reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakasuję rękawy i odkładam koronę, czyli moderacja w czasach COVID -19

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Kochane moje, naprawdę mamy przed sobą trudny czas. Nie dziwię się, że coraz więcej dziewczyn pisze do mnie, że się boi, że nie może spać, itd. Nikt nie wie, jakie będą scenariusze, a nie lubimy nie wiedzieć. Tym bardziej, potrzebujemy w czasach fizycznej izolacji- społecznej bliskości.

To czas , kiedy będziemy się sprawdzać jako ludzie i moment, kiedy każda z nas może dołożyć coś od siebie, żeby i nam i innym było lepiej. Czego potrzebuję od was. Po pierwsze - staram się być w kontakcie z lekarzami i innymi specjalistami, i informować was na bieżąco, co się dzieje w związku z koronawirusem w Polsce. Pomagam też dziewczynom z dostępem do specjalistów online. Za chwilę rusza platforma , na której będziecie mogły uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami. I teraz do was pytania i prośby:

1. Czy każda z was może na bieżąco obserwować ten wątek i linki, które będę podawać?
2. Czy przekażecie je swoim dziewczynom?
3. Czy są tu osoby, które pomogły by mi w serwisie na zasadzie wolontariatu - chodzi o pisanie tekstów. Znajomość angielskiego przydatna? Jeśli tak dajcie znać, które z was.
4. Czy w waszych grupach sa jakies specjalistki typu: lekarze, pielegniarki, logopedzi, położne, itd, itp., które mogą podzielić się wiedzą. Niech się do mnie odezwą na cito.
5. Czy są osoby, które nie mogą zadeklarować się w sprawie punktu nr 1, wtedy potrzebuję innej osoby w zamian.
6. Czy osoby do bliskiej współpracy mogą mi podać na priv swoje nr telefonów?

Potrzebujemy być zwarte i gotowe, żeby móc pomóc innym. I sobie nawzajem. Potrzebuje silnej grupy pod wezwaniem. Czy jesteś gotowa? Na kogo mogę liczyć?

20.03.2020 PROŚBY NA JUŻ

Będziemy robić spotkania na żywo (ale też nagrame je w trakcie) Na razie mam umówionych

1. położną i doradczynię laktacyjną
2. pediatrę
3. ginekologa położnika
4. logopedkę
5. fizjoperapeutkę dziecięcą
6. fizjoterapeutkę uroginekologiczną

Potrzebuję pytania, jakie można im zadać. Jesli macie pomysł z kim jeszcze warto się spotkać - dajcie znać.

I jeszcze jedna prośba: Potrzebuję jeszcze 50 zgłoszeń do konkursu Link do: Konkurs. Hania Humorek jest mistrzynią Humorków. Czy twoje dziecko również? Uratujecie mnie? Nie wpadło mi do głowy, że on jest trudny
 
Ostatnia edycja:
reklama
1. Tak, mogę i z chęcią będę obserwować.
2.nie ma problemu, mogę wrzucić na dwa wątki, w których się udzielam
3.ja niestety nie jestem dobra w pisaniu i czasowo tego nie ogarnę :-(
4.niestety nie kojarzę, ale mogę zapytać
5.---
 
Witaj Aniu,

1. Oczywiście, jestem na forum często i śledzę dużo wątków
2. Chętnie podzielę się z innymi
3. Językiem angielskim posługuję się jak polskim, nie wiem jednak jak poradziłabym sobie z nomenklaturą naukową (do przegadania)
4. Nie kojarzę nikogo ze specjalistycznym zawodem i sama takiego nie wykonuję, ale to oczywiście kwestia do potwierdzenia
5. N/A
 
Ad 1 i 2 tak :)
Ad 3 ciężko, przez sytuację mam swoją hajnidkę 24/7 i brak pomocy :(

Pomijając ograniczenia czasowe ( :() to możesz na mnie liczyć :)
 
1. Oczywiście mogę obserwować.
2. Nie będzie problemu z podrzucaniem linków.
3. Niestety nie pomogę, znam tylko podstawy
4. Nie przypominam sobie abym znała 🤔
5. Szczerze powiedziawszy chciałabym pomóc z całym sił a nie wiem czy dam radę być z wszystkim na bieżąco tak aby Cie nie zawieść 🙄
 
Cześć dziewczyny,
ja też chętnie pomogę na tyle, na ile moje dwa bąki pozwolą, zwłaszcza młodszy, którego też podejrzewam o to, że jest high needem.
Językiem angielskim się posługuję nieźle, gorzej ze słownictwem naukowym.
U mnie w grupie niestety nie ma nikogo z ww. branż, ale roześlę info do dziewczyn, może kogoś znają.
 
Kochane moje, naprawdę mamy przed sobą trudny czas. Nie dziwię się, że coraz więcej dziewczyn pisze do mnie, że się boi, że nie może spać, itd. Nikt nie wie, jakie będą scenariusze, a nie lubimy nie wiedzieć. Tym bardziej, potrzebujemy w czasach fizycznej izolacji- społecznej bliskości.

To czas , kiedy będziemy się sprawdzać jako ludzie i moment, kiedy każda z nas może dołożyć coś od siebie, żeby i nam i innym było lepiej. Czego potrzebuję od was. Po pierwsze - staram się być w kontakcie z lekarzami i innymi specjalistami, i informować was na bieżąco, co się dzieje w związku z koronawirusem w Polsce. Pomagam też dziewczynom z dostępem do specjalistów online. Za chwilę rusza platforma , na której będziecie mogły uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami. I teraz do was pytania i prośby:

1. Czy każda z was może na bieżąco obserwować ten wątek i linki, które będę podawać?
2. Czy przekażecie je swoim dziewczynom?
3. Czy są tu osoby, które pomogły by mi w serwisie na zasadzie wolontariatu - chodzi o pisanie tekstów. Znajomość angielskiego przydatna? Jeśli tak dajcie znać, które z was.
4. Czy w waszych grupach sa jakies specjalistki typu: lekarze, pielegniarki, logopedzi, położne, itd, itp., które mogą podzielić się wiedzą. Niech się do mnie odezwą na cito.
5. Czy są osoby, które nie mogą zadeklarować się w sprawie punktu nr 1, wtedy potrzebuję innej osoby w zamian.
6. Czy osoby do bliskiej współpracy mogą mi podać na priv swoje nr telefonów?

Potrzebujemy być zwarte i gotowe, żeby móc pomóc innym. I sobie nawzajem. Potrzebuje silnej grupy pod wezwaniem. Czy jesteś gotowa? Na kogo mogę liczyć?


Jestem obecna :) linki przekaze w swojej grupie jak i na pazdziernikowkach, moze akurat ktoras z dziewczyn bedzie w stanie pomoc w kwestiach merytorycznych, bo akurat mamy szeroki wachlarz zawodow i zainteresowan.

Jesli chodzi o kwestie jezyka angielskiego to juz od dawna nie stosuje wiec troche moja przyjazn z nim podupadla, aczkolwiek jak bedzie potrzebne wsparcie nie ma problemu, ile moge tyle pomoge :)

Jutro z samego rana usiądę i wystosuję apel :)
 
Ostatnia edycja:
Wrzucam relaksację, może komuś się przyda. Możecie się w grupach podzielić. Wiem, że nie wszystkim spodoba się głos i sposób prowadzenia, ale warto sobie robić takie ćwiczenia i można je znaleźć na YT.
 
1. Ok. Link do relaksacji wrzuciłam. W pozostałych punktach nie pomogę. Pracuję zdalnie i ogarniam zdalne lekcje z dzieckiem. Dnia mi zaczyna brakować.
 
reklama
Do góry