reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakończenie karmienia

siwasek pisze:
a ja wcale nie chudne mimo iz karmie :p w zadne spodnie sprzed ciązy nie wchodze, no moze na chama sie wcisne ale oddychac nie moge :p a wcale duzo nie jem :mad:
ja chudne po troche z karmienia a po troche z picia herbatki hippa "na dobre trawienie"
pije ja caly czas, bo Milenka nie ma po tym bolow brzuszka
a dzieki temu i ja dobrze trawie ;D
 
reklama
Ineczko ja myslę że Milenka więcej pije mleczka przez te upały. Chyba nie ma sensu teraz jej odstawiać. Moja rada jest taka: przeczekaj cierpliwie upału i pod koniec sierpnia lub we wrzesniu stopniowo zacznij odstawiać Malutką. U nas udało się dzięki smoczkowi Avent jedynka.

 
No teraz to naprawde jest dramat :( :p :p :p
Maja butelke dostaje odkad skonczyla 8 miesiecy, ale cycoli dalej. Zupki ignoruje, choc z uporem maniaka dalej je robie, ale zje 10 lyzeczek i to wszystko. W ciagu dnia je tez flipsy, chlebek z serkiem topionym i oglnie po troche wszystkiego co akurat my jemy ::) ::)
Mam nadzieje ze po upalach problem z jedzeniem sie skonczy.
Martwi mnie to ze malo pije, a daje jej tylko wode :( :(
Ineczko ja tez jestem za przeczekaniem upalow i stopniowym odstawianiem. Nie martw sie Maja nawet nie chciala slyszec o butelce, a teraz potrafi wypic 250ml ;D ;D ;D
Zyczymy duzo cierpliwosci :D :D :D
 
misiako pisze:
No teraz to naprawde jest dramat :( :p :p :p
Maja butelke dostaje odkad skonczyla 8 miesiecy, ale cycoli dalej. Zupki ignoruje, choc z uporem maniaka dalej je robie, ale zje 10 lyzeczek i to wszystko. W ciagu dnia je tez flipsy, chlebek z serkiem topionym i oglnie po troche wszystkiego co akurat my jemy ::) ::)
Mam nadzieje ze po upalach problem z jedzeniem sie skonczy.
jedzenie z wyjątkiem kanapki z serkiem topionym to jakbym o mojej Idze czytała :)
 
Ineczka pisze:
my sie niestety uwsteczniamy, cycusia coraz wiecej, jedzenie inne jest beee :(
przez to, ze polozne radzily nie dopajac, a ja nie sciagalam mleka wiec Milenka nie nauczyla sie do dzis ciagnac butli, pije tylko ze szklaneczki lub butelek mineralnej z dziubkiem
dobrze ze choc lubi obiadki z ziemniaczkami ;D

jednak coraz bardziej sie o nas martwie, bo ja coraz bardziej lece z wagi, wszystkie ciuchy na mnie wisza tylko biust sie trzyma ::)
zaczelam zjadac podwojne obiady, wyniki mam dobre, ale ta zapchana szafa za duzymi ubraniami ::)

mam nadzieje, ze to przez te upaly tak cycolimy i pozniej bedzie juz latwiej
Ineczko ja myśle ,że po tych upałach to bedzie latwiej.
u nas był długo problem z piciem mleczka z buteliki, ale po wielu próbach Marcel pije
butelka Aventu ze smoczkiem trójprzepływowym
tylko mleko musi być zimne ::)
i u nas cycanie tylko w nocy i coraz rzadziej, myśle ,że to juz na dniach skończymy
ja też cierpliwości zyczę :)

co do ograniczenia laktacji to tylko chyba tabletki hormonalne a nie wiem czy przy karmieniu można, tak mi się wydaje
tak to czasem jest, mama robi wszystko by karmic a potem odstawić ciężko :p


 
Ja tez myślę juz coraz częściej o odstawieniu Kubulca od cyca ::)
chudnę tak jak Ineczka i myślę że to własnie przez to,może tak być?
ważę w tej chwili mniej niż przed ciążą :(
najgorzej jest w nocy potrafi obudzic się nawet 5 razy na cyca :o
w dzień dali bysmy sobie radę ale co robic w nocy?

pomocyyyyy....
 
Ja tez jeszcze karmie i mam zamiar jeszcze pare miesiecy.

Moja cora je i pije wszystko. (oprocz kaszki)
Cyca moglaby nie doic caly dzien ale w nocy tak (choc od 2 nocy woli soczek z niekapka niz mamusi cycusia :()

Nie odstawiam jej narazie bo z kaszkami jest problem.
Nie chce ich jesc (niekiedy jak ma dobry humor to zje pare lyzeczek).
Mleka tez nie pije.

Wiec nie chce jej odstawic bo caly dzien bez mleka by chyba byla wtedy.
A i w nocy mam wygode. Budzi sie tylko raz czy dwa wiec do wytrzymania :)

Sandra tez pol roku na cycu i potem nie umiala pic z butelki, ale po kilku probach zaczela, potem przestawila sie na niekapek i z niego pije a z butli znow nie chce (gryzie smojka i tyle :))

A ja tak nie chudne jak wy. Ciekawe czemu ::) ::) ::)
Moze byc moja figura ale wieszak to nie jestem.

A co do ograniczenia laktacji to o ile sie nie myle to sa zastrzyki.
Moja kolezanka urodzila dziecko bedac w klasie maturalnej i nie chciala zawalic szkoly i karmic tez nie chciala wiec poprosila gina o cos aby mleko zaniklo i dal zastrzyk w pupcie i po laktacji. Ale nie wiem co to bylo ::) ::) musialybyscie ze swoimi ginami pogadac na ten temat.
 
ja to chudę pewnie przez nerwówke moją
ale maz mi tłumaczy że karmienie tez na to wpływa
wogóle musze sobie porobic badania wszelakie ale zawsze mam cos wazniejszego na głowie ::)

schudłam bardzo i porobiły mi sie sińce pod oczami niewiem co mi jest ::)
 
no to Izis koniecznie zrób badania...ale mysle ze jak wreszcie zaczniesz sie wysypiac w nocy to wszystko wróci do normy...
tylko kiedy to nastapi ::)
ja to juz wąłsciwie nie pamietam jak to jest ptrzespac całą noc bez wstawania :p a ja sie głupia łudizłam ze jak Iga skonczy 4 miesiace to pewnie bedzie juz spał całą noc a tu wychodzi na to ze ona na poczatku duuuzo lepiej spała niz teraz :p
 
reklama
izis pisze:
Ja tez myślę juz coraz częściej o odstawieniu Kubulca od cyca ::)
chudnę tak jak Ineczka i myślę że to własnie przez to,może tak być?
ważę w tej chwili mniej niż przed ciążą :(
najgorzej jest w nocy potrafi obudzic się nawet 5 razy na cyca :o
w dzień dali bysmy sobie radę ale co robic w nocy?

pomocyyyyy....
kurcze szkoda że jak tak nie chudne ;)

Izis tak myśle ze w to nocne odstawianie trzeba męża zaangażować, jak Kubus sie obudzi mąż niech do niego wstanie i poda pić i konsekwentnie nie podawać cyca tylko picie lub mleczko jeżeli pije mleko z butelki,później oszukiwac wodą . stopniowo mały bedzie się budził rzadziej na jedzonko bo po co?/ na wodę 8)
tak mi się wydaje że to jest sposób bo te dzieciaczki nasze to raczej z przyzwyczajenia sie budza

 
Do góry