reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakup na Facebooku a zwrot towaru.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Dokonałam zakupu na Facebooku od osoby prywatnej. Zakup dotyczył deskorolki elektrycznej. Pani, która sprzedała mi deskorolke w rozmowie, której zapis posiadam pisała o deskorolce w stanie idealnym z 20 miesięczną gwarancją. Wybrałam przesyłkę za pobraniem i pierwszego szoku doznałam kiedy kurier do zapłaty doliczyl 50zl więcej, choć zrobiłam owej Pani przelew na 50zl aby zapłaciła przesyłkę od razu. Drugi szok nadszedł kiedy paczkę otwarlam i ujrzałam polamana deskorolke. Od razu skontaktowalam się z kurierem, spiszemy jutro protokół a Pani twierdzi że po pierwsze, za przesyłkę zapłaciła, ale nie ma na to żadnego pokwitowania, a po drugie że deskorolka była cała w momencie wysyłki na co też nie ma dowodu. Pudełko w którym przyszła deskorolka było całe.. Kiedy sprawdzałam zawartość okazało sie również że brakuje paragonu o który prosiłam więc Pani wysłała mi na email screena zakupu na allegro twierdząc że nie otrzymała paragonu, więc gwarnacji bez paragonu też nie mam. Zresztą gdyby był, to gwarancja trwalaby jeszcze przez 8 miesięcy a nie 20,bo Pani się pomyliło i myślała że deska ma 2 lata gwarancji.. Owa Pani twierdzi że złożyła już reklamację w firmie kurierskiej, a ja zastanawiam się w jaki sposób odzyskać pieniadze bo zostałam oszukana..
Może ktoś miał taki kłopot, co robić?
 
reklama
To, że pudełko było całe nie oznacza, że nie mogła się połamać będąc w środku. Jeśli nie była odpowiednio zabezpieczona to mogła się połamać. Kurierzy rzucają paczkami i nie obchodzi ich to, co się stanie z zawartością przesyłki.
Jeśli był to zakup od osoby prywatnej to chyba nie można nic z tym zrobić.
Na paczce na pewno był naklejony list przewozowy. Jeśli była to paczka pobraniowa to musiała mieć to napisane na liście przewozowym, co powinna pani sprawdzić, bo kurier mógł zwyczajnie panią oszukać.

Ja zostałam oszukana dwa razy kupując telefon i nie dało się z tym nic zrobić mimo nagrań itp.
 
Kurczę, szczerze nie wiem jak to wygląda ze zwrotami na fb. Trzeba miec na uwadze jednak to że paczka przejeżdza długą droge w tirze, a potem w busie kuriera. Nawet nie musiał nią rzucac by się uszkodziła:/. Najlepiej znajdz jakieś porady prawne i zapytaj co w takiej sytuacji.
 
Do góry