reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakończenie umowy o pracę w trakcie trwania urlopu macierzynskiego.

M.Lena

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Luty 2013
Postów
61
Witam,
jestem zatrudniona na umowę o pracę (cały etat) od września 2010r. do końca listopada 2013r.
Aktualnie jestem w ciąży i przewidywany termin porodu mam na 15 sierpnia 2013r. Rozumiem, że z końcem listopada przejdę na zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS. Czy w związku z nowymi przepisami będzie mi przysługiwał również dodatkowy urlop rodzicielski? Planuję złożyć wniosek do pracowadcy o wypłacanie mi 80% wynagrodzenia przez cały rok, przy czym chciałam się upewnić, czy ZUS będzie mi wypłacał ten dodatkowy zasiłek rodzicielski do roku czy tylko macierzyński do pół roku?

Rozumiem, że z chwilą zakończenia umowy o pracę i przejścia na urlop macierzyński, pracodawca nie ma obowiązku przywrócić mnie do pracy, czyli urlop wychowawczy również mnie nie dotyczy? Czy wtedy mogę się zarejestrować w urzędzie pracy i otrzymam jakiś zasiłek dla bezrobotnych?

Chciałabym się też dowiedzieć jak wygląda kwestia niewykorzystanego przeze mnie urlopu, mam 3 dni zaległego urlopu za 2012r. i w tym roku również z niego nie korzystałam ponieważ od stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim. Czy pracodawca ma obowiązek mi wypłacić za niewykorzystany urlop, czy na l4 mi on nie przysługuje?

Przepraszam, jeśli napisałam coś niezrozumiale i liczę na jakieś podpowiedzi :) Pozdrawiam
 
reklama
Do góry