reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakończenie karmienia piersią

Tsundere

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2018
Postów
70
Cześć! Chciałabym dowiedzieć się jak Wy zakończyłyście kp. W którym miesiącu i dlaczego? Jak wyglądało przestawienie na butelkę?
Ja karmię już 9 miesiąc i powoli czuję, że piersi coraz wolniej się napełniają. Chciałabym się przygotować na moment zakończenia laktacji i przestawienia na butelkę.
 
reklama
Syn skończył w lipcu 2 lata i wciąż jeszcze woła o cyca ;) Nie wiem kiedy nadejdzie ten dzień, żeby zakończyć karmienie ;) Nawet kiedy nie było mnie w domu przez tydzień, 3 miesiące przed jego drugimi urodzinami, to mimo już praktycznie braku pokarmu, po powrocie przypomniał sobie o cycusiu i choć było początkowo boleśnie, bo pokarm wyraźnie przestał być produkowany, to znów mi wrócił, a to mógł być wtedy dla nas ten najlepszy moment.
 
26 miesiąc, karmienie było już bolesne z powodu ciąży i byłam już zmęczona. Gdyby nie to, pewnie karmiłabym dalej. Na butelkę nie przestawiałam;)
Odstawiałam stopniowo co ok. 2-3 tygodnie jedno karmienie, aż zostało tylko w nocy.
 
Ostatnia edycja:
Karmię 14,5 miesiąca i końca na razie nie widać ;) będzie pił tyle ile zechce. Butli nie zamierzam podawać :)
 
karmiłam synów do skończenia 12-14 miesięcy, bo to jest taki czas, że dziecko może już pić normalne mleko, a nie modyfikowane. no i odstawienie poszło gładko, dzieci były na to gotowe.finalnie żadnemu potem nie dawałam mleka do picia, bo nie chcieli. dostawali kaszki/ płatki owsiane na zwykłym, krowim mleku, budynie, nabiał, itp. żaden nie pił z butelki, bo nie było sensu uczyć, wodę pili z niekapków/ kubków ze słomką/ zwykłych kubków. teraz przy trzecim też mam zamiar tak zrobić.
 
Ostatnia edycja:
karmiłam synów do skończenia 12-14 miesięcy, bo to jest taki czas, że dziecko może już pić normalne mleko, a nie modyfikowane. no i odstawienie poszło gładko, dzieci były na to gotowe.finalnie żadnemu potem nie dawałam mleka do picia, bo nie chcieli. dostawali kaszki/ płatki owsiane na zwykłym, krowim mleku, budynie, nabiał, itp. żaden nie pił z butelki, bo nie było sensu uczyć, wodę pili z niekapków/ kubków ze słomką/ zwykłych kubków. teraz przy trzecim też mam zamiar tak zrobić.
Pls opisz proces odstawiania, bo nie wiem jak może to wyglądać. Dzieciak przychodzi, a ja mówię, że nie i co dalej?
Bo jak laktacja naturalnie zacznie znikać, a dziecku nagle się odwidzi, to nie chcę jej znów rozkręcać.
 
Pls opisz proces odstawiania, bo nie wiem jak może to wyglądać. Dzieciak przychodzi, a ja mówię, że nie i co dalej?
Bo jak laktacja naturalnie zacznie znikać, a dziecku nagle się odwidzi, to nie chcę jej znów rozkręcać.
redukowałam karmienia piersią stopniowo wraz z rozszerzaniem diety, po prostu zastępowałam powoli kp innym jedzeniem (mlecznym lub bezmlecznym). jak już jedli normalne porcje to już nie karmiłam piersią w porze posiłku, a do picia była woda. starszy syn w nocy już nie jadł od skończenia 8 miesięcy, więc ostatnie karmienie było przed snem, po kolacji i kąpaniu, takie karmienie do spania i tutaj pomógł mąż, który przez kilka dni usypiał syna. średni syn z kolei ostatnie likwidowane karmienie miał nocne i tu też był pomocny mąż - zniknęłam z sypialni na ok.tydzień, a mąż wstawał do młodego jak się budził i usypiał dalej, dawał wodę do picia. w obu przypadkach odstawianie było bez histerii i płaczu.
 
Wy tak serio karmicie 2 latki ? Przecież to już duże dzieci;/ które normalnie jedzą stale pokarmy ...To już jakąś skrajność chyba
Do roku jeszcze normalne dla mnie..później to już przesada
 
reklama
Wy tak serio karmicie 2 latki ? Przecież to już duże dzieci;/ które normalnie jedzą stale pokarmy ...To już jakąś skrajność chyba
Do roku jeszcze normalne dla mnie..później to już przesada
2 latka jeszcze nie karmię ale 19 miesięczniaka tak [emoji6] serio. Dla Ciebie do roku to normalne a dla dziecka normalne i jak najbardziej naturalne jest to przez cały czas niezależnie czy ma miesiąc pół roku rok czy 3 lata. Jeśli mama nie ma nic przeciwko to tym bardziej inni nie powinni się mieszać. Dziewczyny piszę to z pewną irytacją bo coraz częściej słyszę teksty o odstawieniu. Też tak macie ? Tylko dziwi mnie że kuzynka podaje butle dla 1.5 rocznego dziecka parę razy na dzień i w nocy i nikt jej nie każe odstawiać butelki mimo że moim zdaniem to już nie dopuszczalna sytuacja, ale pierś to już coś nienaturalnego i powinnam się wstydzić [emoji52]
Czy waszym zdaniem takie długie karmienie wpływa jakoś na relacje z tatą dziecka ? W sensie że robi się taka za bardzo przylepa mamusi.
 
Do góry