reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajście w ciążę przy tabletkach antykoncepcyjnych

poczytaj sobie o tym jak wygląda zapłodnienie, zagnieżdżenie i produkcja beta hcg. To fizycznie niemożliwe żeby miała objawy 2 dni po stosunku, jeśli to ten stosunek ma być początkiem ciąży.
czyli tym stosunkiem mogę się nie zamartwiać bardzo ? lecz to był pierwszy jej stosunek i co mam myśleć teraz?
 
reklama
To skąd ten ból i tkliwość piersi ? okres powinna mieć dopiero za 12dni.

czyli tym stosunkiem mogę się nie zamartwiać bardzo ? lecz to był pierwszy jej stosunek i co mam myśleć teraz?
Po 2 dniach nie ma ciąży, jest to z teoretycznego fizycznego biologicznego i praktycznego punktu widzenia niemożliwe.

Piszesz że to był jej 1 stosunek - dziewczyna niech się uspokoi i wrzuci na luz.
Pewnie jest jeszcze młoda, pewnie sama jeszcze mało wie, oboje poczytajcie fachowe strony o cyklu i warunkach jakie muszą być spełnione by doszło do poczęcia.
Na pewno nie ma jej po 2 dniach, ani po 5dniach .
Za 12 dni gdy przyjdzie jej okres to sami zobaczycie że ciąży nie ma.
I niech dziewczyna się nie stresuje bo stres może opóźnić przyjście miesiączki i wtedy znowu będziecie mieć stres że się okres spóźnia.
 
czyli tym stosunkiem mogę się nie zamartwiać bardzo ? lecz to był pierwszy jej stosunek i co mam myśleć teraz?
dziewczyna pewnie się schizuje i wmawia sobie pewne rzeczy, a jak ból jest mocny i będzie się utrzymywał to może niech się uda do lekarza
 
Zacznijmy od tego,że ból piersi pojawia się przed miesiączką,podczas owulacji są różne możliwości,a czasem nawet po stosunku tkliwość jest większa.Nie przejmowałabym się za bardzo tym jeśli bierze tabletki antykoncepcyjne faktycznie.Możecie sobie za kilka dni zrobić test dla pewności,ale i tak raczej będzie negatywny.Mniej stresu więcej spokoju ;)
 
Dokładnie tak jak dziewczyny tutaj piszą. Pewnie się boi zajścia w ciążę i doszukuje się objawów. Ja przy staraniach o dziecko też nagle miałam objawy, których nigdy wcześniej nie miałam i doszukiwałam się ciąży. Pewnie jesteście młodzi i się schizujecie. Faktycznie objawy ciążowe zaczynają się pojawiać ok 3-4 tyg po zapłodnieniu.
 
Dokładnie tak jak dziewczyny tutaj piszą. Pewnie się boi zajścia w ciążę i doszukuje się objawów. Ja przy staraniach o dziecko też nagle miałam objawy, których nigdy wcześniej nie miałam i doszukiwałam się ciąży. Pewnie jesteście młodzi i się schizujecie. Faktycznie objawy ciążowe zaczynają się pojawiać ok 3-4 tyg po zapłodnieniu.
Nie do końca, pierwsze objawy mogą pojawić się ok tygodnia od zapłodnienia (ja tak miałam), ale to niczego nie zmienia u opa, bo po 2 dniach nie ma szans :)
 
reklama
witam, mam problem a mianowicie, 3 dni temu uprawiałem stosunek z dziewczyną. Bierze ona tabletki antykoncepcyjne od dłuższego czasu. 2 dni po stosunku pojawił się silny ból piersi i tkliwość, ochota na rzeczy ostre i słodkie i częste oddawanie moczu, oraz złe samopoczucie. I tu jest moje pytanie, czy są to objawy ciąży? Dodatkowo dodam że sam się nie zabezpieczałem.
Jeśli dziewczyna bierze tabletki od dłuższego czasu regularnie i nie zrobiła nic co mogłoby zaburzyć działanie tabletek to nie jest w ciąży. To jest bardzo skuteczne zabezpieczenie (możesz sprawdzić wskaźnik Pearla) bo ogólnie tabletki dwuskładnikowe np drovelis należą do najskuteczniejszych. Może to stres a może po prostu bierze źle dobrane tabletki.
 
Do góry