reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakładanie działalności a zgłoszenie do ZUS przy etacie

lolkak

Październikowa Mama Mai
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
2 755
Miasto
Warszawa emigracja Ożarów ;-)
Witam,

Zamierzam zarejestrować działalność gospodarczą. Jestem zatrudniona na pełny etat (minimalna płaca) w związku z tym z tytułu działalności powinnam opłacać tylko jedną składkę ZUS. Czy jest to prawda? Co oznacza termin 7dni
od daty powstania obowiązku ubezpieczenia. Czy chodzi o 7 dni od zarejestrowania czy od podjęcia działalności która może nastąpić nawet miesiąc po zarejestrowaniu? Czy mogę korzystać z obniżonej stawki dla nowych firm?


Z góry dziękuje za odpowiedź

 
Ostatnia edycja:
reklama
Zamierzam zarejestrować działalność gospodarczą. Jestem zatrudniona na pełny etat (minimalna płaca) w związku z tym z tytułu działalności powinnam opłacać tylko jedną składkę ZUS. Czy jest to prawda?
Tak, tylko ubezpieczenie zdrowotne.

Co oznacza termin 7dni
od daty powstania obowiązku ubezpieczenia. Czy chodzi o 7 dni od zarejestrowania czy od podjęcia działalności która może nastąpić nawet miesiąc po zarejestrowaniu?​

http://e-inspektorat.zus.pl/pliki/ulotki/innych_osób.pdf - tu ma Pani fajny materiał przygotowany przez ZUS na ten temat.

Czy mogę korzystać z obniżonej stawki dla nowych firm?
Preferencyjne wysokosci składek dotyczą ubezp. społecznych, których Pani z uwagi na etat nie opłaca.

 
Do góry