w pierwszą ciąże zaszłam w drugim cyklu starań.
W październiku idę do ginekologa na wizytę. Może podpowiecie jakie badania zrobić ewentualnie przed wizytą? żebym już mogła pokazać ginekologowi wyniki.
Mamy z mężem po 25 lat, myślałam ze skoro w pierwszą ciąże udało nam się tak szybko zajść to i ta nadejdzie szybko, jeszcze po tym co przeszliśmy 😞
Cykle mam książkowe, jak w zegarku - co 30 dni.
Morfologia, glukoza, kreatynina, mocz, TSH w normie. Cytologia i badania w kierunku ureaplasmy, mycoplasmy i chlamydii też w porządku.
Dziękuję za porady. Pozdrawiam!

PS: Psychicznie jestem gotowa na kolejną ciążę. Staram się o tym nie myśleć za dużo, no ale jak tu wyluzować?
Suplementy, które biorę to: witamina D 2000, kwas foliowy, kwasy omega3, magnez+B6, witamina C i w ostatnim cyklu zaczęłam brać olej z wiesiołka do momentu owulacji.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zdrowa para przy regularnym współżyciu ma rok na zajście w ciążę. Więc jest czas.
Może monitoring i zobaczysz co z owulacją?
 
A jaka była przyczyna przedwczesnego porodu? Czy może mieć związek z obecnymi staraniami? Też uważam, że monitoring byłby najlepszy sprawdzić czy jest owulacja. Ewentualnie można też pomyśleć o pakiecie hormonalnym (progesteron itd.)
 
A jaka była przyczyna przedwczesnego porodu? Czy może mieć związek z obecnymi staraniami? Też uważam, że monitoring byłby najlepszy sprawdzić czy jest owulacja. Ewentualnie można też pomyśleć o pakiecie hormonalnym (progesteron itd.)
Dziecko za słabo rosło, wyszło wszystko w badaniach prenatalnych pierwszych ale lekarz prowadzący nie zalecił heparyny ani Acardu…
Jak byłam u ginekologa to powiedział, że jak zajdę w ciążę to od momentu testu ciążowego Acard a heparyna po usłyszeniu serduszka.
 
Do góry