reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakup wózka

Dołączył(a)
4 Sierpień 2011
Postów
5
Witam drogie mamy:)
mam do Was pytanie odnośnie wyboru wózka. na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy macie jakies sprawdzone firmy?
zastanawiam się też nad ich funkcjonalnością... myślimy z mężem by zdecydować się na drugie dziecko niedługo po pierwszym, widziałam gdzieś wózki gdzie można było zamontować dodatkowy element tak by dziecko starsze też mogło korzystać z wózka. co myślicie o takich rozwiązaniach? dziękuję za pomoc:)
 
reklama
W drugiej kwestii sie nie wypowiem bo o "dostawkach" do wozka wiem niewiele, poza tym ze widuje takie doczepione "platformy", na ktorych starsze dziecko moze stac i w ten sposob byc wozone.
W kwestii wyboru wozka kierowalam sie wlasnymi preferencjami i chyba to jest wazne. Po prostu zastanow sie, czego oczekujesz od wozka i w jakich warunkach bedziesz go eksploatowac. Dla mnie istotne byly duze kola bo zima nie istnieje tu cos takiego jak odsniezanie, a snieg owszem - nasz wozek ma wiec duze, pompowane kola. Ma miekkie zawieszenie, dzieki ktoremu dziecko nie bedzie w nim "telepane". Ma przestronna gondolke bo dziecia mamy w planie zima, wiec dziecko + zimowe opatulenie i nie moze byc ciasno. Wszystko jest na jednym nadwoziu bo w sumie fotelik samochodowy juz mielismy i wozek z takowym byl zbedny - wymiana palaka z przodu na oslone i polozenie oparcia do poziomu, daje nam wozek gleboki, do tego jest na pierwszy okrez zycia dziecka cos a la torba wkladana do gondoli i dziecko powinno miec cieplo i zacisznie. Wozek ktory kupilam ma tez i wady - jest wielki i ciezki, gdybym miala go taszczyc na pietro w bloku chyba bym ducha wyzionela, ale nie musze wiec ok. Nie ma zwrotnych kolek z przodu, zatem nie bedzie zwrotny, ale przywyklam do takich wozkow, wiec nie robilo mi to duzej roznicy (pewnie dlatego ze nie wiem jak wygodne sa te skretne :-D), po zlozeniu jest niewiele mniejszy niz przed i okazalo sie ze nie miesci sie do naszej fiescinki, ale juz mamy kombiaka wiec problem zazegnany.:-D

Reasumujac: Zastanow sie czego oczekujesz od wozka i tak dobieraj model. Jesli bedzisz go musiala wynosic do mieszkania na pietrze, szukaj lekkiego. Jesli planujesz "jazdy terenowe", zadbaj o duze kola. Jesli nie masz fotelika samochodowego a uzywasz auta, fajnie bedzie miec wozek do ktorego montuje sie fotelik - wygodnie bedzie wrzucic do bagaznika tylko podwozie i nie przekladac dziecka z fotelika na wozek i z powrotem.
 
Ja osobiście mam 3w1 i jest to wygodna opcja choć z fotelika który fajnie że można do wóżka zamontować jako fotelika samochoowego nie jestem zadowolona (uważam ze jest zbyt mało bezpieczny dlatego jak tylko Mała osiągnęła odpowiednią wage i sama zaczęła siedzieć musieliśmy zakupić porządny fotelik do samochodu). Natomiast bardzo dobrą opcją jest montowanie spacerówki i przodem i tyłem, ja osobiście preferuję widzieć dziecko ale myślę że z czasem będę montować odwrotnie by moja Córcia oglądała wszystko przodem. Oczywiście tez jestem za pompowanymi kołami, sama takie mam i polecam. Ważny też jest spory kosz pod wóżkiem z mojego punktu widzenia bo jak się lubi długie spacery to zawsze i bluza i kocyk itp rzeczy można wrzucić czy jak się pójdzie na zakupy też przydatne. Ja miałam małą torbę do wóżka i dokupiłam większą więc może to byc kolejna rzecz na ją można zwrócić uwagę. Zależy czy lubisz mieć wszystko przy sobie. Latem jest to bardzo wygodne ponieważ moje spacery potrafiły trwać kilka godzin i nigdy nie musiałam pędzić do domu bo wszystko przy sobie mam. Mam wózek trzy kołowy co jest dobre bo bardzo łatwo się manewruje ale niestety mając stary podjazd do klatki czy gdzieś na stromych schodach nie jest to takie łatwe więc weż pod uwage czy masz podjazd pod klatkę czy nie. Myślę że to są najważniejsze rzeczy i troszkę Ci pomogłam :-)
 
Zgadza się,o zakupie wózka napisano już wiele tematów na forum,więc wystarczy poczytać. Kwestią kluczową jest budżet jaki posiadasz na ten cel. Im więcej,tym oczywiście szerszy wybór.
 
Dokładnie wszystko zależy od tego czy chcesz wózek sportowy czy bardziej klasyczny, oraz ile masz kasy na ten cel? Co do wózków z dostawkami, to zależy jaka różnica będzie pomiędzy maluchami. Jeżeli nie zbyt duża, to warto pomyśleć albo o wózku bliźniaku, albo o specjalnym wózku przystosowanym do dwójki dzieci. Np. gondola podwieszana pod siedzisko spacerówki. Jeżeli różnica jest większa to powinna wystarczyć podstawką. Masz taką np. w navingtonie cadet. Na pewno znajdziesz kilka wózków które nadają się do przewożenia co najmniej dwójki dzieci.
 
Teraz modne są wózki 3w1,więc gdybym miała coś polecać,to właśnie któryś z takich modeli. Chodzi przede wszystkim o ich funkcjonalność.
 
Dokładnie tak, jak mówiły poprzedniczki - zastanów się, czego oczekujesz od wózka. My mamy Orbit Baby G2, czerwony. Jak dla mnie, na nasze polskie chodniki, idealny - ma zawieszenie QuadShock także nic nie trzęsie i dziecko się nie "telepie". :-) no i dzięki temu jazda jest naprawdę komfortowe. Plus zadowala nas to, że można z niego zrobić też kołyskę i spacerówkę, także nie trzeba mieć kilku wózków, jeden starcza. =) Fajne jest jeszcze to, że można dokupić naprawdę dobre "doposażenie" - mamy sakwy do wózka umieszczane po bokach i się idealnie sprawdzają, bo są pojemne. =)
 
Dzieczyny macie jakąś sprawdzoną firmę, którą możecie polecić? Bo ja nie mam pojęcia co mam wziąć, tyle tych wszystkich rodzajów jest.
 
reklama
reklama
Do góry