reklama

zakończenie umowy o pracę a ciąża

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez aniazw11, 2 Wrzesień 2010.

  1. aniazw11

    aniazw11 Początkująca w BB

    Witam
    chciałam się upewnić, czy moja umowa o pracę będzie rozwiązana
    Mam umowę o pracę na czas określony od 1 września 2005 do 31. września 2010, od 27.04.2009 przebywam na urlopie wychowawczym. Właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży 3 tydzień, więc moja umowa o pracę kończy się przed 3 miesiącem ciąży. Z tego co wyczytałam może zostać rozwiązana.
    Czy mam rację?

    DZIEKUJĘ Z GÓRY ZA POMOC
     
  2. Melulu

    Melulu TP 15.01.2009 r.

    Niestety tak. Umowa o pracę nie może być wypowiedziana od pierwszego dnia ciąży, ale jeśli rozwiązuje się sama z siebie, to jest przedłużana tylko wtedy, gdy nastąpiłoby to po trzecim miesiącu ciąży.

    Edit: Mówi o tym art. 177 par. 3 kodeksu pracy.
     
  3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Niestety Melulu się nie myli.
     

Poleć forum